Моментално читам...

Препознатлива

Истакнат Член
27 јуни 2012
119
94
328
Шангај Бејби од Веј Хуј.
Ја имам прочитано и порано али се решив повторно да ја читам (дека малку ја имав подзаборавено книгата) :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: She

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
32
Western Sky, Land of Oz.
Утринава ја зедов „Кој ќе го фати бранот“ од Агата Кристи (која што веќе ми станува доминантна во мојот список на книги и ме привлекува се повеќе да ја дооткријам нејзината маестралност во пишувањето дела)
Ја имате некој читано? Гледам скоро е донесена во нашава библиотека, во која за жал донесуваат нови наслови два пати годишно.
Книгата е прекрасна... Иако на почеток малку описите иако се интересни се , здосадуваат ама е маестрална

Он топик : Ако го дочекам утрото - Сидни Шелдон
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

Bibi@

Староседелец
Најфотограф
1 март 2012
399
743
1,103
"Роза за балерината"-Лурлин МекДаниел
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,390
1,133
Yellow submarine
New moon

Ја почнав во неделата, имам уште 5 страни за читање од вкупно 600 колку што беа и официјално дечко ми ме прогласи за ненормална :D

Па си реков сите ќе си ги прочитам де, и да ви кажам се изненадив колку уствари филмовите се гола вода. Книгите се феноменални, содржајни, толку сликовито опишани, просто те заковуваат у место додека не ја исчиташ.

И не знам како се со македонски превод, али со оглед на тоа дека преводите ни се перфектни |-(, јас ви препорачувам на Енглески вие да си ја читате. За летово..мераци (smoke)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

Smiley_1996

Истакнат Член
14 февруари 2012
345
802
393
Кумановоoo !
Драг Џон ~ Николас Спаркс
tumblr_m5p2o2KCz31ry46fro1_500_large.gif
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

Teddy Picker

Староседелец
15 јуни 2012
155
162
643
Фоф компирето
Книгата е прекрасна... Иако на почеток малку описите иако се интересни се , здосадуваат ама е маестрална

Он топик : Ако го дочекам утрото - Сидни Шелдон
Баш ми се допаднаа описите, како и во секоја книга, и во оваа обрнав големо внимание на ликовите и го имав убиецот в раце веќе на средината на делото.
Оваа твојата ја барам пола година во библиотека и никако да ја дочекам. Мислам дека ни донеле само еден примерок.
А сега некој да предложи некое дело, нешто мистерија со потекло од класицизмот и да биде полесно за наоѓање? :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
Пророштвото на Романови - Стив Бери
Стигната сум некаде до половина, и многу ми се допадна книгата. Историски, но и авантуристички роман, жанр кој најмногу го сакам. :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Jane Eyre - Charlotte Bronte. Некоја англиска едиција од 67ма ми се врткаше низ домот, башка малку сакам да се внесам во светот на класиците. На почеток сум, но гледам ми го тера меракот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: redhead