Чет муабети (ти реков-ми рече)

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
@Outrider остај ги аргументите дека „што ако им е некој близок, различно би реагирале“. Испод част ти е, пошо реално има и такви кои и свој брат ќе продадат за лична егзистенција.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Можеш да навредуваш колку сакаш, видливо е дека тебе ти е дозволено тоа на форумов но човече дефинитивно ти си болен или погрешно си вакциниран кога си бил мал или лошо задоен со толку злоба во тебе и цинизам и ароганција и нетолерантност кон другите,преполн со навреди....Го отру форумов, здосади веке,знаеме дека не ја сакаш државава,не ја сакаш моменталната власта,ма не ги сакаш ти ни Македонците...АМА доста не труеш и сакаш и нас да не убедиш да бидеме исти такви како тебе, да ровариме,правиме немири раздори и да шириме омраза..доста е навистина..ТЕ ПОЗНАВАМЕ И ТЕ НАУЧИВМЕ ДЕКА НИШТО НЕ ТИ СЕ ДОПАЃА ВО МАКЕДОНИЈА И ПРЕСТАНИ ВЕЌЕ ДА ДАВАШ КОМЕНТАРИ КОИ ГИ НАУЧИВМЕ НА ПАМЕТ А ТИ ГИ ИМАШ КАЖАНО МИЛИОН ПАТИ.
Секојдневно луге добиваат мозочни удари,дали дома,на работа,на плажа,насред фудбалска утакмица ама никој не ги користи за да поткопува темели и да убедува луѓе дека државата е за тоа крива.
Префрли се на други теми,има ли во тебе барем малку љубов кон нешто!???
Некој сака да биде тука на овој форум но ти им го расипуваш тоа задоволство.

Јас воопшто не знаев дека постои такво нешто како Хунзи. Прв пат слушнав кога власта на твојата држава, со државни пари го довлечка кралот на хунзите со цела свита директ од Пакистан пошто ете хунзите ви биле претци.
Пари за дечиња кои умираат нема ама за монументални глупештини како носење на маса народ 20.000км и нивно гоштевање на државна сметка - има.
Има пара и за Ниче Маќедон и за Ацо Станкоски и остала умоболна багра и за нивните трипања дека Бог бил маќедонец а Да Винчи од Виница. Сето тоа кошта и сето тоа се плаќа. Настрана 1001 срање со кое се префрлаат пари на сметки во Белиз и Цирих. Истовремено деца умираат...

Луѓе секојдневно умирале?
Умираат работници масовно затоа што нема заштита, синдикатите се купени од власта и правилата на игра се такви какви што се. Се работи за илјадници случаи во овие неславни 23,5 години постоење на Хунзистан.

Јасно ми е дека си бот и тоа не е никаква навреда. Навреда е за човештвото што воопшто постоите...
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Ај да се кладиме дека воопшто немам гласано и дека воопшто не ги ценам нив ни како партија? :D
Не гледам причина да се кладам за таква глупост!!Твое право е тоа и твое мислење за нив, немам намера да ти го менувам мислењето или да те убедувам во спротивно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Јас воопшто не знаев дека постои такво нешто како Хунзи. Прв пат слушнав кога власта на твојата држава, со државни пари го довлечка кралот на хунзите со цела свита директ од Пакистан пошто ете хунзите ви биле претци.
Пари за дечиња кои умираат нема ама за монументални глупештини како носење на маса народ 20.000км и нивно гоштевање на државна сметка - има.
Има пара и за Ниче Маќедон и за Ацо Станкоски и остала умоболна багра и за нивните трипања дека Бог бил маќедонец а Да Винчи од Виница. Сето тоа кошта и сето тоа се плаќа. Настрана 1001 срање со кое се префрлаат пари на сметки во Белиз и Цирих. Истовремено деца умираат...

Луѓе секојдневно умирале?
Умираат работници масовно затоа што нема заштита, синдикатите се купени од власта и правилата на игра се такви какви што се. Се работи за илјадници случаи во овие неславни 23,5 години постоење на Хунзистан.

Јасно ми е дека си бот и тоа не е никаква навреда. Навреда е за човештвото што воопшто постоите...
Премногу се вреднуваш и издигнуваш над сите мислејќи дека си најумен, но не си ти Бог па да си земеш за таква преголема слобода и да не наречеш дека сме навреда за човештвото што постоиме.Човештвото нажалост пати од такви особи како тебе што освен критикување ништо друго не парават за да го подобрат тоа општество а јас не гледам со кои мои постапки го уништувам и навредувам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Интересно е што како програмирани сите го верглаат истото со `опозиција` :rofl
Секој кој е против криминалот, корпупцијата, убиствата и смртта да ти бил член на `опозицијата`, пази.

Која новонастаната ситуација бе токмак, жената умрела во најголемата фабрика со која се бие во нејаките гради кривоногиот пастир. Пастирот кој се фалеше наоколу дека Хунзистан е земја на раја која работи скоро за беспари? Која фабрика ќе сноси последици, онаа дебело субвенционирана од власта? Сама ќе се суди власта, со обвинителите извадени од џебот на шефот на тајна служба?

http://www.time.mk/cluster/3121f4bfc1/delegacija-na-hunzite-vo-makedonija.html
Хунзите се пакистанско племе кое од твојата власт се сметани за ваши претци и како такви беа донесени на ваша сметка во твојата земја, дури и требаше да им градат дворец во Паљурци ама некако се откажаа од тоа...

Има нешто некрофилско во вакво ликови, како да се хранат со туѓо страдање и смрт...

И јас сум против кримијналот,корупцијата,убиствата и смртта,зошто мислиш дека мојот став е поразличен?Тоа што ти си опозиционер на големо, ме водат чувставата да мислам дека директно од менувачница пишуваш.
Кога кажав дека за смртта на жената треба да одговара самата фабрика,реков во генерална смисла,значи можеби ќе одговара раководителот што несакал да ја однесе на лекар,незнам,за тоа си има служби.А тоа дека била најголема фабрика и е под покровителство на премиерорт или владата,што има врска со случката,да не помисли дека нема никој да сносни одговорност?!!?!Ако помисли дека нема кој да одговара за случајот,тоа е само твојот негативен саркастичен нагон кој самата омраза те тера да коментираш со твојот ироничен и негативен јазик,и да тврдиш дека некој друг е виновен.Јас лично мислам дека секако некој ќе сноси одговорност,се разбира доколку е потребно.

Да ти кажам дека некрофилско ли ке да е или танатофилско,тие трермини тебе најмногу ти одговараат,ти ги коментираше ладнокрвно убиствата во куманово не јас.Тебе ти сметат луге уште од утробата,доколку не се твои истомисленици,не мене!
Знаеш ли каде се наоѓа паљурци?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
хахах, и јас имам слуснато исто да ,али дека колата нема да ти запали и од 12 до 1 нешто моабети без везе ,врска нема ,и нека не се потресуваат мн од ништо нешто да прават и да ви праат филмови колата не пали ,па нема контакт алтернаторот ,реглерот ,бабини деветини ;) :)
Ама знаеме дека знаеш како се цитира. Биди добар и користи го тоа знаење. :rolleyes:
Не бива вака само да одиш по темиве со фантомски одговори демек се обраќаш некому.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Не гледам причина да се кладам за таква глупост!!Твое право е тоа и твое мислење за нив, немам намера да ти го менувам мислењето или да те убедувам во спротивно.

Па тогаш кој курац ме етикетираш, мустро една?