Евровизија

M.Adams

Истакнат Член
16 јануари 2013
82
96
118
Супер ми е песничкава, ми се допадна уште од прва за разлика од Империја кога...ма немам ни зборови за Империја.
Никогаш не сум гледала анкети, топ 5, топ 10, фаворити и сл. ниту пак сум гледала дали мнозинство по форуми е ЗА или ПРОТИВ, а гледам многу ги има на кои многу сугестивно им влијае мнението на другите, па кутрите и сами не знаат која и дали некоја од двете им се допаѓа :unsure Чудни човечиња сме си.
- И не ја чепкајте Есма, срамота е да се плука по нејзиното име, да се вика дека е непотребна во песната, исфрустрирана и што ти знам што ли уште не. Срамота. Еден таков глас и име во Македонија да го понижуваме заради една мочана евровизија. Ич уста да не отвори нема да имам против, макар и само стоела на сцена ќе бидам горда што ја претставува Македонија, затоа што голем дел од сите мочковци што ќе се појават на таа сцена, можат само вода да и носат.
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103

Толку. Очекувам во најмала рака да влезат во финале.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
На кој јазик ќе пеат нашите? Гледам излегла песната и на англиски.


Многу ми се свиѓа делот на Влатко, ама кога ќе почне да завива Есма... Посебно на крај делот кога ќе ги спојат двајцата... (puke)
Не сфаќам зошто мора Есма да оди, Влатко најдобро би нè претставил сам, има прекрасен глас.