Сакам да кажам/Сакам да прашам

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Смртта коси во странскоинвестицискиот рај.

http://www.utrinski.mk/?ItemID=6CF0BF182E5AC44A8B1BACD84ACBE03B

...а наводно ова не бил изолиран случај.

Ако се земе предвид денешната ситуација каде постои ентитет под име РМ и ако се земе дека Гоце Делчеф, Никола Сугареф или Димитар Поп-Ѓоргиеф-берофски се бореле за една таква идеја, how stupid they really were? :D

74483d0bfc74437747c3f8a15f651c9c.jpg


Се очекува викторче, орхидеа, цорки и слични на граница на генијалност умови да ни соопштат за убавините на хунзистан.
Штета што го нема повеќе оној ликот на форум кој во сета своја длабока и беспоштедна глупавост не` замараше за тоа колку се прекрасни новите инвестиции и како тоа ќе го поправи стандардот на вработените...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Смртта коси во странскоинвестицискиот рај.

http://www.utrinski.mk/?ItemID=6CF0BF182E5AC44A8B1BACD84ACBE03B

...а наводно ова не бил изолиран случај.

Ако се земе предвид денешната ситуација каде постои ентитет под име РМ и ако се земе дека Гоце Делчеф, Никола Сугареф или Димитар Поп-Ѓоргиеф-берофски се бореле за една таква идеја, how stupid they really were? :D

74483d0bfc74437747c3f8a15f651c9c.jpg


Се очекува викторче, орхидеа, цорки и слични на граница на генијалност умови да ни соопштат за убавините на хунзистан.
Штета што го нема повеќе оној ликот на форум кој во сета своја длабока и беспоштедна глупавост не` замараше за тоа колку се прекрасни новите инвестиции и како тоа ќе го поправи стандардот на вработените...
Чекај ај оди протестирај сеа абе новинарска статија со фактите од туипот она ми кажа на мене ама можеби и ми кажа некој друг е прво непрофисионализам. Како второ кои се тие претпоставени и таа администрација што работи 3 смена во било која фабрика да ми се кажат одма. Како трето еве да ја пуштеа и пак да починеше кој ќе биде крив ? Види може да се разговара конечно кај нас за мобинг и за лоши работни услови и никакви плати ? Ама наши политичари се занимават со прислушкувања , избори и зимање на плати со седење дома! Сеуште чекам да се појави некој и да каже види не е фер пратениците да имат 1000 евра плата и смешни цени во нивното бифе како и најефтини сметки+ доплата за патни трошоци , а сите живеат во Скопје , а народот да зема во просек 250 евра плата. Дајте да си ги намалиоме платите па да видам кој ќе се тепа за собрание и за фотелји.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Види, сиротата жена се пожалила навремено и можеби да била пуштена од страна на неписмените велам МОЖЕБИ ќе се спречел мозочниот излив.
Сега секако е касно било што да се зборува, било кој да се напаѓа. Само би изразила големо сочувство на семејството.
А факт е дека не е единствен случај ова, зборувам за оваа фабрика каде психичкиот напор и стрес од страна на некомпетентни луѓе си го прават своето.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider