Чет муабети (ти реков-ми рече)

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Не дека сум поласкан, ама...
Ич не е тешко патерн да сликнеш, само треба добар агол. Не е до камерата, и со мобилен можеш многу добра фотка да извадиш, само треба да ја искалкулираш светлината. Noise понекогаш дури и добар ефект дава особено во B&W фотографија.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Не дека сум поласкан, ама...
Ич не е тешко патерн да сликнеш, само треба добар агол. Не е до камерата, и со мобилен можеш многу добра фотка да извадиш, само треба да ја искалкулираш светлината. Noise понекогаш дури и добар ефект дава особено во B&W фотографија.
Абе знам, ама ој ти во неготиново мое да сликаш зграда :D Попрво рушевини се сликаат.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Колку мразам чавки, тоа е невидено!

1ва причина: грди се на изглед и грдо звучат. Ме ежи нивното гнасно гракање.
2ра причина: ме има бапнато чавка во глава, мислам ќе се онесвестев од што ми се сврти. Wtf, bastard?!
3та причина: си седам на клупа во парк и си уживам. Долетува чавка на корпа за отпадоци, ѕирка внатре, вади кесе џипс. Си ја симнува на тревникот, ја фаќа за долниот дел и ја превртува. Го тресе џипсот, си го зима чипсот и си одлетува. Кесето останува на тревникот до корпата. После некој ќе си помине и ќе си рече: "Види го моронскиов народ, ја загадува околината, некој го фрлил кесето до корпата, наместо во неа". Уште еден доказ дека се BASTARDS!
4та причина: секое утро околу 5-6 часот доаѓаат на дрвото до мојот прозорец и гракаат ко ментални. Ако не го запалам дрвово еден ден, еве на... Умрете е***и смрдени гнасни птици!
s0903.gif

Чафката е Гавран за сиромашни :zelen
Интелигнетни птици се, еден другар имаше најдено падната чафка со скршено крило/нога/ребра/something и ја чуваше во кафез, демек бимбиљче, се приврза кон птицата после извесно време а и таа кон него изгледа...
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Чафката е Гавран за сиромашни :zelen
Интелигнетни птици се, еден другар имаше најдено падната чафка со скршено крило/нога/ребра/something и ја чуваше во кафез, демек бимбиљче, се приврза кон птицата после извесно време а и таа кон него изгледа...
Сигурно другар ти од некоја секта е :-D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler and Outrider

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Коинциденција или не, вчера ме посра чавка пред 10 минути од трката. :eek
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133