Евровизија

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Песната наша не е убава. Лоша тралалајка и ако влеземе во финале, тоа ќе биде затоа што Есма има многу фанови низ целиот Балкан. Не заради песната.

Ама народов наш претерува. Сега во СДК видов што ли не изнаправиле, монтажи, па споредување со Мартин Вучич, ау, бау. Русите лани испратија баби на сцена. Факинг баби кои трчкаа низ сцената. Ирците пред некоја година испратија петел. Украинците испратија трансвестит со песна која не личеше на ништо. Па нигде не видов монтажи, исмевања и плукање. Ниту од наша страна, ниту од нивната земја, ниту општо од светот. Ама затоа ние дури не се изнадрапаме со нашите претставници не го бива.

Никој не вели дека песната е убава, дека е победничка, дека останува во ум, ама нашиов народ претерува. Затоа и цел свет не зафркава. Ако, нека ни е.
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
306291_10200832360517960_1466415632_n.jpg



:rofl:rofl :rofl:rofl :rofl:rofl :rofl:rofl :rofl:rofl :rofl:rofl :rofl:rofl :rofl:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Официјалниот линк од песната е тргнат од Youtube.
Неофицијално,Лозановски се откажува од настапот на Евросонг.
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Значи секоја година се случува истата работа.
Кој и да го изберат за нас не е ко што треба.Или не чини пеачот,или песната,или сценскиот настап,па англискиот бил лош итн. да не набројувам.
Мора ли секогаш да си го потценуваме тоа што е наше и да плукаме по него како што кажа и Selene?
Реално гледано оваа година немаме јака песна,можело многу подобро ама што е тука е,дајте малку подршка да дадеме,бидејќи каква и да е не претставува нас и нашата земја.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selene

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Абе други години сме наогале маани,но тук таму е имало и по некој пофален збор.
Но овој пат еден неможе да каже нешто позитивно,освен ис чист патриотизам за навивање.
За навивање секако дека ке си навиваме,колку и да не ни се допага,но за вакво нешто неможам да кажам дека чини кога ни милиграм не чини.
Мило ке ми е ако се откаже Лозано.
Како што и веке кажав,ајде шо не чини песната ама низ ваква песна и гласовните можности ко да им се унаказени а не пак истакнати.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Solstice