Љубовни проблеми

Elenat

Нов член
13 февруари 2013
12
1
3
значии знам,дека треба да го преболам..но не сакам !! не сакам да исчезне од мојот живот,го посакувам тука до мене.. мислам дека сум спремна да му простам само ..да ми се јави или било која порака да ми напише..
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
А што требаше да направам,пред сите да го изгушкам затоа што ми ја уништи гордоста и на најнесоодветен начин ми прекина?Ипадна како да се заебавал со мене цело време. Незнам,сепак во тој момент незнаев што да направам а и немаше некој соодветен за да ме насочи...
Си го направила тоа што ти дошло иако е против твоето срце,но понекогаш е добро паметот да го слушаш.Убаво си му дала до знаење дека не си играчка што може да се игра со неа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Elenat

МиГ 21

Староседелец
12 ноември 2012
1,252
2,458
1,133
Прилеп
Не си постапила добро. Требало да застанеш и разговараш со него. И да му кажеш дека раскинувањето преку фб или телефон е кукавички.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon and parvati

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
И мене ми се десило овој одамна искрено, негде у средњу школу, али ја ву раскина у живо
Иако ми се сфиѓаше и се фатисмо, ипак ја после 2-3 недеље примети дека не е тој тој, дека нешто не штима, нема нешто што ме влече одонутра за да продужу сс њума. Али после сфе тој ја и она си останасмо на добро другарстфо
А не ми е јасно зшто сакаја да те гушне насмеан, па нeли преко фејсбук ти кажаја дека му е криво...
Како и да е батали гa ( на нашински туримукур ) : )
Незнам колко године имаш, сигурно си тинејџерка, ке га преболиш, л'сно е, ке га забраиш скроз..
И ке си најдеш некога што ке те сака и поштуе и што нема преко фејсбук да ти раскинуе
За тфоју поступку малце не се слажам, треала си да му каеш барем здрао
Да му каеш дека сакаш да зборите oчи vs очи и да ти каже зшто устфари се десило сфе тој
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Elenat and violetmoon

Elenat

Нов член
13 февруари 2013
12
1
3
Благодарам ! Но неговиот другар ми кажа дека тој незнаел што правел и дека сеуште ме сакал..но намерно тоа ми го кажал за за ме повреди затоа што сум го изнервирала..да поверувам во тоа? или стапица е?
 

Elenat

Нов член
13 февруари 2013
12
1
3
И мене ми се десило овој одамна искрено, негде у средњу школу, али ја ву раскина у живо
Иако ми се сфиѓаше и се фатисмо, ипак ја после 2-3 недеље примети дека не е тој тој, дека нешто не штима, нема нешто што ме влече одонутра за да продужу сс њума. Али после сфе тој ја и она си останасмо на добро другарстфо
А не ми е јасно зшто сакаја да те гушне насмеан, па нeли преко фејсбук ти кажаја дека му е криво...
Како и да е батали гa ( на нашински туримукур ) : )
Незнам колко године имаш, сигурно си тинејџерка, ке га преболиш, л'сно е, ке га забраиш скроз..
И ке си најдеш некога што ке те сака и поштуе и што нема преко фејсбук да ти раскинуе
За тфоју поступку малце не се слажам, треала си да му каеш барем здрао
Да му каеш дека сакаш да зборите oчи vs очи и да ти каже зшто устфари се десило сфе тој

кумановац ли си ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Благодарам ! Но неговиот другар ми кажа дека тој незнаел што правел и дека сеуште ме сакал..но намерно тоа ми го кажал за за ме повреди затоа што сум го изнервирала..да поверувам во тоа? или стапица е?
Остај му време, па провери дали е навистина така :unsure (а може да знаеме на која возраст си ако не е тајна?!:))
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Благодарам ! Но неговиот другар ми кажа дека тој незнаел што правел и дека сеуште ме сакал..но намерно тоа ми го кажал за за ме повреди затоа што сум го изнервирала..да поверувам во тоа? или стапица е?
Oхоооо чит такфи работе су у питање БАТАЛИ !!!
Не ти треа никакфи селски стапице никакфи намерни стфари искрено
Још па другар му ти кажаја незнам тамо што, што има другар му да се меша, боље негову работу нек си чешааа
Батали, глеам петнаезче си имаш, ехееее ке преболиш како један и два, ке се заљубиш у три, попладне, на кафе : )
 

Believe

Активен Член
30 јануари 2013
108
141
43
Вака,ние бевме 1 месец во врска и во сабота кога требаше да се договориме на фејсбук за излегување,тој ми напиша огромна порака во која пишуваше дека неможе да биде со мене,затоа што не ме сака,и дека воопшто ни на крај памет не му било дека ке бидеме во врска.Ми рече дека не сака да ми дава лажна надеж..јас на тоа одговорив знаев ..затоа што претчувствував иако навистина многу ми се допаѓаше..и тој ми рече дека му е многу жал што вака испаднало и дека не е до него и ми прати тоа смајли што плаче..Јас многу се изнервирав ..но што е тоа е. И после 2 часа излеговме со другарките и кога оддеднаш тој се појави пред мене и со раширени раце така ми се насмеа и тргна накај мене..а јас ладно си продолжив како да не го приметив.. и потоа застанавме со другарките затоа што на нив им беше смешно тоа..а тој сеуште стоеше свртен накај мене.
Дали мислите дека добро направив..што го поминав и се однесував како да сме странци??Од една страна сеуште ми е во глава таа негова жална насмевка..и ми стана криво? Но,од друга страна тој можеше во живо да ми раскине а не на фејсбук! тоа ме многу повреди.
Што мислите дека треба да направам следно?
Отприлика ви е би требало да имате околу некои 15 години ако не и помалце но да не навлагам до толку, Една работа која треба да ја научиш да ја цениш е искреноста ако тој бил искрен и ти кажал дека не те сака ти не треба да се лутиш и да се нервираш туку треба да бидеш благодарна бидејќи малкумина се оние кои искрено кажуваат дека не те сакаат и едноставно тој не сака да те влечка за нос туку искрен бил кон тебе тоа што тој ти пратил само смс изгледа во живо и нема баш некоја смелост но сепак постојат и такви луѓе што во живо нема смелост, тоа што тој го направил најискрено не очекував а и ме изненади но како и да е не си требала тоа да го направиш од моја гледна точка. Но бидејќи си го направила едноставно прати му смс и кажи си тоа што имаш и продолжи понатаму сепак пред тебе постојат уште многу денови,месеци,години и така да ќе си најдеш човек кој ќе те сака :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Elenat