Љубовни проблеми

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Вистина кажана на фб и во очи ,се два различни поими (wasntme)
Му било срам да се соочи со неа у живо, бидејки и тој чувствува нешто за неа, чим посветил толку внимание и онаа ''жалната'' фацичка не е туку така. Како и да е вистината ја кажал, дали преку пошта у очи или на фб, не е битно.

А што требаше да направам,пред сите да го изгушкам затоа што ми ја уништи гордоста и на најнесоодветен начин ми прекина?Ипадна како да се заебавал со мене цело време. Незнам,сепак во тој момент незнаев што да направам а и немаше некој соодветен за да ме насочи...
Да, требаше да го гушнеш, да му покажеш дека си значела чим тој ти пружел ваква шанса. Ти изгледа не си размислила ако не ти го кажеше сето ова, ке беше како некоја кукавица заљубена а он ке прави што сака со тебе. Среќа имаш, си среќнала искрен човек, кој лесно се заљубува.

;)
 

Elenat

Нов член
13 февруари 2013
12
1
3
Ама сакам, да ме засака или некако да посака да се смиримо..неможе он на мене такој да ми направи,не е достојан за тој .. много се нервирам од зд си ги скрши руке ударајќи..Неможе тек такој да ме остави и тој да ми каже .. незнам ставрно много се разочара иако не е ни прв ни послеѓан ..ама мислу дека се заљуби у нјега много е убав :place
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Ако он се заебаваја ондак ск јави му се испцуј га јако и мрсно сигурно имаш смислу за пцување( куманофка си hh) и после некој дн кажи му дека си се шалила : ) hahaha
Не не шала на страну искочите на кафе, напраите убаф муабет, отфоите ги сфи карте на астал , само пазите кафе да не га распиете : ) hhh Не не озбиљно разговарајте како људи, тој е тој
 

Elenat

Нов член
13 февруари 2013
12
1
3
Значи овакој гледам,дека едни викам не сам требала,други викав требала сам такој да направу..нема врска биднало тој..добра или лоша одлука неможемо да га сменимо минато ипак тој беше у суботу..сг брзо..
Сакам 1 совет што да направу наредно?да му се јаву или слично или?
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Јави му се
Напраите муабет отфорен за на натам
Немој да мислиш дека само мушко треа да се јавља за овакфи стфари, тој само феминистке јаки мислиф(пичке у душу : )))
Кажи му дека нејќеш никакфи стапице и тестирања, кажи му дека сакаш сфе у живо да ти каже
Ааааааа колко сам хепи што неам одамна фејсбук, тј ли фексбук, сфе тој треа да се запали
 

Elenat

Нов член
13 февруари 2013
12
1
3
Пишувај кирилица
neeeeeeee nemam hrabrost ic :)) sram me da ne vika posle ovaj pa raskinavu jos me zamara netacna :)) nene
 

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Ама сакам, да ме засака или некако да посака да се смиримо..неможе он на мене такој да ми направи,не е достојан за тој .. много се нервирам од зд си ги скрши руке ударајќи..Неможе тек такој да ме остави и тој да ми каже .. незнам ставрно много се разочара иако не е ни прв ни послеѓан ..ама мислу дека се заљуби у нјега много е убав :place
Извини му се за тоа што си направила. И секоја наредна прилика ја користи, изненади го со нешто. Он сака да останете у контакт ти го одмивуаш а викаш сакаш да си со него, е не бидува туку така.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Elenat

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
neeeeeeee nemam hrabrost ic :)) sram me da ne vika posle ovaj pa raskinavu jos me zamara netacna :)) nene
епа ондак БАТАЛИ : )
Гонзо убао ти вика, искачај сс другарке па они познааф некога па ти познааш некога што има некога и сфе такој : )
И едн совет до тебе а и до сфи
Не глеајте некој да ви се засфиѓа намерно, например видите убавога дечка и оп одма сфиѓа ми се, како се вика да га адну на фејс, значи тој НЕ
Чекајте да дојде некој што стфарно ке ве плени, и сс поглед и карактер, убавина не е пресудна
Најубава љубаф доваѓа увек случајно, кд најмалце се надате
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
чеј сеа, вчера ја имаш добиено пораката и вечерта ти се има десено оноа со другарките и сега веќе бившиот дечко?

Оооо има уште време златна, не може тек така да испари едно чувство макар и врската што се состоела од 1 месец. Само биди силна и одлучна во тоа - иако ова е најтешкиот чекор.
Искрено, не можам да го сфатам тој кукавички чин на дечкото да ти раскинуе преку порака, а после се појавуе и пробуе да те изманипулира. Изглеа си му била само некое си штрафче во неговата сложувалка или поточно - сериски број. Затоа не очајувај, ќе најдеш некој кој вреди, батали го плачидундево - тука е само за разонода.
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Вака,ние бевме 1 месец во врска и во сабота кога требаше да се договориме на фејсбук за излегување,тој ми напиша огромна порака во која пишуваше дека неможе да биде со мене,затоа што не ме сака,и дека воопшто ни на крај памет не му било дека ке бидеме во врска.Ми рече дека не сака да ми дава лажна надеж..јас на тоа одговорив знаев ..затоа што претчувствував иако навистина многу ми се допаѓаше..и тој ми рече дека му е многу жал што вака испаднало и дека не е до него и ми прати тоа смајли што плаче..Јас многу се изнервирав ..но што е тоа е. И после 2 часа излеговме со другарките и кога оддеднаш тој се појави пред мене и со раширени раце така ми се насмеа и тргна накај мене..а јас ладно си продолжив како да не го приметив.. и потоа застанавме со другарките затоа што на нив им беше смешно тоа..а тој сеуште стоеше свртен накај мене.
Дали мислите дека добро направив..што го поминав и се однесував како да сме странци??Од една страна сеуште ми е во глава таа негова жална насмевка..и ми стана криво? Но,од друга страна тој можеше во живо да ми раскине а не на фејсбук! тоа ме многу повреди.
Што мислите дека треба да направам следно?

Џабе е убав кога не вреди. Да вредело ќе траело но не вреди. Така да, ти не треба да се трудиш ако не те сака нема да те бара. Раширените раце после раскинот значат разбирање. Сакал да те прегрне зашто го разбираш. Заборави го и скоцкај се од глава до пети утре и слави се.
П.С. Се согласувам со Dr.Gonzo
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dr.Gonzo and Elenat