Љубовни проблеми

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
е сега срце ама е со слабо срце, малку конфузно ми изгледат за читање, но нема врска ,да се навратиме на проблемот и адаптираме на сите факти укажани за него.
Јас мислам дека ти него требит да му ги искажиш моменталните чуства преку слика, исто како на форумов.
Односно во најмоќната изсмислена програма на сите времиња paint, ќе нацрташ нешто вака, ќе го испечатиш и ќе му го предадеш лично.
Отвори ја прикачената датотека 14529

многу креативно, за восхит е признавам браво (bravo) ќе му пишам нешто од типот
срце мое со слабо срце,
со мене нема црце прце,
ваква типка не ќе најдеш,
твојата љубов веднаш да ми ја дадеш.
и за да не те фаќаат дремки,
за сиските си јадам од тиква семки. може?
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
многу креативно, за восхит е признавам браво (bravo) ќе му пишам нешто од типот
срце мое со слабо срце,
со мене нема црце прце,
ваква типка не ќе најдеш,
твојата љубов веднаш да ми ја дадеш.
и за да не те фаќаат дремки,
за сиските си јадам од тиква семки. може?
добро е ама не е баш за чиста петка, многу раперски звучит а и ептен многу цената ќе си ја кренит.
Стај една фраза ваква :
Море чоек , јас те сакам тебе најмногу од цело општество
иако со моите цицки можам да фатам типци, цело множество
да не го слушнам прашално зборче- зарем?
зш сместа ќе влезам кај мајорот во харем!.
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
добро е ама не е баш за чиста петка, многу раперски звучит а и ептен многу цената ќе си ја кренит.
Стај една фраза ваква :
Море чоек , јас те сакам тебе најмногу од цело општество
иако со моите цицки можам да фатам типци, цело множество
да не го слушнам прашално зборче- зарем?
зш сместа ќе влезам кај мајорот во харем!.

Слушај типац јак, мој манијак,
ако неќеш ти, само кажи ми.
Мајорот е тука во секое време,
на своите мускули да го понесе секое бреме,
ќе си ме прими тој во харемот свој,
и ќе си биде менот мој.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Слушај типац јак, мој манијак,
ако неќеш ти, само кажи ми.
Мајорот е тука во секое време,
на своите мускули да го понесе секое бреме,
ќе си ме прими тој во харемот свој,
и ќе си биде менот мој.
ова ти е за 5+ до крајот на годината, еве јас сега одма тука сликовито во најмоќната програма да покажам:
odlicno.png
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Сара.13

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor

Megan

Полноправен Член
31 јануари 2013
22
41
13
O Bo`e...nau~iv samo za {toi se koristat semki od tikva haha
Moe mislewe oble~i nesto tesno prilepeno za tebe a zatvoreno vo isto vreme za da gi otcrtuva tvoite oblini primer tipski helan~iwa ipak e zima nema maica po prerami hihihi
Navivaj z atimot za koj toj naviva, i mora{ da ni ka`e{ kade mo`e{ da go sretne{ pa spored mestoto ke najdeme ne{to so {to ke go ostavi{ bez zborovi G-dim Srame`liv ;)
 

