1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Бега(в)те ли од часови/предавања?

Дискусија во форумот 'Образование' започната од Hip.Hop_MKD, 17 февруари 2012.

  1. Hip.Hop_MKD

    Hip.Hop_MKD Староседелец

    Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,192
    Допаѓања:
    3,931
    Ама бидете искрејни не додавајте многу. :D
    Јас бегав кога можев...
    Само наместо како што правеа другите на почеток на година, јас бегав пред крај. Кога веќе имав "подобри" оценки и си имав забетонирано сигурна оценка. Не сакав да се печам на лето во школските клупи..:cool: Ама математика, секогаш ме зафркнуваше...:stomp
     
  2. Elizabeth Bathory

    Elizabeth Bathory Истакнат Член

    Зачленет на:
    13 февруари 2012
    Мислења:
    352
    Допаѓања:
    405
    Бегав во средно како луда во сите сведителства имав по 360 изостанци оправдани и неколку неоправдани :rofl
     
    На Foxboro му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Hexasto

    Hexasto Истакнат Член

    Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    1,082
    Допаѓања:
    1,631
    Ја на фах само 1ва година бев редовен после ко вонредно да идев хахахаххххххх
     
    На ZmajChe, street_chic и Lily им се допаѓа ова.
  4. Mila Kunis

    Mila Kunis Истакнат Член

    Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,279
    Допаѓања:
    3,527
    Оуу да! И тоа трета и четврта година без осет :biggrin си се собравме една група од 7-8 другарки од клас шо бевме, и не дај боже да закасниме 2 минути , часовите ни почнуваа во 2, ние 13:58 пред капија во школо и си викаме една на друга не бе нема да стигнеме ќе ни затвори портирот врата , ај во Кватро на кафе:kafe и ќе се појавиме на 4ти,5ти час таму :) или прва смена,после втори час идеме прво на јадење па кај која е сама дома на кафе :kafe и коа ќе си идевме накај дома сите идеме право во амбуланта по оправдание :rofl ....
    Убави денови беа тие ....
    По друго е на факс, не е тој филинг да кажеш избегал... ако не ми се иде не ни искачам од дома уопште, нема шо да се секирам дали ќе ме запишат (ко у средно) или дали ќе ми викаат мама или тато :giggle
     
    На Aaliyah и Lily им се допаѓа ова.
  5. Caci

    Caci Истакнат Член

    Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    872
    Допаѓања:
    1,103
    Уффф... тоа ми се случи 4 година на крајот, до тогаш бев напримерната ученичка, со ниеден неоправдан, што ми текна крајот на 4, баш најубавите денови, на мене по цели недели ме немаше во школо, и си купував оправданија како демек болна сум била, а класната наша трева паси да :biggrin и после во свидетелство кога видов колку оправдани имам се шекнав :confused:
     
  6. x3m

    x3m Активен Член

    Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    137
    Допаѓања:
    169
    Средно е најубавиот период од животот, по кој што верувам дека секој што е 18+, жали. Не е убаво да се бега од часови нормално, ама многу голем филинг е кога следниот час закажала твојата професорка испрашување, ти си дознал за тоа, и на следниот час бидејќи си и бил отсутен те станува да одговараш, а ти кинеш со знаење.

    Поука од ова: Немораш да одиш во средно за да научиш ако веќе имаш книга. Треба само 1-2% повеќе да го искористиш мозокот, да си бегаш од часови и да уживаш во убавото друштво.
     
    На Marrie му/ѝ се допаѓа ова.
  7. AnneBoleyn

    AnneBoleyn Активен Член

    Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    144
    Допаѓања:
    192
    На факс не бегав, ми требаше присуство за поени за оцена.
    Во средно до трета бегав само ако се договориме како клас... а тоа ретко се случуваше. :biggrin
    Ама у четврта наплатив за сите претходни години. Нонстоп бев по околните кафичи или ако се успиев на први не ни идев. А најчесто за втора смена се успивав. На крај кога видов колку оправдани имав, сфатив дека ептен сум се опуштила.
    Мама ме оправдуваше. :wub
    Пошто бев најголемиот(единствениот) бубач у клас и сите ми беа петки, примерна бев, класната нормално и веруваше на мама.
    И така најдобриот ученик во клас во четврта ретко да го видиш на час, ама кога идев моето присуство и тоа како беше забележано. :showoff
     
    На The Tramp и Marrie им се допаѓа ова.
  8. Клара

    Клара Полноправен Член

    Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    80
    Допаѓања:
    58
    Не бегав бе, примерна си бев и во средно и на факс :p
    Е сега кога морав, или кога имаше јака причина да не се присуствува полека си одев....ама ретко тоа. :biggrin
     
  9. LadyInPink

    LadyInPink Истакнат Член

    Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    1,239
    Допаѓања:
    1,758
    Не бегам, се ослободувам. Ме знаат како добра и примерна ученичка и секогаш ме пуштаат. Е сега, да сме начисто, ни јас не претерувам, ама си одам често. Без бегање, полека...
    Или често знаеме, цел клас, оп троп, надвор. И се знае кај сме биле, или на кафе или на јадење.
    А во основно ако си зацртав да не одам дента на школа, не одев ич. После носев ливче од родител,своерачно напишано, со Х причина за отсуство...
    Така што, слабо стојам со бројката на неоправдани.
     
  10. Maks

    Maks Староседелец

    Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    1,363
    Допаѓања:
    1,863
    Имав многу неоправдани и оправдани :)
     

Сподели: