Сакам да кажам/Сакам да прашам

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
СДК дека се ми го привлекува вниманието само да не земам книгата да учам
а тоа книгите не се книги скрипти се имаат буквички со фонд -12 и можеш да читаш само со микроскоп
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
СДП Дали има некој искуство со боење/фарбање на облека?
Дали откако ќе ја обоиш облеката, со перењето бојата паѓа?
Дали може да се случи да пушта боја па да ти ги запусти другите алишта?
Имал ли некој искуство со ова?
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
СДП Дали има некој искуство со боење/фарбање на облека?
Дали откако ќе ја обоиш облеката, со перењето бојата паѓа?
Дали може да се случи да пушта боја па да ти ги запусти другите алишта?
Имал ли некој искуство со ова?
Јас фарбав фармерки со црна боја е сега тетин ми се занимаваше со тоа и со бојата ми ги исфарба беше од Албанија и две год не мрдна а после набавуваше боја од Турција и му се жалеа дека мн брзо избелувале посебно црната. Незнаев дека сеуште има луѓе што фарбаат, а во Ск ке фарбаш некаде?
Се зависи од квалитетот на бојата.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
СДП Дали има некој искуство со боење/фарбање на облека?
Дали откако ќе ја обоиш облеката, со перењето бојата паѓа?
Дали може да се случи да пушта боја па да ти ги запусти другите алишта?
Имал ли некој искуство со ова?
Ако си во скопје однеси ги да во Чаршија да ти ги исфарбаат, чинам се викаа ХемБој или така некако, кај еден од пролазите до ќебапчилница Турист.
Јас фарбав „оштетени“ панталони (од доместос) од темно сино на црно, траеа уште 4 години додека не се излитија целосно, а мамичето им го расплакав од шетање. Така да, сама немој, мислам дадов некои 400 денари, но вредеше за парите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Сдк кога ти е најпотребен муабет и внимание секој се повлекува...затоа битните личности се бројат само на една рака
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky and Давор

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Јас фарбав фармерки со црна боја е сега тетин ми се занимаваше со тоа и со бојата ми ги исфарба беше од Албанија и две год не мрдна а после набавуваше боја од Турција и му се жалеа дека мн брзо избелувале посебно црната. Незнаев дека сеуште има луѓе што фарбаат, а во Ск ке фарбаш некаде?
Се зависи од квалитетот на бојата.
Сакам да фарбам едно палто...тоа е тегет ама некако бојата му е избледена...па сакав да слушнам искуства дали се исплати воопшто да се замарам со фарбање...

Ако си во скопје однеси ги да во Чаршија да ти ги исфарбаат, чинам се викаа ХемБој или така некако, кај еден од пролазите до ќебапчилница Турист.
Јас фарбав „оштетени“ панталони (од доместос) од темно сино на црно, траеа уште 4 години додека не се излитија целосно, а мамичето им го расплакав од шетање. Така да, сама немој, мислам дадов некои 400 денари, но вредеше за парите.

Да и јас слушнав за тоа ХемБој...ама ако за фармерки е 400, за палто е сигурно повеќе...а плус џинсот е памук, а ова е волна, којзнае дали ќе се исплати...во секој случај ќе појдам и ќе прашам.Фала :)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Сдк кога ти е најпотребен муабет и внимание секој се повлекува...затоа битните личности се бројат само на една рака
Uste nemozes da zavrtis okolu sebe nekoj za muabet i vnimanie?
Ne e loso da podrazmislis malku zosto e toa taka..;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno