Евровизија

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,757
1,673
На сигурно
Аманте од Есмава,малку да беше свесна,сама ке се повлечеше (worried)
Браво Лозано,колку сакаат нека те прават нечија копија,бојата на гласот не си можел сам да ја избрираш да не биде слична на нашиот Тоше.
Достоинствено ја носиш со себе.
Најболно од се ке биде тоа што цело време се ке се препишува на ,,големата звезда,,Есма,а во случајов заслугите се на страната на Лозано.
Да не бидам погрешно сфатена,никој не и ги успорува хуманитарните дела и нејзините наводни успеси,но овде е и повеке од сувишна.
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,413
1,536
1,133
27

Иста Есма,скината глава!

Инаку,околу новава,за момент помислив дека е подобра од Империја,дур не се убаци Есма. Не,не,не,не и не.
Да беше Џајко,Есма ќе се уклопеше,али нејзиниот глас има специфичен тон што само во етно можам да го поврзам. Лозано е одличен,како и секогаш,единствен квалитетен машки вокал кај нас моментално.
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Мене ме интересира, во кој жанр се сместува песнава? :^)
И друго ме интересира, зошто нема 5-6 песни, па да се гласа... МОЖЕБИ така ќе се одбереше некоја асолна песна, ако воопшто имаше асолна.
Не ја бива Есма бе, не и не. Ама таа си е решена да оди. Исто како што беше Калиопи. Ако се сеќавате, имаше Есма песна со Гаџа пред 5-6 години, и се бунтуваше дека неправедно бил избран тој (кој и да одеше, не ми текнува) и дека таа требало да оди.
Се согласувам, многу се согласувам со тие над мене што кажаа дека Влатко има одличен глас, и дека Есма само ќе ги собере сите кредити за настапот, а Влатко ни крив ни должен - ќе остане незабележан.
 
  • Like
Реакции: Slims and melpomena

Slims

Активен Член
19 април 2012
192
177
43
Мене ме интересира, во кој жанр се сместува песнава? :^)
Ова изгледа е реторско прашање.
Финтата е што не е еден жанр, туку сто! |-(
Електронска поп балада со примеси на фолклорна циганска музика.. Mожеби е во мода ова сега?! (think)
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Ова изгледа е реторско прашање.
Финтата е што не е еден жанр, туку сто! |-(
Електронска поп балада со примеси на фолклорна циганска музика.. Mожеби е во мода ова сега?! (think)
Донекаде беше реторско зашто знам (отприлика) што би бил одговорот. Ама од друга страна, сериозно сакам да знам дали е ова некој нов тип на музика, или се навистина 38250 жанрови во една песна.

А, слушнав уште 3-4 песни прееска за овогодинешната Евровизија, и сите го имаат она електронското... Ние тупси тупси го викаме. :D Воопшто не ми се допаѓа. :nah
 
  • Like
Реакции: parvati

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Изгледав неколку видеа на јутјуб од оние што се "My top 10/20/30" шо си ги прават random people секоја година, гледав за Евровизија 2013... Не можам да поверувам колку луѓе ја ставиле Македонија во топ 10, и тоа песната „Империја“! :frantic


*
My top 10:
10. Austria 9. Estonia 8. Denmark 7. Sweden 6. Germany 5. Russia 4. Georgia 3. FYROM 2. Israel and 1. Norway!


*
1. ireland
2. macedonia
3. finland
4. latvia
my favs.


*
MACEDONIAN FOR ME...NUMBER ONE!

*
06 - Imperija, Imperija!!! Stays in my head! :) Love that old woman and the voice of that guy! :)


Се турив од смеење за ова последново. :rofl
 
  • Like
Реакции: The Tramp and Badgirl

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Да бидам искрен... од две зла... јас ја бирам Империја. Повеќе ми се допаѓаше...
 
  • Like
Реакции: Badgirl

devil4e

Староседелец
15 октомври 2012
51
31
618
Јас не знам зошто воопшто одат не евровизија се знај дека сето политички е местена работа и со колку и убава песна да појдиме пак ќе бидиме во последните. А инаку влатко да одеше сам поубаво ќе беше со оа есма ништо не прават..