Евровизија

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Ја не глеам овој шит искрено, али сакам вечер наши да НЕ улегнеф у финале
А ск гу пушти траку од Данску, вртиф гу на радио Брао задњи неколко месеца, не сам знаја дека е евровизиска
Па имале ли смо некад по срање песну од овуј ск што гу пратисмо ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: monika88

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Ја не глеам овој шит искрено, али сакам вечер наши да НЕ улегнеф у финале
А ск гу пушти траку од Данску, вртиф гу на радио Брао задњи неколко месеца, не сам знаја дека е евровизиска
Па имале ли смо некад по срање песну од овуј ск што гу пратисмо ?

Охоо сме имале и бетер :D ако не ти се верува провери на јутјуб :D
Иначе утре е второто полуфинале,а не вечер :unsure
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
Данска поради убавината на песната би требало да победи.
Ама јак конкурент и е Германија. Само ради што оди со „веќе пласиран“ производ(мислам на Cascada)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Ниту една од екс ју не влезе..се е местено..
Не би рекол дека ако некој од балканциве не влегол во финале е наместено. Црна Гора, нема народ кој ќе гласа за неа, исто како и Македонија и сите остали. Башка песните на Црна Гора и Србија им се крш, додека Хрватите имаа за ниво подобра песна, ама штета што такви песни не се за евровизија.
Ако сакаш некој да те гласа, треба да бидеш доста познат по другите земји, да имаш фанови насекаде, да пееш песна на англиски (кој што е разбирлив за сите), да имаш добри вокални способности, и песна за денсање со добра кореографија. Па сега види кој од балканциве ги исполни сите критериуми.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD and Arkantos

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
Не би рекол дека ако некој од балканциве не влегол во финале е наместено. Црна Гора, нема народ кој ќе гласа за неа, исто како и Македонија и сите остали. Башка песните на Црна Гора и Србија им се крш, додека Хрватите имаа за ниво подобра песна, ама штета што такви песни не се за евровизија.
Ако сакаш некој да те гласа, треба да бидеш доста познат по другите земји, да имаш фанови насекаде, да пееш песна на англиски (кој што е разбирлив за сите), да имаш добри вокални способности, и песна за денсање со добра кореографија. Па сега види кој од балканциве ги исполни сите критериуми.
Во право си за се. Ама не се согласувам за Македонија. Македонија оди со комбинација Македонец-Ром. Циганите се населени насекаде низ Шпанија, што значи Шпанците ќе гласаат за нас. Од македонија ромите се преселени во Италија, Германија, Швајцарија...
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Во право си за се. Ама не се согласувам за Македонија. Македонија оди со комбинација Македонец-Ром. Циганите се населени насекаде низ Шпанија, што значи Шпанците ќе гласаат за нас. Од македонија ромите се преселени во Италија, Германија, Швајцарија...
тоа само зависи од Есма. Ако си оправи гласот и не завива, може и ќе добијат некој глас. Ама според мене не проаѓаат во финале. :)
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
тоа само зависи од Есма. Ако си оправи гласот и не завива, може и ќе добијат некој глас. Ама според мене не проаѓаат во финале. :)
И јас мислам дека нема да влези, ама ете тој факт дека циганите нема да ја остават Есма „на цедило“ ме тера да мислам дека е можно да изненади со влез.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,796
1,153
29
Битола
Не би рекол дека ако некој од балканциве не влегол во финале е наместено. Црна Гора, нема народ кој ќе гласа за неа, исто како и Македонија и сите остали. Башка песните на Црна Гора и Србија им се крш, додека Хрватите имаа за ниво подобра песна, ама штета што такви песни не се за евровизија.
Ако сакаш некој да те гласа, треба да бидеш доста познат по другите земји, да имаш фанови насекаде, да пееш песна на англиски (кој што е разбирлив за сите), да имаш добри вокални способности, и песна за денсање со добра кореографија. Па сега види кој од балканциве ги исполни сите критериуми.
ако на евровизија се гласаше за најдобра песна тогаш дефинитивно Црна Гора ќе беше во топ 5 пошто песната е сварно предобра ! А и невозможно е ни една од сите екс ју да не влези пошо афтоматски 4 земји даваат 12ка на Србија и плус српската дијаспора е поголема и Србија секогаш влегваше така да се е местенка..мое мислење пак ќе кажам и не го менвам ! :)