1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали знаете да простувате и колку често го правите тоа?

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Hip.Hop_MKD, 26 февруари 2012.

 1. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,758
  Допаѓања:
  781
  Многу работи се простуваат,а повеќе работи не значи доминираат тие 2рите, се во зависност од ситуација,особата која е инволвирана итн,лично јас не би сакал и се трудам да не бидам односно најдам во ситуација да треба да простам или не ма да некогаш тоа е неизбежно,оној дел каде што не можам да простам никогаш нема да простам и тоа останува секогаш така беѕ разлика на кого тоа се однесува,нема кај мене тоа не простувам една недела па како демек лути сме па после ајде хаха хихи,ако треба да се прости се простува тогаш,а ако не никогаш тоа сум јас :cool:(handshake)
   
 2. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  За што да се прости ? Кому да се прости ? На завидлива другарка која те оговара позади грб и ти посакува се најлошо или на некој кој не знае дали сака врска или не и чека прва прилика да плесне некоја на страна за да има резерва. Тоа се токсични луѓе. На никој не му требаат во животот.
  Ако простиш некому му даваш уште една шанса да ти го загорчи животот и расположението. Не, фала.
  Не простувам. Тие што ми згрешиле знаат и кажано им е дека не сакам да ми излегуваат пред очи. Нека им прости сатаната што имало бетер од неа. Треба да си учат луѓето од грешките, а најлесно е да не му простиш па да научат. Ако не само ќе си повторуваат.
   
  #102 Ѕвездичка, 11 јуни 2017
  Последна промена: 11 јуни 2017
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Треба да се простува, ако сакаме да бидеме добри луѓе и да ни простат нас кога ќе згрешиме, треба да простиме и ние.
  Амин.
   
 4. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,492
  Допаѓања:
  3,768
  Не простувам и не сакам да ми простуваат затоа што е малигно и метастазира во двата случаја.
   
  #104 İncognito, 30 јули 2018
  Последна промена: 30 јули 2018

Сподели: