1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

X Factor Adria (втора сезона)

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Makedonec, 21 јануари 2015.

 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  X Factor или X Factor Adria е балканско музичко шоу во кој учество ќе земат Македонија, Србија, Босна и Херцеговина и Црна Гора. Целта е да се одбере ѕвезда која покрај музичкиот талент, ќе го има и оној икс фактор за една вистинска ѕвезда.

  [​IMG]

  Минатата година се одржа првата сезона од ова шоу. Победникот на првата сезона е нашиот овогодинешен претставник на Евровизија, Даниел Кајмаковски, а ментори беа Жељко Јоксимовиќ, Кристина Ковач, Емина Јахович и Кики Лесендриќ. За оваа сезона се претпоставува дека дел од жирито ќе бидат Здравко Чолиќ, Џорџе Балашевиќ, Северина Вучкувиќ, Јелена Карлеуша, Нина Бадриќ, Јелена Розга или Џибони, со кои веќе продукцијата е во преговори.
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Северина барала 200 илјади евра за да биде во жирито, изгледа мисли порнич ќе снима.

  Јелена Карлеуша ако стигна да оценува пеење тогаш нека се убијат сите.

  Џибони не знам кој е ама изгледа е некој многу "познат".

  Балашевиќ што знам, ај нека се проба стариот иако и тој не ми е нешто нај нај.

  Чолиќ може, тоа е веќе пеач кој е надалеку познат и си има кариера. Тој може.

  За учесниците очекувам да има многу од Македонија ама да го повтори некој успехот на Даниел не верувам. Се на се кога ќе се собере, шоуво попнувам да го гледам кога ќе почнат да пеат во живо.

  И сакам темава да се премести во подфорумот Тв. Минатата тема е таму а и најдобро место е таму.
   
  На Метаморф му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Грешка си кај државите во нив е и Хрватска, најмногу ме нервира шо ко ќе се гласа Македонија секогаш ја клават последна да му е**м српското, ама тое сепак Даниел лани победи значи се работи за сериозно шоу.
  Баш мене мие поинтересно со државите од Екс Југославија ама само то ме фрустрира шо сме последни на нерва ми гази.
   
 4. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Мислам дека си помлад па затоа Балашевиќ го деградираш...он на неговите песни е текстописец и башка има долгогодишна кариера.Сигурно има поголем осет од Нина Бадрич и некоја си Јелена Розга
   
  На The Tramp, Bibi@, BlackTulip и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  и другата тема е во музика затоа тука ја отворив

  Здравко Чолич и Балашевиќ се сигурни ментори останува уште да се одлучи кои ќе бидат женските ментори
   
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Толку си видел. Во Тв е.
   
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Не го деградирав, туку мислев дека не ми е нај нај дека не слушам таква музика. Тоа дека си има кариера и поголем осет од тие пластичните, тоа сигурно. :)
   
 8. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Potencijalni Članovi Žirija X Factor Adria 2015
  1. Severina Vučković
  2. Jelena Karleuša
  3. Jelena Rozga
  4. Emina Jahović
  5. Aleksandra Radović
  6. Džiboni
  7. Vlado Georgiev
  8. Željko Vasic
  9. Đorđe Balašević
  10. Nataša Bekvalac
  11. Zdravko Čolić
  12. Nina Badrić

  Ако ова е точно, би сакал да ја видам Наташа Беквалац у жири (inlove)
   
 9. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Северина, Наташа, Здравко и Владо
   
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Северина? Бог да чува дете, знаеш ли што посакуваш.
   

Сподели: