Љубовни проблеми

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Да не е премногу рано за таква одлука или па мене ми се чини така, само од стравот да не заврши така сето ова? (think)
Абе јас секогаш тврдам дека малку имаме време на земјава за да го трошиме во ете такви обиди...
Ти си знаеш.
Да сум јас во таква врска ја завршувам одма.
 
  • Like
Реакции: Wild_angel

Elenat

Нов член
13 февруари 2013
12
1
3
Вака,ние бевме 1 месец во врска и во сабота кога требаше да се договориме на фејсбук за излегување,тој ми напиша огромна порака во која пишуваше дека неможе да биде со мене,затоа што не ме сака,и дека воопшто ни на крај памет не му било дека ке бидеме во врска.Ми рече дека не сака да ми дава лажна надеж..јас на тоа одговорив знаев ..затоа што претчувствував иако навистина многу ми се допаѓаше..и тој ми рече дека му е многу жал што вака испаднало и дека не е до него и ми прати тоа смајли што плаче..Јас многу се изнервирав ..но што е тоа е. И после 2 часа излеговме со другарките и кога оддеднаш тој се појави пред мене и со раширени раце така ми се насмеа и тргна накај мене..а јас ладно си продолжив како да не го приметив.. и потоа застанавме со другарките затоа што на нив им беше смешно тоа..а тој сеуште стоеше свртен накај мене.
Дали мислите дека добро направив..што го поминав и се однесував како да сме странци??Од една страна сеуште ми е во глава таа негова жална насмевка..и ми стана криво? Но,од друга страна тој можеше во живо да ми раскине а не на фејсбук! тоа ме многу повреди.
Што мислите дека треба да направам следно?
 

Elenat

Нов член
13 февруари 2013
12
1
3
Може би е така..но сепак мислам дека сеуште чувствувам нешто за него..и многу го посакувам..секоја минута не поминува без да помислам на него...Како би можела да го вратам? ако е возможно.
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,658
5,737
1,153
Така е у право е докторов да го слушаш што ти кажува,никако не смеел преку фб да ти раскине,
тие работи се решаваат преку разговор а ти уживај ,млада си најди си некој друг и не се замарај
со некој кој не заслужува:cool:
 
  • Like
Реакции: МиГ 21 and Elenat

Elenat

Нов член
13 февруари 2013
12
1
3
А што требаше да направам,пред сите да го изгушкам затоа што ми ја уништи гордоста и на најнесоодветен начин ми прекина?Ипадна како да се заебавал со мене цело време. Незнам,сепак во тој момент незнаев што да направам а и немаше некој соодветен за да ме насочи...
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
651
1,915
393
Fukushima
www.gonzo.com
Може би е така..но сепак мислам дека сеуште чувствувам нешто за него..и многу го посакувам..секоја минута не поминува без да помислам на него...Како би можела да го вратам? ако е возможно.
Никако. Ти кажал дека не те сака. Помири се со тоа веднаш и не дозволувај да ти стане опсесија, у супротно you are fucked. Нема да биде ни прв ни последен, излегувај со другарките почесто и ке запознаеш друг. Љубовта се преболува само со нова љубов.