Сакам да кажам/Сакам да прашам

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
На GoT треба да и се даде повеќе шанса од 3 епизоди. Зошто доста споро се одвиваат работите напочеток, башка премногу ликови има и додека да се научат кој е, што е,... треба барем сезона. :zelen
Nobody ain't no time for that. Сериозно иако сум љубител на историските филмови, ова ми е препретенциозно направено, некако премногу сосила вметнати сите елементи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Немам проблем со никој на форумов освен со неколкуте партиски `активисти`.
Колку се сториле, две години на форум, за тоа време имало секакви дискусии, сум се `јадел` со аргументи и со егзистенс и со алтаир и со хомункулус и со саладин и со хоуп и со електра и со македонец и со многу други, ако ги набројувам секако ќе пропуштам понекој.:)
И сите ми се симпатични на свој начин, скроз ми се супер сите, колку и да имаме различни ставови за икс работи:kafe

Освен секако....партискиве ликови.

Поентата е дека се контрира на ставот а не на личноста и сето тоа ми е во ред. Може некој да има ваков или онаков став, да подржува ваква или онаква идеологија етц.

Ама кога ќе се почне со оправдување на смрт на дечиња и релативизирање на тешки злочини - тука нема простор за култура и куртоазија. Оправдувањето на убиства, криминал и корупција во Хунзистан не е ништо поразлично отколку оправдување на Аушвиц, Колима, Дрезден или Фалуџа. Или мастурбирање на ликот и делото на Тед Банди. Разликата е во бројките, но основата е иста. Чиста социопатија. И сеа што, треба да се биде фин кон социопати?!

За среќа социопатијата е ограничена на 4-5 јузери...
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Немам проблем со никој на форумов освен со неколкуте партиски `активисти`.
Колку се сториле, две години на форум, за тоа време имало секакви дискусии, сум се `јадел` со аргументи и со егзистенс и со алтаир и со хомункулус и со саладин и со хоуп и со електра и со македонец и со многу други, ако ги набројувам секако ќе пропуштам понекој.:)
И сите ми се симпатични на свој начин, скроз ми се супер сите, колку и да имаме различни ставови за икс работи:kafe

Освен секако....партискиве ликови.

Поентата е дека се контрира на ставот а не на личноста и сето тоа ми е во ред. Може некој да има ваков или онаков став, да подржува ваква или онаква идеологија етц.

Ама кога ќе се почне со оправдување на смрт на дечиња и релативизирање на тешки злочини - тука нема простор за култура и куртоазија. Оправдувањето на убиства, криминал и корупција во Хунзистан не е ништо поразлично отколку оправдување на Аушвиц, Колима, Дрезден или Фалуџа. Или мастурбирање на ликот и делото на Тед Банди. Разликата е во бројките, но основата е иста. Чиста социопатија. И сеа што, треба да се биде фин кон социопати?!

За среќа социопатијата е ограничена на 4-5 јузери...
Се додека ме замислуваш како партиски лик и еднаш во таа твоја бунтовна глава полна со нереалности и неприфакање на факти, ке оди вака моабетот.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Се додека ме замислуваш како партиски лик и еднаш во таа твоја бунтовна глава полна со нереалности и неприфакање на факти, ке оди вака моабетот.
Исто и обратно. :)

Немам проблем со никој на форумов освен со неколкуте партиски `активисти`.
Колку се сториле, две години на форум, за тоа време имало секакви дискусии, сум се `јадел` со аргументи и со егзистенс и со алтаир и со хомункулус и со саладин и со хоуп и со електра и со македонец и со многу други, ако ги набројувам секако ќе пропуштам понекој.:)
И сите ми се симпатични на свој начин, скроз ми се супер сите, колку и да имаме различни ставови за икс работи:kafe
:*
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

sake

Истакнат Член
4 август 2012
4
1
303
30
Здраво сакам да прашам планирам да отворам кошаркарски клуб со птофесионални тренери ми треба група младинки и сениорки дали има заинтересирани од битола над 18год