1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Бега(в)те ли од часови/предавања?

Дискусија во форумот 'Образование' започната од Hip.Hop_MKD, 17 февруари 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Ама бидете искрејни не додавајте многу. :D
  Јас бегав кога можев...
  Само наместо како што правеа другите на почеток на година, јас бегав пред крај. Кога веќе имав "подобри" оценки и си имав забетонирано сигурна оценка. Не сакав да се печам на лето во школските клупи..:cool: Ама математика, секогаш ме зафркнуваше...:stomp
   
 2. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Бегав во средно како луда во сите сведителства имав по 360 изостанци оправдани и неколку неоправдани :rofl
   
  На Foxboro му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Ја на фах само 1ва година бев редовен после ко вонредно да идев хахахаххххххх
   
  На ZmajChe, street_chic и Lily им се допаѓа ова.
 4. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Оуу да! И тоа трета и четврта година без осет :biggrin си се собравме една група од 7-8 другарки од клас шо бевме, и не дај боже да закасниме 2 минути , часовите ни почнуваа во 2, ние 13:58 пред капија во школо и си викаме една на друга не бе нема да стигнеме ќе ни затвори портирот врата , ај во Кватро на кафе:kafe и ќе се појавиме на 4ти,5ти час таму :) или прва смена,после втори час идеме прво на јадење па кај која е сама дома на кафе :kafe и коа ќе си идевме накај дома сите идеме право во амбуланта по оправдание :rofl ....
  Убави денови беа тие ....
  По друго е на факс, не е тој филинг да кажеш избегал... ако не ми се иде не ни искачам од дома уопште, нема шо да се секирам дали ќе ме запишат (ко у средно) или дали ќе ми викаат мама или тато :giggle
   
  На Aaliyah и Lily им се допаѓа ова.
 5. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Уффф... тоа ми се случи 4 година на крајот, до тогаш бев напримерната ученичка, со ниеден неоправдан, што ми текна крајот на 4, баш најубавите денови, на мене по цели недели ме немаше во школо, и си купував оправданија како демек болна сум била, а класната наша трева паси да :biggrin и после во свидетелство кога видов колку оправдани имам се шекнав :confused:
   
 6. x3m

  x3m Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  169
  Средно е најубавиот период од животот, по кој што верувам дека секој што е 18+, жали. Не е убаво да се бега од часови нормално, ама многу голем филинг е кога следниот час закажала твојата професорка испрашување, ти си дознал за тоа, и на следниот час бидејќи си и бил отсутен те станува да одговараш, а ти кинеш со знаење.

  Поука од ова: Немораш да одиш во средно за да научиш ако веќе имаш книга. Треба само 1-2% повеќе да го искористиш мозокот, да си бегаш од часови и да уживаш во убавото друштво.
   
  На Marrie му/ѝ се допаѓа ова.
 7. AnneBoleyn

  AnneBoleyn Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  192
  На факс не бегав, ми требаше присуство за поени за оцена.
  Во средно до трета бегав само ако се договориме како клас... а тоа ретко се случуваше. :biggrin
  Ама у четврта наплатив за сите претходни години. Нонстоп бев по околните кафичи или ако се успиев на први не ни идев. А најчесто за втора смена се успивав. На крај кога видов колку оправдани имав, сфатив дека ептен сум се опуштила.
  Мама ме оправдуваше. :wub
  Пошто бев најголемиот(единствениот) бубач у клас и сите ми беа петки, примерна бев, класната нормално и веруваше на мама.
  И така најдобриот ученик во клас во четврта ретко да го видиш на час, ама кога идев моето присуство и тоа како беше забележано. :showoff
   
  На The Tramp и Marrie им се допаѓа ова.
 8. Клара

  Клара Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  58
  Не бегав бе, примерна си бев и во средно и на факс :p
  Е сега кога морав, или кога имаше јака причина да не се присуствува полека си одев....ама ретко тоа. :biggrin
   
 9. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Не бегам, се ослободувам. Ме знаат како добра и примерна ученичка и секогаш ме пуштаат. Е сега, да сме начисто, ни јас не претерувам, ама си одам често. Без бегање, полека...
  Или често знаеме, цел клас, оп троп, надвор. И се знае кај сме биле, или на кафе или на јадење.
  А во основно ако си зацртав да не одам дента на школа, не одев ич. После носев ливче од родител,своерачно напишано, со Х причина за отсуство...
  Така што, слабо стојам со бројката на неоправдани.
   
 10. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Имав многу неоправдани и оправдани :)
   

Сподели: