Љубовни проблеми

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Нема врска годините...
Но треба да смениш метод, нема полека, веднаш ќе ја заборавиш, како да не постои! Како фластер кога одлепуваш, моментално болно, но брзо и ефикасно. :D Животот е убав, не си го троши времето и енергијата на некој кој не заслужува. ;)
 

bacdac

Полноправен Член
27 февруари 2012
48
19
8
34
Колку е тоа полека? И што друго имаш превземено да ја заборавиш? Истотака зависат и годините кои ги имаш. Ако си 17 можеш многу побрзо од оние со 23-24.

22 години имам, поретко и се јавувам на fb не и пишувам секогаш одбегнувам се правам off кога е таа тука на fb кога ќе ја видам од далиеку некогаш ја позз некогаш не и така за почеток .
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
22 години имам, поретко и се јавувам на fb не и пишувам секогаш одбегнувам се правам off кога е таа тука на fb кога ќе ја видам од далиеку некогаш ја позз некогаш не и така за почеток .
јас ти викам за почеток избриши ја целосно. Зашо ќе се залажуеш, ќе ја манијачиш на профил, ќе глеаш шо праи она наместо да бараш некоја подобра од неа.
 

bacdac

Полноправен Член
27 февруари 2012
48
19
8
34
Демек таа неводно ме сакала кога јас сум одел со другарка е (пошто јас ја запознав од ко се фатив со другарка е) а зошто не ми кажала не знам

а тоа право од каде стварно и јас не знам ????????????????
 

Astrostoper

Активен Член
5 март 2012
224
249
43
јас и‘ кажав директ
добар ден госпоѓице да не сакате сосема случајно да имате со мене сношај?
таа ми одговори ИДИОТ
заебана ситуација но сепак не се жалам и не отварам тема за суровоста на госпоџицата, дотичната
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Знам само еден совет да дадам на други а и на себе "Aко некоја те сака ќе најде начин да ти дојде и да е со тебе,ако не те сака ќе најде оправдание да не е со тебе"
 

Astrostoper

Активен Член
5 март 2012
224
249
43
Знам само еден совет да дадам на други а и на себе "Aко некоја те сака ќе најде начин да ти дојде и да е со тебе,ако не те сака ќе најде оправдание да не е со тебе"
и за онадуење важит?????
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: renata12

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Демек таа неводно ме сакала кога јас сум одел со другарка е (пошто јас ја запознав од ко се фатив со другарка е) а зошто не ми кажала не знам
Наводно? Демек? А шо било предтоа?

Ок, разум сеа... Исфрлај тоа Демек, Наводно... тоа не иде. Идеш кај следната и муабет ако сакаш да знаеш на што си. А моеш да остаиш све на делата. Делата кажуваат многу многу повеќе за личноста. Ама тоа е. Залепеност не глеа.

n.b. за останатите, не тролајте, ќе ви се фати ова ќе плачете после дури и кај Калиниќ у емисија.