Евровизија

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
мислам wtf!!! шо е ова вакво бе? есма се губи у сред песна,греота за влатко! сигурно си мисли : кај се нафатив да пеам со есма,кај се запустив!!! СРАМОТА!!!ГОЛЕМА!
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
мислам wtf!!! шо е ова вакво бе? есма се губи у сред песна,греота за влатко! сигурно си мисли : кај се нафатив да пеам со есма,кај се запустив!!! СРАМОТА!!!ГОЛЕМА!
WHAT THE F**K?! Во живо оваа уште повеќе завивала! :eek: Леле, жал ми е и мене за Влатко, ауу катастрофа! (facepalm)
А ова значи дека дефинитивно на англиски ќе пеат, а?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and Aleksis

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
WHAT THE F**K?! Во живо оваа уште повеќе завивала! :eek: Леле, жал ми е и мене за Влатко, ауу катастрофа! (facepalm)
А ова значи дека дефинитивно на англиски ќе пеат, а?
изглеа,ама не ме ни интересира..оваа година не глеам евровизија дефинитивно! ова е срам за државата,та кај и за државата та и за влатко..осеќам дека премногу му е криво шо вака излезе да пее со есма :D .само ќе се избрукаат таму! поарно ја да одам да пеам,да се такмичам... |-(
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Дефинитивно No.1 ми е песнава,веќе си ја научив:)
How many times can we break the rules between us?
А исто интересна е и Германскава,но Данска е мојот фаворит:D
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Швајцарциве и годинава имаат песна која ме бендисува. Штета што евровизија е политички фестивал, па неутралните отпаѓаат уште во старт.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Се изненадив кога разбрав дека нашата песна е една од фаворитите.И некни ги слушам другите песни (facepalm)Катастрофа...оваа евровизија дефинитивно ќе биде една од послабите.
Лобирала Есма,шо мислиш ти :D
Шала на страна мелодијата ми се допага,само не сакам повторно фалширање од страна на Есма,ради Лозано не ради друго.
Песната не е мерило за пласманот,затоа велам само фалшот да е поблаг,иначе и овде да додадам....сакам да се снима верзија во која ке ја нема Есма.
Без разлика на се Македонија е мојот фаворит.
 

Slims

Активен Член
19 април 2012
192
177
43
Фин финиш да се привлече вниманието пред големата дешавка.
Имат најавено дека настапот во Шведска ќе бил уште поекстравагантен.