Чет муабети (ти реков-ми рече)

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Само опомената бев, а да ве прашам сакам нешто. Ќе не оставите ли нас на мира еднаш засекогаш? Доста за нас зборувате. @Mjölnir кажувај уште еднаш за мене во машки род па ќе ти кажам што е навистина маж.

Откај знаеш дека сум зборувал за твојата братучетка? :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
СДП Дали има некој искуство со боење/фарбање на облека?
Дали откако ќе ја обоиш облеката, со перењето бојата паѓа?
Дали може да се случи да пушта боја па да ти ги запусти другите алишта?
Имал ли некој искуство со ова?

Јас имам скромно искуство со бојадисување маици, црни (се разбира:cool:) кои поради нивната ниска цена се покажале како склони да губат на црнило. Бидејќи ми се прираснати за срце, купувам текстилна боја во продавница за бои и лакови ги има, пакетче е 50-60 денари мислам и после тоа се раствара во леген со врела вода и во легенот се става облеката која треба да се офарба. После извесно време се вади, се цеди и се плакне облеката и се става да се исуши.

Бојата за паѓање - паѓа, можеби не после првото прање ама после неколку и тоа како. Затоа еднаш на неколку месеци се повторува процедурата. Дали е до неквалитетот на текстилот или на бојата не знам, ама тоа е, осудени сме на кинески производи.
Не се препорачува да се перат во иста `смена` со бела облека/веш... освен ако нема фанови на Њукасл во фамилија.
За други бои не можам да кажам, освен црна немам употребено друга.

Звучам како домаќинка некоја:rofl
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Дечки само да ви кажам дека од утре мојот профил ќе го користе мојот братучеТ, он е многу фино дете, има кафена коса, темни очи и изгледа светски (девојки, ставајте му лајкови) и сеа не оти се фалам, ама јас попаметен сум од него, па ако ви згреше нешто опростите му, не мисле пред да каже нешто, овај де, напише де. Јас заминувам за Швајцарија на годишен одмор. Поздрав до сите, многу ќе ми фалите, ако можам ќе му се јавам он да ви пише нешто ако ве интересира во врска со мене. На оние кои ќе бидат добри и на ѕид ќе ми пишат дека им фалам, добиваат гратис чорапчиНа од Швајцарија, во сите бои.
@Outrider може ќе дојдам и до Сајгон да ве посетам, може и мене ќе ми најдиш некои близначки :p ама јас сакам две нормални. Ќе бидам умен, ти ветувам.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Јас имам скромно искуство со бојадисување маици, црни (се разбира:cool:) кои поради нивната ниска цена се покажале како склони да губат на црнило. Бидејќи ми се прираснати за срце, купувам текстилна боја во продавница за бои и лакови ги има, пакетче е 50-60 денари мислам и после тоа се раствара во леген со врела вода и во легенот се става облеката која треба да се офарба. После извесно време се вади, се цеди и се плакне облеката и се става да се исуши.

Бојата за паѓање - паѓа, можеби не после првото прање ама после неколку и тоа како. Затоа еднаш на неколку месеци се повторува процедурата. Дали е до неквалитетот на текстилот или на бојата не знам, ама тоа е, осудени сме на кинески производи.
Не се препорачува да се перат во иста `смена` со бела облека/веш... освен ако нема фанови на Њукасл во фамилија.
За други бои не можам да кажам, освен црна немам употребено друга.

Звучам како домаќинка некоја:rofl

Сите бои паѓаат после перење.И јас фарбав тексасни работи,поточно ги носев на фарбање,односно фармерки,палта,сукњи,кратки панталони во сина,розова,црвена,зелена,жолта,бордо,кафена,односно во сите бои,па ми паѓаа боите во перење.
 
Последна промена:

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Сите бои паѓаат после перење.И јас фарбав тексасни работи,поточно ги носев на фарбање,односно фаерки,палта,сукњи,кратки панталони во сина,розова,црвена,зелена,жолта,бордо,кафена,односно во сите бои,па ми паѓаа боите во перење.
каде ги носеше на фарбање?
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Дечки само да ви кажам дека од утре мојот профил ќе го користе мојот братучеТ, он е многу фино дете, има кафена коса, темни очи и изгледа светски (девојки, ставајте му лајкови) и сеа не оти се фалам, ама јас попаметен сум од него, па ако ви згреше нешто опростите му, не мисле пред да каже нешто, овај де, напише де. Јас заминувам за Швајцарија на годишен одмор. Поздрав до сите, многу ќе ми фалите, ако можам ќе му се јавам он да ви пише нешто ако ве интересира во врска со мене. На оние кои ќе бидат добри и на ѕид ќе ми пишат дека им фалам, добиваат гратис чорапчиНа од Швајцарија, во сите бои.
@Outrider може ќе дојдам и до Сајгон да ве посетам, може и мене ќе ми најдиш некои близначки :p ама јас сакам две нормални. Ќе бидам умен, ти ветувам.

Може, ама пред тоа помини накај Источен Берлин и купи некој поклон ако ти е успат, не се доаѓа со празни раце, знаеш како, жени...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор