Сакам да кажам/Сакам да прашам

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Отворена сувенирница во Прилеп со сувенири на монументи од Скопје 2014.
Тоа е таа наметната култура. (види слика бр.3)
@Înger Rău ?
Од култура признавам само Џумерко и Прличко. Одјава. Ова е срање, не е култура. Ми недостига паркчето. :( Ко млади окапувавме тука :(
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Нови генерации никогаш нема да го разберат вицот зошто типот имал 18 години коа бил 3 одделение! Благодарам Америка за Кембриџот:cenzura
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Да ти е**м детето да ти е**м, уште еден ден до роденденот, а се потсеќам како ми се јави девојката да ми честита роденден минатата година, НА ДЕВОЈКАТА КОЈА И ГО СКРШИВ СРЦЕТО.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Отворена сувенирница во Прилеп со сувенири на монументи од Скопје 2014.
Тоа е таа наметната култура. (види слика бр.3)
@Înger Rău ?

Слика бр. 3 - кинески срања. Толку се неквалитетни, немаш појма (особено фонтаната, одма искачаат фалангичиња или лавчиња). [да искористам шанса да промрчам :zelen]


Туку... завчера беше една од најубавите вечери во мојот живот. Толку многу веселба немам ниту видено ниту почуствувано до сега! Пријателите среќни, бабите среќни, дедото среќен, таткото најсреќен! Сите собрани, радосни, весели, распеани, во името на нов живот. Пред неполни 3 дена започна нова приказна, ново патешествие. Сето тоа ми е некако... магично. Сега разбирам како е. Е тоа се тие моменти каде што целосно си внесен во убавината на животот и сфаќаш зошто вреди да се живее.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and Saladin

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Тоа е тој „национален“ успех кога некој „наш“ ќе се фати со светски позната пејачка.

Miseria (s)porca.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Прееска другар ми испраќа на фб некој текст од некоја страна на фб за моменталната состојба во Грција. Се изначитав текст долг колку една тема во форумот Авијација, пишуваше нешто дека цената на становите опаднала на 400Е/м2 а на куќите 300е/м2, дури се наоѓало стан за четири члено семејство за 10000-20000 еУра, а во коментарите некој напишал нешто како МАКЕДОНЦИ АЈДЕ СТАНУВАЈТЕ СЕГА Е ШАНСА ДА ГО ОСВОИМЕ СОЛУНСКО ПОЛЕ, па нешто Александар македонски триста приказни напишано. Се смеев цел час хаха :rofl
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Од кај можам да купам зипо запалка и која цена се? И кај може да ми ја изгравираат?
И дали има некој од Струга, да ми каже таму каде може да најдам, бидејќи таму одам наскоро. Јас каде што живеам нема.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ако уште еднаш некој ми каже дека Саше политико ако ништо друго имал муда, ќе го сметам за политички аналфабет.
Не дека го бранам бурекон, но од исто буниште се изгледани и двајцата. Тоа ниво на политички емисии е до толку ниско, што или треба да си mentally challenged за да поверуваш во тоа, или никогаш во животот не си гледал барем една емисија на попристоен ранк.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Io Sono

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Животот е многу повеќе од барање некој кој ќе те сака, или тагување заради некој што не те сака. Тоа толку драгоцено време може да се посвети на откривање на самиот себе, без да се надеваш дека некој попатно ќе се заљуби во тебе, а тоа не мора да значи дека ќе се чувствуваш празно или болно. Треба самиот да се наполниш со љубов. Никој друг. Да станеш едно со самиот себе. Да тргнеш на авантури, да заспиеш во шумата со пријателите, да талкаш низ улиците во доцните ноќни часови, да седнеш сам во кафуле и да уживаш во вкусот на омиленото кафе, да пишуваш стихови со маркер по ѕидовите на јавните тоалети, да оставаш ливчиња со белешки во книгите од библиотека, да се дотеруваш за самиот себе, да се смееш често. Да ги правиш сите работи со љубов, но да не го романтизираш животот како да да не можеш да преживееш без него/неа. Живеј за себе и биди среќен со самиот себе. Ништо од ова не е помалку убаво од вообичаеното.