Чет муабети (ти реков-ми рече)

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Псс, ти не го опиша него туку ги опиша тие како тебе и виктор и останати лудаци кои си лапаат платичка за лежење, само затоа што имале нешто што паметните го немаат.
:roflпопаметните :rofl...ти ли??
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
@MissChievous не реков дека сте професионалци, туку поентата е промашена. Макро фото не значи само уклучи макро фокус мод, туку да го прикажеш тоа нешто во поголем размер. Макро фокус помага затоа што фокусира на прилично блиско растојание до објективот и дава можност да го „зголемиш“ објектот кој го фотографираш и да ги акцентираш деталите. Јас ова не го видов на ниедна друга фотографија сем таа на Стевче.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
@Outrider со дронче може да ги ребраме сите. Пример на гостување во Белгија може да ги ребраме дека Александар е македонец и они да пукаат од љубомора затоа што немаат такво освајач. Или дека Белгија е дел од Франција зашто пола зборат француски. Во Швајцарија може да им викаме дека се ж.п.о. затоа што не биле во војна, Австрија може да ги зафркаваме за Пиколомини оти умрел од Македонска чума и сл. Франција може да ги ребраме зашто скоро и да немаат чист француз у тимот.

Полска тепа Германија, Македонија тепа Полска, Македонија првак.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
@Outrider со дронче може да ги ребраме сите. Пример на гостување во Белгија може да ги ребраме дека Александар е македонец и они да пукаат од љубомора затоа што немаат такво освајач. Или дека Белгија е дел од Франција зашто пола зборат француски. Во Швајцарија може да им викаме дека се ж.п.о. затоа што не биле во војна, Австрија може да ги зафркаваме за Пиколомини оти умрел од Македонска чума и сл. Франција може да ги ребраме зашто скоро и да немаат чист француз у тимот.

Полска тепа Германија, Македонија тепа Полска, Македонија првак.

Во Франција уште од револуцијата не се рачуна етничко потекло, само citoyen а.к.а граѓанин така да нема разлика дали е етнички алжирец кој мава прљави талијани со глава или евреин кој дава јаки голови од слободен :zelen француз = граѓанин...

Нема сериозно да ги сфатат маќедончињата со такви испади, е сега може во Босна со четничка униформа или во Грција со турско знаме да се напраи беља... ако играат некогаш Израел и Немачка замисли дрон со нацистичко знаме на стадион во Ерусалим и после да им доделат три бода на Немачка, тоа е исто како случајов со качаците :^)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Што знам, после ваква фудбалска еволуција може и вреди да се испроба оваа тактика.

САД - Ирак, ирачаниве вадат дрон 9/11 или публиката прави кореографија 9/11 :rofl
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Што знам, после ваква фудбалска еволуција може и вреди да се испроба оваа тактика.

САД - Ирак, ирачаниве вадат дрон 9/11 или публиката прави кореографија 9/11 :rofl

Може и тоа, дрон со надувана кукла од Осама :zelen
Паметам во Франција `98 играа САД-Иран, Иран тежок бункер како да им зависи живот, америте напаѓаат како луди, шанси фрчат...Иран две контри - два гола и победија мислам 2-1 :kafe и таман некој дрон да се појавеше :rofl
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Псс, ти не го опиша него туку ги опиша тие како тебе и виктор и останати лудаци кои си лапаат платичка за лежење, само затоа што имале нешто што паметните го немаат.
Ела бе мајмун да видиш како се лежи и зима плата ама тоа го правиш ти во некој шатор пред заедно со другарти кој нема со кого да се кара на форумов па ме цитира за се и сешто. Ела ми фалат луѓе за жетва и за вршење може да те зеам ама тешко се печалат така пари полесно се печалеле да плукаш по држава затоа што така ти кажал некој и да имам нешто што тио го немаш независност и свое мислење. Кај си коа повикувам против кембриџ никаде , против спојување на ВИП и ОНЕ никаде ама битно е да седнеш и да пишуваш има диктатура , да падне влада затоа што ја ќе добијам мека фотелја.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Ела бе мајмун да видиш како се лежи и зима плата ама тоа го правиш ти во некој шатор пред заедно со другарти кој нема со кого да се кара на форумов па ме цитира за се и сешто. Ела ми фалат луѓе за жетва и за вршење може да те зеам ама тешко се печалат така пари полесно се печалеле да плукаш по држава затоа што така ти кажал некој и да имам нешто што тио го немаш независност и свое мислење. Кај си коа повикувам против кембриџ никаде , против спојување на ВИП и ОНЕ никаде ама битно е да седнеш и да пишуваш има диктатура , да падне влада затоа што ја ќе добијам мека фотелја.
Ти си фан на политика?
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ела бе мајмун да видиш како се лежи и зима плата ама тоа го правиш ти во некој шатор пред заедно со другарти кој нема со кого да се кара на форумов па ме цитира за се и сешто. Ела ми фалат луѓе за жетва и за вршење може да те зеам ама тешко се печалат така пари полесно се печалеле да плукаш по држава затоа што така ти кажал некој и да имам нешто што тио го немаш независност и свое мислење. Кај си коа повикувам против кембриџ никаде , против спојување на ВИП и ОНЕ никаде ама битно е да седнеш и да пишуваш има диктатура , да падне влада затоа што ја ќе добијам мека фотелја.
Ти фали писменост и мозок. Ти штом мислиш дека нема диктатура значи дека мозокот ти е испран а можно е и да го немаш. А што иначе тебе ти одговара вака? Убаво си живееш?
Па дури кај сум бил јас кога си викал за оне и вип и таму тоа другото, а кај си ти кога викам јас за убивање и тепање од страна на полицијата? Тоа не е ништо нели, крадење не е ништо, битно ти си имаш и ич не ти е гајле. Кажувал за Оне и Вип, ме заболе за тоа кога има нешто полошо. А ти па обратно, ич не ти е гајле што владата краде и убива, а гајле ти е за Вип. Каков неписмењак.
Ти си фан на политика?
А ти на што си фан? На форумски весник?
Демек не смееме да мислиме на политика, тоа е тема за возрасни само кога ќе одат на слава и зборуваат за политика.
Ние другиве треба да одиме на кафиња, а тоа што не знаеме што не чека утре не е битно, битно не се замараме.