Чет муабети (ти реков-ми рече)

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Македонските принцези биле забулени во шамии, а јас ова не знам како да го протолкувам
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
ефекти/сечење и такви работи ? Би требало да може, се додека е од тебе сликано.
Сака да ти напраи swap на фотката, наместо DT да пишува A night with John Rudess and John Petrucci. По инструменталките е, го знам :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Мојот маж од Румена Бужаровска издание на Или-или.
Кратки прикаски раскажани во прво лице неповрзани една со друга, со малку поголема нишка на огорченост и подрзок јазик. За сега е добра.
Френдли адвајс: Последниот и тој (мислам дека) пред него, нешто со девојче Лиле беше, чинам, читај си ги на погладен стомак, за секој случај. (nod)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Френдли адвајс: Последниот и тој (мислам дека) пред него, нешто со девојче Лиле беше, чинам, читај си ги на погладен стомак, за секој случај. (nod)
За „Чкртки“ станува збор? Или оној третиот? Пошо ја имам целата трилогија. Како и да е, после ова ќе сменам малку, не дека е по малку мрачна и дрска на молив, но иам чувство како тежок дигестив да сум џапнал. Не дека е лоша, баш некако мазохистички ме тера да одам од расказ на расказ. Ама како целина после ќе морам да се префрлам на нешто повесело.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
За „Чкртки“ станува збор? Или оној третиот? Пошо ја имам целата трилогија. Како и да е, после ова ќе сменам малку, не дека е по малку мрачна и дрска на молив, но иам чувство како тежок дигестив да сум џапнал. Не дека е лоша, баш некако мазохистички ме тера да одам од расказ на расказ. Ама како целина после ќе морам да се префрлам на нешто повесело.
Не, не, зборам за последниот и претпоследниот расказ во „Мојот маж“ што се. Последниот е малку гаден, претпоследниот е језив.
Додуша, колку што памтам, сите жени беа со тешки фалинки, али описите, посебно во тој со девојчето, се доста психо. (worried)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Не, не, зборам за последниот и претпоследниот расказ во „Мојот маж“ што се. Последниот е малку гаден, претпоследниот е језив.
Додуша, колку што памтам, сите жени беа со тешки фалинки, али описите, посебно во тој со девојчето, се доста психо. (worried)
ааааа, уште малце и таму сум.
Тачно жениве се која од која. Суета невидена. Ама и оноа детено бе шо крадеше. Јес да краде ситно ама ме потсеќа сурат на Chucky... :D