Чет муабети (ти реков-ми рече)

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
MintSquare_Concept_Cece_0008-1024x677.jpg

C3.jpg
47874.jpg

Мх мх како плачат овие за трето дете да им напраиш и да лапнеш субвенција на жива мера античко бебе, а викторче шо викаш...
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Мх мх како плачат овие за трето дете да им напраиш и да лапнеш субвенција на жива мера античко бебе, а викторче шо викаш...
Како ти текна (bravo) само зафатен човек сум јас неможам да стасам секаде затоа земи ти праим по три деца и лапај субвенции.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Смртта коси во странскоинвестицискиот рај.

http://www.utrinski.mk/?ItemID=6CF0BF182E5AC44A8B1BACD84ACBE03B

...а наводно ова не бил изолиран случај.

Ако се земе предвид денешната ситуација каде постои ентитет под име РМ и ако се земе дека Гоце Делчеф, Никола Сугареф или Димитар Поп-Ѓоргиеф-берофски се бореле за една таква идеја, how stupid they really were? :D

74483d0bfc74437747c3f8a15f651c9c.jpg


Се очекува викторче, орхидеа, цорки и слични на граница на генијалност умови да ни соопштат за убавините на хунзистан.
Штета што го нема повеќе оној ликот на форум кој во сета своја длабока и беспоштедна глупавост не` замараше за тоа колку се прекрасни новите инвестиции и како тоа ќе го поправи стандардот на вработените...
Ќути, какви гадости сум се изначитал по нетов за нивно оправдување и успешност, утробата ми се преврте. Од обдукциски теории и медицински шпекулации дека мозочниот удар бил инициран од се` друго само не од стрес и лоши работни услови, па до тоа како во другите западни земји било потпуно исто, работната рака не била заштитена со закон. Просто ми за згадува од ваквиот искривен народ кој вечно си го тера својот самар на мака на другите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ќути, какви гадости сум се изначитал по нетов за нивно оправдување и успешност, утробата ми се преврте. Од обдукциски теории и медицински шпекулации дека мозочниот удар бил инициран од се` друго само не од стрес и лоши работни услови, па до тоа како во другите западни земји било потпуно исто, работната рака не била заштитена со закон. Просто ми за згадува од ваквиот искривен народ кој вечно си го тера својот самар на мака на другите.

...затоа неам ФБ имам слушано колку замарале партиските идиоти (не само затоа али ајде да речеме)
Во живо е појако, посебно се активираат после второ трето пиво, изгледа на суво им е некако срам од гомнариите кои ги кажуваат (facepalm) под маска на виртуелна анонимност енитинг гоус, од умирачки на дечиња, преку перење пари па до смрт на работници (а паметам пред некоја година имаше случај во една текстилна во битола каде што жена умрела на работно место, летно време 50+ во халата)
Врвот е муабет - `nikoj negi tera da rabotat hehe`
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Чекај ај оди протестирај сеа абе новинарска статија со фактите од туипот она ми кажа на мене ама можеби и ми кажа некој друг е прво непрофисионализам. Како второ кои се тие претпоставени и таа администрација што работи 3 смена во било која фабрика да ми се кажат одма. Како трето еве да ја пуштеа и пак да починеше кој ќе биде крив ? Види може да се разговара конечно кај нас за мобинг и за лоши работни услови и никакви плати ? Ама наши политичари се занимават со прислушкувања , избори и зимање на плати со седење дома! Сеуште чекам да се појави некој и да каже види не е фер пратениците да имат 1000 евра плата и смешни цени во нивното бифе како и најефтини сметки+ доплата за патни трошоци , а сите живеат во Скопје , а народот да зема во просек 250 евра плата. Дајте да си ги намалиоме платите па да видам кој ќе се тепа за собрание и за фотелји.

Мене ми е дилемата дали си бил психопат директно од утроба кога те извадиле или се работи за стекната социопатија платена со 2000 евра. Мртви девојчиња, мртви работнички, гробови кои се полнат се повеќе и повеќе, корупција и криминал со мамутски размери, сето тоа е во ред за 2000 евра годишно...
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
...затоа неам ФБ имам слушано колку замарале партиските идиоти (не само затоа али ајде да речеме)
Во живо е појако, посебно се активираат после второ трето пиво, изгледа на суво им е некако срам од гомнариите кои ги кажуваат (facepalm) под маска на виртуелна анонимност енитинг гоус, од умирачки на дечиња, преку перење пари па до смрт на работници (а паметам пред некоја година имаше случај во една текстилна во битола каде што жена умрела на работно место, летно време 50+ во халата)
Врвот е муабет - `nikoj negi tera da rabotat hehe`
Не беше на ФБ, беше по други форуми. Има една багра од 10тина (or less - зависи од дуплите јузери) што има свој даден шаблон да спинува со ретардирани постови за да луѓе се замараат. Провокациите доаѓаат до ниво на таква болна психоза и извитоперен ум што у живот не би помислил на човештвото дека му се случило. За муабетите во живо и тука сум бил присутен. Некои луѓе едноставно имаат автократски ум и размислуваат по само една линија на помал отпор. За нив нема можности за просперитет. Тоа се роботи во права смисла на умот, предвидливи протоколи, еднаш да ги заебеш до толку се накурчуваат пошо немаат свои аргументи што пцујат мајки и шајки, продаваат другарство за свој личен гз баш као што викаш за 2000 евра годишно or even less.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Овој пат немада паднам на твое ниво,и да ја омаловажувам настанатата состојба со женава,која би наликувала на твојата со специјалците од куманово,кој што тогаш твојот коментар беше толку ладнокрвен од пуста жед за влас,туку на скромен начин би прокоментирал и би кажал дека конкретниов случај со женава не е еден единствен случај во земјава и во светот,кој што на таков начин имало жртва на работно место.Одговорноста,доколку постоело несоодветност при работните задачи нека си ги сноси самата фабрика.
Гледам во секој твој пост ги користиш хунзите како навреда на форумаши кој не се од твој домен,па би те прашал дали ги спомнуваш затоа што твоето потекло е токму од нив,или така само од носталгија према исчезнатата нација кој што сега ти недостасуваат.

Мој пријател од сдсм ми вика..на последнирте избори..ееее пријателе и овој пат се виде нашава победа,и пак си останав во опозиција,и веќе ми здосади од опозицијава.За да бидам на позициаја,изгледа ќе мора да гласам за другите па и јас да бидам еднаш на позиција.Не љути се ама тоа е негов избор.

И еве би ти препорачал на твојот генијален ум што тука си само поради една и единствена цел,а тоа е зачувување на партиските интереси и на ироничен начин сакаш да докажеш кој си и што си,ако сакаш да си подолговечен во својата намера избери нешто што е долговечно,а најдолговечна е смртта.
Интересно е што како програмирани сите го верглаат истото со `опозиција` :rofl
Секој кој е против криминалот, корпупцијата, убиствата и смртта да ти бил член на `опозицијата`, пази.

Која новонастаната ситуација бе токмак, жената умрела во најголемата фабрика со која се бие во нејаките гради кривоногиот пастир. Пастирот кој се фалеше наоколу дека Хунзистан е земја на раја која работи скоро за беспари? Која фабрика ќе сноси последици, онаа дебело субвенционирана од власта? Сама ќе се суди власта, со обвинителите извадени од џебот на шефот на тајна служба?

http://www.time.mk/cluster/3121f4bfc1/delegacija-na-hunzite-vo-makedonija.html
Хунзите се пакистанско племе кое од твојата власт се сметани за ваши претци и како такви беа донесени на ваша сметка во твојата земја, дури и требаше да им градат дворец во Паљурци ама некако се откажаа од тоа...

Има нешто некрофилско во вакво ликови, како да се хранат со туѓо страдање и смрт...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Интересно е што како програмирани сите го верглаат истото со `опозиција` :rofl
Секој кој е против криминалот, корпупцијата, убиствата и смртта да ти бил член на `опозицијата`, пази.

Која новонастаната ситуација бе токмак, жената умрела во најголемата фабрика со која се бие во нејаките гради кривоногиот пастир. Пастирот кој се фалеше наоколу дека Хунзистан е земја на раја која работи скоро за беспари? Која фабрика ќе сноси последици, онаа дебело субвенционирана од власта? Сама ќе се суди власта, со обвинителите извадени од џебот на шефот на тајна служба?

http://www.time.mk/cluster/3121f4bfc1/delegacija-na-hunzite-vo-makedonija.html
Хунзите се пакистанско племе кое од твојата власт се сметани за ваши претци и како такви беа донесени на ваша сметка во твојата земја, дури и требаше да им градат дворец во Паљурци ама некако се откажаа од тоа...

Има нешто некрофилско во вакво ликови, како да се хранат со туѓо страдање и смрт...
Можеш да навредуваш колку сакаш, видливо е дека тебе ти е дозволено тоа на форумов но човече дефинитивно ти си болен или погрешно си вакциниран кога си бил мал или лошо задоен со толку злоба во тебе и цинизам и ароганција и нетолерантност кон другите,преполн со навреди....Го отру форумов, здосади веке,знаеме дека не ја сакаш државава,не ја сакаш моменталната власта,ма не ги сакаш ти ни Македонците...АМА доста не труеш и сакаш и нас да не убедиш да бидеме исти такви како тебе, да ровариме,правиме немири раздори и да шириме омраза..доста е навистина..ТЕ ПОЗНАВАМЕ И ТЕ НАУЧИВМЕ ДЕКА НИШТО НЕ ТИ СЕ ДОПАЃА ВО МАКЕДОНИЈА И ПРЕСТАНИ ВЕЌЕ ДА ДАВАШ КОМЕНТАРИ КОИ ГИ НАУЧИВМЕ НА ПАМЕТ А ТИ ГИ ИМАШ КАЖАНО МИЛИОН ПАТИ.
Секојдневно луге добиваат мозочни удари,дали дома,на работа,на плажа,насред фудбалска утакмица ама никој не ги користи за да поткопува темели и да убедува луѓе дека државата е за тоа крива.
Префрли се на други теми,има ли во тебе барем малку љубов кон нешто!???
Некој сака да биде тука на овој форум но ти им го расипуваш тоа задоволство.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
@diva orhideja во конкретниот случај со што те отру човекот?
Со фактот дека луѓе гинат на работно место за 12000 плата?