Чет муабети (ти реков-ми рече)

коста

Истакнат Член
21 мај 2013
145
61
328
36
Не сакале да се возат со двотактен мотор, само со четворотактен, барај женско кое обожава двотактен, брзина, стартност...
хехехе двотактен е за кросови повеќе четиритактен дава брзина и е за вакви ко мојот
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Просечна плата околу 12.000, 25 работни денови, 480 дневница. Ако сметаме 8 часа работно време, една минута=1 денар. Што се 15 мин. работа за бајат леб?

Просечен граѓанин би потрошил 36.6М минути за мерцедес од 600К €. Отприлика е некаде околу 70 години под услов никогаш да не потроши ни денар од тие пари.
Еве зашто е потребна математиката. :D
Ами овие што земаат минимална плата, или земаат као минимална, па од таа враќаат 2-3000 на рака и за нив едвај 100 евра остануваат?
Ќе треба прадедото да почне да собира, за правнуков да го има Мерцедесот. (worried)
Па и не е така лошо бе! Има села по Кина и Индија каде уште кола не виделе!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin and Struggler

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Еве зашто е потребна математиката. :D
Ами овие што земаат минимална плата, или земаат као минимална, па од таа враќаат 2-3000 на рака и за нив едвај 100 евра остануваат?
Ќе треба прадедото да почне да собира, за правнуков да го има Мерцедесот. (worried)
Па и не е така лошо бе! Има села по Кина и Индија каде уште кола не виделе!
Пази, 70 години работни. Тоа би значело дека ти треба живот од 230 години, да почнеш да работиш од 20 години и после 210 години откако ќе имаш 36,6М работни минути може да се опуштиш и да купиш едно мерџо.
Кока кола од два литра значи 75 работни минути. Пффф мачкина кашлица и онака сите првите два часа се утепуваат од муабет делкање и неработа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
@Outrider ќе имаш чест да правиш интервју со анонимус :D
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
devil4e ne ti treba takov i ne vredi da se zamaras so takov site momci se isti samo so razlicen kalap izvajani. za;uzuvas podobara i kako moze da dozvolis nekoj da se dere na tebe i da ti kazuva so da pravis koj e on i so se zamisluva ne dozvoluvaj da upravuva so tebe i da si igracka vo negovi race da te kumandi
Кажа девојката што ги пробала СИТЕ машки на светов.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja