1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Битолски кафулиња

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Kisserboy, 11 мај 2012.

?

Кој битолски кафич е најдобар ?

 1. Портал

  24.0%
 2. Портал 2

  8.0%
 3. Ин

  4.0%
 4. Симбол

  8.0%
 5. Игучи

  16.0%
 6. Данте

  4.0%
 7. Милениум

  8.0%
 8. ГТ

  0 глас(а)
  0.0%
 9. Famous

  0 глас(а)
  0.0%
 10. Шрек

  0 глас(а)
  0.0%
 11. Тач

  4.0%
 12. Алур

  4.0%
 13. никој

  64.0%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. RoxieHeart

  RoxieHeart Староседелец

  Зачленет на:
  6 мај 2014
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  58
  Леџенд, затворениот Код, Лектира ??

  Дискриминација !
   
 2. Onkel

  Onkel Староседелец

  Зачленет на:
  14 мај 2014
  Мислења:
  77
  Допаѓања:
  82
  A вистина ли е дека на Широк Сокак кафулињата се наредени како масите на жирито од модните писти? Дека луѓето кафето го пијат со зјапање во луѓето кои поминуваат, притоа мерејки ги од глава до петици. Се кладам дека се мерка гола женска пета, која ѕирка од високота подпетица на згодната битолчанка...

  Знаеме дека кај нас во сите градови е така, но во Битола меркањето,зјапањето и оговарањето било посебно.
  Немам ништо лично против градот на конзулите, едноставно сакав да прашам дали е вистина ова.
   
 3. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Тоа се само прилепски пропаганди, во Битола нема оговарање, таму владее бечка култура :kafe
  Во анкетата не е ставена `Јагода`, скандалозен факт !!! :cool:
   
  На RoxieHeart му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Штета што Пајтон не е спомнат.
  Кафич што просперира и е еден од најстарите. Убаво уреден, елегантен, со елементи што отсликуваат моменти од минатото. Пријатната атмосфера е доловена со часовници од минатото, жични телефони, машини за куцање. Еден од ретките каде келнерите не ти се обраќаат со шо сакате брат, туку културно викаат повелете, што ќе се напиете.
  Во овие другите кафичи, келнерите се однесуваат како да не работат, не се воопшто услужни и учтиви, што ужасно многу ме нервира.
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Портал 2 тоа е тоа најдоброто по мој вкус :D
   
 6. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Седни таму ако не сакаш да одиш на училиште, ќе те подуе ветар, ќе фатиш ишијас како на планина да си заспал недоволно облечен. Седев пред некоја вечер мислев дека студот во коски ми влезе :ladno:ladno:ladno:ladno:ladno
   
 7. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Од Битола сме бе на -30 сме пиеле кафе сега хахахахаха :D Незнам мене ми е омилено уште од средно :D
   
 8. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  То шо викаш, не е важно дали ти студи, важно да те видат и да ти кажат дека беше виден/а хехехе :cool::cool::cool::cool:
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Моментот кога ќе чекаш на ВПШ и никако да станат преку ден во Портал сум чекал многу време само за да си седнам во омилениот кафич :D ехх времињаа..
   
 10. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  не го мешај прилеп че те искинам :mad:
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: