1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Бега(в)те ли од часови/предавања?

Дискусија во форумот 'Образование' започната од Hip.Hop_MKD, 17 февруари 2012.

 1. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Часови беа ту мејнстрим, мене ме немаше цело тромесечие еднаш, сакаа да ме пратат на класен испит или како и да се викаше :patosпа фаќај врски, шира породица и заборављени роџаци...(party)
   
  На Makedonec, Аркантос, Big Berta и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Бегам кога има испрашување а ништо не знам или кога ми е досадно.
   
 3. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Во основно само еднаш и тоа од француски, цел клас. Еден од најлесните предмети, ама ете, хардкор да се осетиме. :D
  Прва и втора средно ретко, после научив да си ваѓам лекарско и културно да ме нема по 2 недели.

  На факс речиси и не се појавувам.
  Не сакам денови потрошени на „образование“ каде професорот седи ко закован и цел час си чита од книгата од која можам и сама дома да читам.
   
  На Аркантос му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Swatkata

  Swatkata Староседелец

  Зачленет на:
  26 јуни 2014
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  15
  Да избегавме во седмо одделение.Цело школо бегаше од часови па ајде и ние да пробаме
   
 5. Од друга перспектива

  Од друга перспектива Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  22 јануари 2016
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  18
  ...Искрено сум бегала само по Социологија, тоа само од професорот, дека го сакав и знаев дека тоа го знае дека го сакам. Пошто направив многу глупости :D
  И коа ќе се сетам на истите,сакам в земја да пропаднам.
  Во четвртта година веќе ич не сум се појавувала, но на крајот од годината, на советот се побуниа сите за мене и така поминав.
  Не смеев да паднам пошто бев многу зрела и најпаметна у генерација. Сега не сакам да звучам одвратно, и да си мислите оти јас си се фалам тука,
  но така беше. :D
   
 6. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Од часови не, ама затоа не сум била на ниту едно предавање што не е задолжително :)
   
 7. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  98
  Бегање од часови ми е вториот занает :patos Многу бегавме . Бевме 6 девојчиња во класоот од кои една речиси никогаш не доаѓаше па златната петорка бегаше скоро секој ден . Само кај Диме по патен сообраќај , пракса и уште едњн предмет ни предаваше бевме комплет . А кај другите професори и не баш:patos
  Еднаш ни се случи да ги убедиме електро да ја исклучат струјата на цело школо и да го скријат главниот осигурач за да нема струја и да си одиме дома . Успеавме во намерата , а и не открија што сњ случило и кој го сторил тоа (party)
   
  На corki му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Jack123

  Jack123 Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јули 2016
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  8
  Бегав стварно многу не дека се фалам ама ете од преголема досада не ми се седи и на крај мислам дека имав 30+ изостанци ама бегав од досада што не ми се седи и секогаш после 5 или 4 а 7 час не памтам дека сум седел досега
   
 9. MATEJA

  MATEJA Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  29 мај 2014
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  247
  bidejki bev precedatel na klasot i non stopp izveduvav gluposti proserotite ododamna krenaa race od mene a bev glaven organizatoredvai cekaaa da im kazam beganje ne se cudeja ni pet minuti site koplet begavme
   
 10. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Не,несакав,немав за што
   

Сподели: