Моментално читам...

histerykmelancholik

Нов член
22 октомври 2020
8
5
3
32
Дали е ова човек од Примо Леви, мемоари од неговото заточеништво во Аушвиц и што претходело. Крајно вознемирувачко, но, крајно рационално напишано.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Iris* and Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Достоевски и Мекдоналдс од Венко Андоновски.

Баш ме интересира што ќе испадне со споредбиве. :zelen
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Некни на тв се потсетив на трилогијата за Борн па видов во бесконечната To be read листа ми стојат и Ладламовите писанија па почнав од вчера да го читам Борновиот идентитет. Сосема различно од оноа што го нуди филмот и по малку демоде во денешни рамки, но сепак трилер кој би го препорачал.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Strange Case of Dr. Jekyll and Mr. Hyde - Robert Louis Stevenson

Позната приказна, барем на некои, па затоа е топ за пред спиење по неколку страни. Имам гледано црно-бел филм според книгава, ама исто ко да не сум.
 
  • Love
Реакции: Saladin

kockakockica@

Истакнат Член
30 мај 2022
101
46
138
Веќе ја завршив книгата Италијанската девојка од Лусинда Рајли...прогласена за најбараната и најчитаната книга за 2022 година.

Е баш се утепав од плачење :(
 

Прикачувања

  • LUSINDA-RAJLI-ITALIJANSKATA-DEVOJKA-MATICA.jpg
    LUSINDA-RAJLI-ITALIJANSKATA-DEVOJKA-MATICA.jpg
    179.5 KB · Прегледи: 1