Личен дневник

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Си ја обожавам работата која ја работам.Ме исполнува комуникацијата со луѓето.Ја обожавам фрката и стресот.Мојата нова партнерка е некој од кого можам да научам многу нешта..love it..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
Абе дневник,
ја веќе кажав шо имав во друга тема каде што сметам дека цензурираната вулгарност е прифатлива за да не ги пишувам тоа тука.
Иронично, ме стигна тоа од кое највеќе се плашев.
Ха, барем сега знам дека не сум посвоена. (*хистерично смеење*)
Туку, што сакав да кажам...
Ааа да. Стварно се откривале вистинските лица на луѓето преку постапките бе. Villains can't be victims in this story. Or hypocrites.
Едноставно на некои нешта мора да им се стави крај. А може и на сите, јас нема да се бунам.
Инаку, утре е петгодишнина од смртта на една од моите најмили личности. Мислам дека никогаш нема да успеам да го преболам фактот што не кажав збогум, или пак да ја избришам таа слика од сеќавањето.
Животот е таков. Денес те има, утре не.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Уз разговор со друштво за хипотетичко киднапирање и барање откуп, сфатив дека мајка ми е тип на човек со кого разговорот би одел вака:
- Аљо, го имаме черка ти на граница и че му вадиме органи ако не платите 3 миљона сад одма.
- Мррррш бе, ѓубре едно. Не ти е срам во ниедно време да вртиш.
- Ама...
- И да ѝ кажеш кога ќе си дојде дома да си ја среди собата!
Ех... :D

Оно и друштвово не ми е ништо поарно...да беа, немаше да правиме договор чив родител да вадиме од памет со приказна за киднапирање.
А другаров ми донел какао, убаво замотано во хартија, изврзано со оние врвцине од табла за јајца....и тоа затоа што пред година дена му направив Несквик кога побара какао. Да сум знаела сега што е.
Додуша, прво мислев дека е сапун со кој (не толку) скриено ми кажува дека треба повеќе да се бањам. (worried) :D
Ги обожавам. Ја обожавам способноста да ме изнасмеат до солзи, макар тоа се граничело и со навреда.
Не знам што би правела да беа луѓе со тапа, obvious „смисла за (х)умор“. (shake)
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Некои работи што одамна сум ги посакувала тек сега почнуваат да ми се остваруваат, ете кај и да е очекувам да ми стигне и бмх точакот што го посакував ко мала. Не можело тогаш да се исполни се ова, кога си бев подготвена и кога стварно сакав да се случи? Поминале времиња, желбата ми избледела и не се радувам веќе како што ќе сум се радувала тогаш.

Иначе, знам јас опасно да се опседнам со нешто и ептен да навлезам, па еве бел ден немам видено, слабо јадење, слабо дневна светлина. Воздух па ич.
И морав да фатам температура за да ми текне дека здравјето е на прво место. Па ја купив цела аптека и пола пиљара од мака.
Иначе во целост е ок, се е исто, ништо ни полошо ни подобро од тоа што било...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991 and Struggler

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Понекогаш другите не познаваат подобро него што самите се знаеме себе,само понекогаш.
И да..понекогаш работите знаат да се сменат со брзина на светлината.
Кои филозофски мисли ми навираат вака доцна навечер а,дневник?
Боље ми е да одам и да си направам сендвич соооооо..пиперки(печев денес) и кашкавал онака да не легнувам со гладен стомак.
Пс.Сум се здебелила кило..не ќе е на арно...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav and Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Од поодамна немав добиено корпа и сега имам чуство како да сум фатил на спортска и по пат кон дома некој да ми ја украл добивката (worried)
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Утре е Големиот ден. Или ќе биде најсреќниот ден во мојот живот или најлошиот. Се молам да биде првото, бидејќи во спротивно, не знам колку би можел да издржам (worried)
 

i_wanna_fly

Староседелец
25 јули 2012
649
848
1,093
Е дневнииик...
Ај погоди кој се нема свртено дома цела недела???
Освен болките, онака супер сум.
Недела полна доживувања.
Нападите се сведоа на минимум.
Од награди, неделава две.
Од настапи, околу 4.
Од обсесија со песна, оваа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,367
3,061
1,133
Dnevnice Denes sfativ deka ne sum tolku grda.....vidov edna prijatelka na frizer onaka bez shminka i ne mozev da ja poznam...Se poglednav vo ogledaloto i jas kako sekogas bez zrno hemija na lice i si vikam lele sho ubava sum bila.A moze i da se nashminkam neli?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and Lena