Дали знаете да простувате и колку често го правите тоа?

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Да, простувам и затоа си патам :zelen
Мислам дека сум во состојба да простам и најголема неправда што би ми ја нанеле. Што човек ќе бев. Лутината ми трае пола саат а после пуф нов човек.
Човечки е да простуваш? Да, но само на оние кои заслужуваат. За кои веруваш дека твојата прошка ќе ја ценат и ќе се поправат.
Ретки се таквите во мојот живот, скоро и да ги нема. Но јас сум истата а очајно сакам да се сменам.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Јас простувам ама до пола, никогаш не заборавам што тие личности ми направиле.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Тоа не се смета за проштевање.
ама види ја простувам дури и во оган би влегла (што се вика) за тие луѓе но никогаш не би заборавила што ми направиле и никогаш не би се потпрела на нив или би ги сметала за некои стабилни личности.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
ама види ја простувам дури и во оган би влегла (што се вика) за тие луѓе но никогаш не би заборавила што ми направиле и никогаш не би се потпрела на нив или би ги сметала за некои стабилни личности.
Тоа не е простување. Простување е да се направиш ко тоа воопшто да не се случило. Нешто слично на бришење на настанот што довел до тоа некој да бара прошка од тебе од меморијата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Тоа не е простување. Простување е да се направиш ко тоа воопшто да не се случило. Нешто слично на бришење на настанот што довел до тоа некој да бара прошка од тебе од меморијата.
Е тоа е премногу веќе и да сакам не можам да избришам такви настани :/
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Јас уште не научив да простувам, веројатно нема ни да научам. Злопамтило сум.
Дали знаеш дека непростувањето е најголемиот грев!??
Незнаев и јас но предмалку гуглав нешто по тоа религиите, духовноста и најдов една тема за гревови....така да обиди се да простуваш;)
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Дали знаеш дека непростувањето е најголемиот грев!??
Незнаев и јас но предмалку гуглав нешто по тоа религиите, духовноста и најдов една тема за гревови....така да обиди се да простуваш;)
Не знаеше дека непростувањето е најголем грев?