Wild_angel

Нов член
5 февруари 2013
9
1
3
25
Да знам и јас, па да ви кажам :D Со типот сме заедно повеќе од еден месец ама сето се сведува на гледање само кога тој е во нашиот град( да потенцирам живееме во ист град а тој студира во Скопје, што е и повеќе таму). Значи додека сме заедно ни е прекрасно и повеќе од тоа, али утре дента нема повици, ниту СМС најчеста комуникација ни е ФБ за жал. Се тешам дека е тоа нормално демек као уште почеток али не знам на каде би можело да иде сево ова. Изговорот на ова тема е : Не сум навикнат, не дека не мислам на тебе али немам навика да го кренам моб и да те побарам бла бла и демек ќе се потрудам да го поправам тоа... К***ц од поправките негови. Сепак супер дете е и би сакала да формирам некоја врска со него али не гледам иднина во сето ова, претераниот ладен однос ме убива иако не сум заљубена. А да, се гледавме и лани околу месец и половина али прекинавме „благодарение“ на мене, бидејќи не ми беше мн мн по ќеиф а и си бев заљубено во друг, па во него гледав лек за лечење рани :p... си беше тој упорен и сакаше да продолжиме ама јас го одјебував со некои безсмислени изговори скоро 10 месеци и на крајот пак решив да бидам со него и сега изгледа како тој да ми враќа за сето тоа :( Има разлика помеѓу ланското гледање и сега, за тоа свесни сме и двајцата дека сега е малку „псоериозно“ али сепак не е тоа што може да се дефинира како врска.... имал ли некој некое слично искуство??(think) ве молам форумџии помагајтееее!! :D:*
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Да знам и јас, па да ви кажам :D Со типот сме заедно повеќе од еден месец ама сето се сведува на гледање само кога тој е во нашиот град( да потенцирам живееме во ист град а тој студира во Скопје, што е и повеќе таму). Значи додека сме заедно ни е прекрасно и повеќе од тоа, али утре дента нема повици, ниту СМС најчеста комуникација ни е ФБ за жал. Се тешам дека е тоа нормално демек као уште почеток али не знам на каде би можело да иде сево ова. Изговорот на ова тема е : Не сум навикнат, не дека не мислам на тебе али немам навика да го кренам моб и да те побарам бла бла и демек ќе се потрудам да го поправам тоа... К***ц од поправките негови. Сепак супер дете е и би сакала да формирам некоја врска со него али не гледам иднина во сето ова, претераниот ладен однос ме убива иако не сум заљубена. А да, се гледавме и лани околу месец и половина али прекинавме „благодарение“ на мене, бидејќи не ми беше мн мн по ќеиф а и си бев заљубено во друг, па во него гледав лек за лечење рани :p... си беше тој упорен и сакаше да продолжиме ама јас го одјебував со некои безсмислени изговори скоро 10 месеци и на крајот пак решив да бидам со него и сега изгледа како тој да ми враќа за сето тоа :( Има разлика помеѓу ланското гледање и сега, за тоа свесни сме и двајцата дека сега е малку „псоериозно“ али сепак не е тоа што може да се дефинира како врска.... имал ли некој некое слично искуство??(think) ве молам форумџии помагајтееее!! :D:*
Викаш само месец (и нешто малце повеќе) дена е и оп ваков проблем? Љубав на даљине за само од месец дена (каде што како што викаш и поретко се гледате) не иде. Но да не звучам премногу песимистички, ипак пробај дај му уште тро шанса. Нормално ако не ти оди по терк, спомни му. Ако се гледате двајцата дека не ви успева прекинете што порано. После тоа боли. Многу.
Се` зависи дали ти се чувствуваш среќна - дали од алтруистички или егоистички побуди. Ако си, тогаш немаш проблем.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Wild_angel

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Да знам и јас, па да ви кажам :D Со типот сме заедно повеќе од еден месец ама сето се сведува на гледање само кога тој е во нашиот град( да потенцирам живееме во ист град а тој студира во Скопје, што е и повеќе таму). Значи додека сме заедно ни е прекрасно и повеќе од тоа, али утре дента нема повици, ниту СМС најчеста комуникација ни е ФБ за жал. Се тешам дека е тоа нормално демек као уште почеток али не знам на каде би можело да иде сево ова. Изговорот на ова тема е : Не сум навикнат, не дека не мислам на тебе али немам навика да го кренам моб и да те побарам бла бла и демек ќе се потрудам да го поправам тоа... К***ц од поправките негови. Сепак супер дете е и би сакала да формирам некоја врска со него али не гледам иднина во сето ова, претераниот ладен однос ме убива иако не сум заљубена. А да, се гледавме и лани околу месец и половина али прекинавме „благодарение“ на мене, бидејќи не ми беше мн мн по ќеиф а и си бев заљубено во друг, па во него гледав лек за лечење рани :p... си беше тој упорен и сакаше да продолжиме ама јас го одјебував со некои безсмислени изговори скоро 10 месеци и на крајот пак решив да бидам со него и сега изгледа како тој да ми враќа за сето тоа :( Има разлика помеѓу ланското гледање и сега, за тоа свесни сме и двајцата дека сега е малку „псоериозно“ али сепак не е тоа што може да се дефинира како врска.... имал ли некој некое слично искуство??(think) ве молам форумџии помагајтееее!! :D:*

Абе знаеш како велат, еднаш ако се изгориш на млеко, ќе дуваш и на јогурт.
Еднаш си го зафркнала, верувам дека има створено каков таков штит типот. Викаш дека кога е тука дека ти е преубаво, но внимавај. По мое е најубаво да му дадеш суптилно до знаење дека овој пат нема да го заебеш, затоа што чувствувам дека топката е кај тебе на игралиштето. Крај краева кога ќе си дојде седнете и направете муабет каде се наоѓа тој во ситуацијава, а каде ти. Ако гледаш дека не оди, подобро прекини порано.

Едит, сега гледам... 13 години имаш?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Wild_angel