Битолски кафулиња

Кој битолски кафич е најдобар ?


  • Total voters
    25

Onkel

Староседелец
14 мај 2014
77
82
1,028
A вистина ли е дека на Широк Сокак кафулињата се наредени како масите на жирито од модните писти? Дека луѓето кафето го пијат со зјапање во луѓето кои поминуваат, притоа мерејки ги од глава до петици. Се кладам дека се мерка гола женска пета, која ѕирка од високота подпетица на згодната битолчанка...

Знаеме дека кај нас во сите градови е така, но во Битола меркањето,зјапањето и оговарањето било посебно.
Немам ништо лично против градот на конзулите, едноставно сакав да прашам дали е вистина ова.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,727
5,266
1,183
Disco
A вистина ли е дека на Широк Сокак кафулињата се наредени како масите на жирито од модните писти? Дека луѓето кафето го пијат со зјапање во луѓето кои поминуваат, притоа мерејки ги од глава до петици. Се кладам дека се мерка гола женска пета, која ѕирка од високота подпетица на згодната битолчанка...

Знаеме дека кај нас во сите градови е така, но во Битола меркањето,зјапањето и оговарањето било посебно.
Немам ништо лично против градот на конзулите, едноставно сакав да прашам дали е вистина ова.
Тоа се само прилепски пропаганди, во Битола нема оговарање, таму владее бечка култура :kafe
Во анкетата не е ставена `Јагода`, скандалозен факт !!! :cool:
 
  • Like
Реакции: RoxieHeart

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
973
1,133
Штета што Пајтон не е спомнат.
Кафич што просперира и е еден од најстарите. Убаво уреден, елегантен, со елементи што отсликуваат моменти од минатото. Пријатната атмосфера е доловена со часовници од минатото, жични телефони, машини за куцање. Еден од ретките каде келнерите не ти се обраќаат со шо сакате брат, туку културно викаат повелете, што ќе се напиете.
Во овие другите кафичи, келнерите се однесуваат како да не работат, не се воопшто услужни и учтиви, што ужасно многу ме нервира.
 
  • Like
Реакции: Kisserboy

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
973
1,133
Портал 2 тоа е тоа најдоброто по мој вкус :D
Седни таму ако не сакаш да одиш на училиште, ќе те подуе ветар, ќе фатиш ишијас како на планина да си заспал недоволно облечен. Седев пред некоја вечер мислев дека студот во коски ми влезе :ladno:ladno:ladno:ladno:ladno
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,448
3,794
1,153
25
Битола
Седни таму ако не сакаш да одиш на училиште, ќе те подуе ветар, ќе фатиш ишијас како на планина да си заспал недоволно облечен. Седев пред некоја вечер мислев дека студот во коски ми влезе :ladno:ladno:ladno:ladno:ladno
Од Битола сме бе на -30 сме пиеле кафе сега хахахахаха :D Незнам мене ми е омилено уште од средно :D
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
973
1,133
Од Битола сме бе на -30 сме пиеле кафе сега хахахахаха :D Незнам мене ми е омилено уште од средно :D
То шо викаш, не е важно дали ти студи, важно да те видат и да ти кажат дека беше виден/а хехехе :cool::cool::cool::cool:
 
  • Like
Реакции: Kisserboy

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,448
3,794
1,153
25
Битола
То шо викаш, не е важно дали ти студи, важно да те видат и да ти кажат дека беше виден/а хехехе :cool::cool::cool::cool:
Моментот кога ќе чекаш на ВПШ и никако да станат преку ден во Портал сум чекал многу време само за да си седнам во омилениот кафич :D ехх времињаа..
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Тоа се само прилепски пропаганди, во Битола нема оговарање, таму владее бечка култура :kafe
Во анкетата не е ставена `Јагода`, скандалозен факт !!! :cool:
не го мешај прилеп че те искинам :mad:
 
  • Like
Реакции: Outrider