Бега(в)те ли од часови/предавања?

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Часови беа ту мејнстрим, мене ме немаше цело тромесечие еднаш, сакаа да ме пратат на класен испит или како и да се викаше :roflпа фаќај врски, шира породица и заборављени роџаци...(party)
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Бегам кога има испрашување а ништо не знам или кога ми е досадно.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Во основно само еднаш и тоа од француски, цел клас. Еден од најлесните предмети, ама ете, хардкор да се осетиме. :D
Прва и втора средно ретко, после научив да си ваѓам лекарско и културно да ме нема по 2 недели.

На факс речиси и не се појавувам.
Не сакам денови потрошени на „образование“ каде професорот седи ко закован и цел час си чита од книгата од која можам и сама дома да читам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Аркантос

Swatkata

Староседелец
26 јуни 2014
49
16
1,008
Да избегавме во седмо одделение.Цело школо бегаше од часови па ајде и ние да пробаме
 

Од друга перспектива

Член со 30 казнени поени
22 јануари 2016
57
18
1,008
...Искрено сум бегала само по Социологија, тоа само од професорот, дека го сакав и знаев дека тоа го знае дека го сакам. Пошто направив многу глупости :D
И коа ќе се сетам на истите,сакам в земја да пропаднам.
Во четвртта година веќе ич не сум се појавувала, но на крајот од годината, на советот се побуниа сите за мене и така поминав.
Не смеев да паднам пошто бев многу зрела и најпаметна у генерација. Сега не сакам да звучам одвратно, и да си мислите оти јас си се фалам тука,
но така беше. :D
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Од часови не, ама затоа не сум била на ниту едно предавање што не е задолжително :)
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
Бегање од часови ми е вториот занает :rofl Многу бегавме . Бевме 6 девојчиња во класоот од кои една речиси никогаш не доаѓаше па златната петорка бегаше скоро секој ден . Само кај Диме по патен сообраќај , пракса и уште едњн предмет ни предаваше бевме комплет . А кај другите професори и не баш:rofl
Еднаш ни се случи да ги убедиме електро да ја исклучат струјата на цело школо и да го скријат главниот осигурач за да нема струја и да си одиме дома . Успеавме во намерата , а и не открија што сњ случило и кој го сторил тоа (party)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

Jack123

Истакнат Член
25 јули 2016
28
8
303
24
Бегав стварно многу не дека се фалам ама ете од преголема досада не ми се седи и на крај мислам дека имав 30+ изостанци ама бегав од досада што не ми се седи и секогаш после 5 или 4 а 7 час не памтам дека сум седел досега
 

MATEJA

Член со 30 казнени поени
29 мај 2014
280
247
353
bidejki bev precedatel na klasot i non stopp izveduvav gluposti proserotite ododamna krenaa race od mene a bev glaven organizatoredvai cekaaa da im kazam beganje ne se cudeja ni pet minuti site koplet begavme