1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Моментално читам...

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од Baronessa, 13 февруари 2012.

 1. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,696
  Смртта демнеше од секаде, под различни маски. Човекот беше затекнат, не беше подготвен. Не беше подготвен како биолошки вид, не функционираше неговиот природен инструмент, кој е нагоден за да види, да слушне, да допре . Тука очите, ушите, прстите не помагаа, затоа што радијацијата не се гледа, нема мирис ни звук. Таа е бестелесна. Сиот живот војувавме или се подготвувавме за војна, но наеднаш лицето на непријателот се смени....
  FB_IMG_15599309649946337.jpg
   

Сподели: