X Factor Adria (втора сезона)

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Оваа епизода е интересна во споредба со минатите
тројцата дечки што двајца свиреа на гитара а едниот пееше мене ми беа добри

@Давор
Мене па исто ми беше. Ништо посебно. Дечките Highway ми беа добри (ми се свиѓа и името Highway звучи како некој познат бенд од страна) ама и близначките колку и да беа просечни, ме освоија кога едната рече Ваљда нема да фалширам :D Се гледа дека е позитивно девојчето, па ете може да се најдат на листата на моите фаворити која на жалост е многу мала, за разлика од Х Фактор Британија каде листата на фаворити е бааџи гооолемка. Сеа за сеа:
1) Амел Ќуриќ
2) Highway
3) Близначките
Бај д веј, најпосле завршија аудициите. И да, жирито ќе има мноооогу работа, од толку лоши кандидати да одбере просечни (shake) Како и да е, иди возбудливиот дел, сикс сит челинџ :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
@Makedonec имаш на страната видео од оние кои поминале у bootcamp. Успеав да ги забележам само Highway дека се таму. И нашиот македонец е таму, ако нешто ти значе, мада не очекувам нешто од него. И да, има едни три девојчиња малце "сомнителни" ми се, мислам дека не се пријавија како група, дали тоа значи дека нашите пак си играеле многу јаки познавачи на музика па си правеле сами групи? Си замислуват Сајмон дека се :rolleyes:
А да, и да не заборавиме дека у недела не смее да се пропуште сикс сит челинџ. Се надевам дека ќе биде скоцкано у една емисија сите четири групи, дека ќе биде доволно долго (да не кратат премногу) а веќе ако го прават у две емисии, барем оваа недела да бидат групите и оние над 28 а другата нека бидат девојките и момците. Уф едвај чекам да дое недела иако веќе нешто у мене ми вика дека и оваа фаза од натпреварувањето ќе ја уништат
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Јас не верувам дека ќе биде нешто поинтересно од она што беше до сега, но тоа е нешто помалку важно од она што се случило на последново снимање. Некоја се онесвестила и паднала на сред сцена, сите ги кренала на нозе.Кој знае како и е на неа сега цел Балкан така да ја гледа о.о
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Јас не верувам дека ќе биде нешто поинтересно од она што беше до сега, но тоа е нешто помалку важно од она што се случило на последново снимање. Некоја се онесвестила и паднала на сред сцена, сите ги кренала на нозе.Кој знае како и е на неа сега цел Балкан така да ја гледа о.о
Остај тоа, го читаше интервјуто со Александра? Кој кретен човече! (facepalm) Па кога ја прашаа чив ментор сакала да биде ... се надевам ќе ја стават или на машките или на женските, таму и онака не ми се верува дека ќе биде победникот, освен ако се разбира не е наместено :zelen Така не ми се свиѓаше, сеа ми стана уште поантипатична. И шо е филмот со новата Сара Мејс? Не ми се верува дека Жељко и дал да а Масимо не :rolleyes: Очекуваш Жељко повеќе да се разбира од музика а ваму surprise
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Остај тоа, го читаше интервјуто со Александра? Кој кретен човече! (facepalm) Па кога ја прашаа чив ментор сакала да биде ... се надевам ќе ја стават или на машките или на женските, таму и онака не ми се верува дека ќе биде победникот, освен ако се разбира не е наместено :zelen Така не ми се свиѓаше, сеа ми стана уште поантипатична. И шо е филмот со новата Сара Мејс? Не ми се верува дека Жељко и дал да а Масимо не :rolleyes: Очекуваш Жељко повеќе да се разбира од музика а ваму surprise
Новата Сара Мејс??
не знам за која збориш сигурно не сум ја гледал, дај линк да видам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Како бе? Нц цц..
Те предизвикувам да кажиш дека не те потсеќа на Сара Мејс :mstickle Нее, ни малку (wasntme)
Ја гледав оваа но не ми текна да ја споредам со Сара Мејс:D
инаку потсеќа на сара но ако реално гледаме многу далеку е од сара
сара мајс е нешто уникатно на нашава музичка сцена што тешко се копира, си има нешто свое
Овој што е од Охрид,Боби Мојсоски што бара на Х Фактор,кога веќе има изградено кариера?
Има изградено кариера но каква?
Под кариера не се подразбира неколку песни и никаков повик за свирка. Од тоа не може да заработи затоа оди да се натпреварува во србија а кога ќе се врати ќе биде поценет и побаран кај нас
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Врска да се немало од пеење бреееееееееееееееееееј... групата на Александра то ест машките, кој од кој покатастрофа.. имаше еден шо убаво онака си испеа мислам се викаше Иво а Александра и него го исфрли и цело друштво бевме :eek Мислам, преочигледно беше дека платиле за да влезат, нема друго објаснување.
Што се однесува до групата на Масимо ака over 27s има доста добри натпреварувачи и таман помислив еј Масимо е стварно океј ментор ќе биде победнички ментор оваа година, он се посра со тоа шо го исфрли девојчето шо пееше Chaka's Ain't Nobody Loves Me Better :svirka и башка на тоа, го остави македонецот кој благе везе си немаше од англиски, се посра со What comes arounд од Тимберлејк. Само не ми е јасно шо се обидува, дали намерно ги бира послабите за да победи некој кој си платил или шо е проблемот?
Жељко веќе напна со килограмите та килограмите. И Младен не беше баш анорексичен па не спомна ништо околу неговата тежина last year, oh wait he was in his group (facepalm) Девојките изненадувачки отидоа кај него. Whatever, не очекувам дека ќе победи некоја од нив, освен се разбира ако не е наместено како шо напоменав неколкупати.
И за крај, Хуљич малце премара со коментарите, се надам дека ќе биде малце поитар кога ќе дојдат на ред групите, па да си ги пикне под рака Highway и близначките и да си ги носи во лајв шоус, иначе тешко му се пише. Ама ајде, осеќам дека ќе излезат нови доктори кои ќе не разболат од нивното пеење како минатите докторчиНа.
И НЕ МИ СЕ ВЕРУЈЕ ДЕКА ДАНИЕЛА ПРОДОЛЖИ ЕЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈ :frantic
Добро е барем што Амел Ќуриќ влезе, бар тука Масимо играше поштено.
Со еден збор, катастрофа најт.
И да, за никаде се снимките, кој им работи во техника сместа да се отпушти! Како е сето тоа толку несврзано, додека пееше првиот од момците на Александра јас помислив дека дават нешто флешбек, а он да си пеел во живо за понатаки ејјј...
Александра може ли да бидеш помалку вештачка? Секој гест, секоја мимика, секој поглед и е детално испланиран. Човек да се исплаше.
МММ... толку од импресиите. Ако ми текне уште нешо ќе додадам.
@Makedonec се сложуеш со мене? :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Се согласувам Даворе:D
Александра е многу одбивна со тоа нејзиното вештачко однесување но на такво однесување паѓаат многу и мислат дека е супер
Учесниците се се само не учесници со икс фактор. Ланските учесници како појава беаинтересни а не само како глас за разлика од овие што скоро немаат ниту едно од тоа.
Нашиот мораше да помине затоа што мора некако да направат дека нашите учесници ги сакаат а тоа врска нема
и начинот на кој ги бираа е многу поглуп и досаден за разлика од лани. Ако треба да го оценам до сега шоуво 3/10