Евровизија

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
ако на евровизија се гласаше за најдобра песна тогаш дефинитивно Црна Гора ќе беше во топ 5 пошто песната е сварно предобра ! А и невозможно е ни една од сите екс ју да не влези пошо афтоматски 4 земји даваат 12ка на Србија и плус српската дијаспора е поголема и Србија секогаш влегваше така да се е местенка..мое мислење пак ќе кажам и не го менвам ! :)
1. афтоматски не се пишува со ф, туку со в (автоматски).
2. Мое мислење е дека песната на Црна Гора не вреди ни 5 пари.
А и песната на Србија не беше нешто посебно. Секоја година влегуваше Србија во финале, ама со Жељко Јоксимовиќ, Јелена Томашевиќ и остали познати балкански пејачи (а не српски). Оваа година отидоа со анонимуси и се посраа.
3. 3а местенка, сите знаеме дека е. Ама не затоа што србиве не влегле во финале, туку поради други причини.
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,796
1,153
29
Битола
1. афтоматски не се пишува со ф, туку со в (автоматски).
2. Мое мислење е дека песната на Црна Гора не вреди ни 5 пари.
А и песната на Србија не беше нешто посебно. Секоја година влегуваше Србија во финале, ама со Жељко Јоксимовиќ, Јелена Томашевиќ и остали познати балкански пејачи (а не српски). Оваа година отидоа со анонимуси и се посраа.
3. 3а местенка, сите знаеме дека е. Ама не затоа што србиве не влегле во финале, туку поради други причини.
Никој не рече дека на Србија песната беше уба баш беше катастроФа реков зато шо се е местено и зато Србија требаше да влези ама ете така си сакала е*у и тое иначе јас си зборам на мој акцент така да не замервај дали е Ф или В..:)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Само од Германија ја имам слушнато и ме бендисала.
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Есма да ја пофалам, за разлика од завивањето на пробите/досегашните изведби, вечерва добро испеа.

А Финците нека си се држат до рок/метал настапите, ова многу ми изгледаше како за Детска Евровизија.
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Мене ми се пристори така или ја имаа сменето малку песнава ритамот , текстот? Ми делува ко исплашени цели како и да е додека ние тапиме мозок да составиме добра песна Албанија си отиде со плагијат!
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Леле луѓе колку ќе се обрукавме ако ја пуштевме Империја:x

И оваа не ми се допаѓа, поточно Есма не ми се допаѓа, колку и е паднат квалитетот, чудо. Не ја гледам евровизијава, на фб ми излезе линк со нашава. Браво за Магдалена Цветкоска Ена, на Влатче скроз му го погодила делот. Вакви песни му лежат него. Да ја немаше Есма, песнава ќе беше преубава, ама вака...

Лошо...
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Абе нашиве арни беа, солидни. Влатче - стандард, а Есма не се откажува од своите дречаво црвени фустани. :giggle
Слабо вечерва квалитет, ние стварно треба да влеземе во финале.

Него што е со дебеливе сирени стегнати во фолии, па и Лорд Дракула во Твајлајт фазон? (worried)
А брача Бугари не да го опнале жетварското, чиниш на врв брдо одат, па козите си ги довикуваат. Ах бре, после ние сме им краделе песни.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Иам неколку статуси шо ми се повртија во глава ќе ги ископирам како коментари за одредени песни

Астма. Пошо Ес(т)ма е веќе зафатено.

Овој од Азербејџан ко да е на ТВ Бинго во кабина со пари.

Луѓе, давајте повеќе поени! - Шумуликовски за евровизија.

Овој од Исланд као викинг шо зел лексилиум.

Ќемалос Монтенос и Зобос си здубос убитачна комбинација. Изненадија грциве.

(х)Ипстереш ичјебеш - Маџарите од евровизија

Кој к*р евнухов завија ко дракула да сисал хелиум. (романија)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Primrose and Arkantos