X Factor Adria (втора сезона)

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
и начинот на кој ги бираа е многу поглуп и досаден за разлика од лани. Ако треба да го оценам до сега шоуво 3/10
Еј еј еј, сеа не ми мешај баби жаби тука :D Тоа шо натпреварувачите се за никаде, не значи дека изборот е глуп. Баш си го сакам сикс сит челинџот, и се си беше океј на пример кај Over 27s (ако го занемариме фактот дека Данијела помина, се прашувам дали луѓево имаат слух) додека машката група е стварно без врска. Не можам да издвојам еден од момците на Александра за кој можам да кажам дека знае да пее ама она стварно да пее. На пример, Лука и Иво беа просечни и очекуваш барем они да поминат, кога веќе другите се за никаде. А Александра го пушти нашиов шо пееше песна од Тоше која бај д веј ја испеа најгрдо шо може, да ја слушав првпат песната најверојатно ќе ја замразев и немаше да сакам никогаш пак да ја слушнам. А уништи Т-О-Т-А-Л-Н-О. Настрана пеењето, нема детето ни карактер, колку само беше лигав тоа е чудо едно. И минатата година имаше лигавеши како на пример Харис, Александра Секулиќ, ама имаше и некои скромни како Лукијан, Александра Брковиќ, Маид .. со мерак да ги слушаш.
И да, управо си само во тоа дека ги пуштат нашиве само да им намалат конкуренција на потенцијалните победници.
И за крај, види ги страните на другите Х-Фактори на википедија, а види нашата каква е цела шарена и кич, у секакви бои, 10000 знамиња, кој од акде бил. Ако сака некој да види кој од каде е, ќе си побара на нет. Еве на пример Андреа беше од Франција на британскиот Х-Фактор, и шо сеа ај да изнастават знамиња кај Андреа француско знаме, кај овој накво кај оној накво... се што допреме, уништеме.
Ако е реално шоуто за пеење, тогаш остави на страна кој од каде е и гледај кој како пее.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Еј еј еј, сеа не ми мешај баби жаби тука :D Тоа шо натпреварувачите се за никаде, не значи дека изборот е глуп. Баш си го сакам сикс сит челинџот, и се си беше океј на пример кај Over 27s (ако го занемариме фактот дека Данијела помина, се прашувам дали луѓево имаат слух) додека машката група е стварно без врска. Не можам да издвојам еден од момците на Александра за кој можам да кажам дека знае да пее ама она стварно да пее. На пример, Лука и Иво беа просечни и очекуваш барем они да поминат, кога веќе другите се за никаде. А Александра го пушти нашиов шо пееше песна од Тоше која бај д веј ја испеа најгрдо шо може, да ја слушав првпат песната најверојатно ќе ја замразев и немаше да сакам никогаш пак да ја слушнам. А уништи Т-О-Т-А-Л-Н-О. Настрана пеењето, нема детето ни карактер, колку само беше лигав тоа е чудо едно. И минатата година имаше лигавеши како на пример Харис, Александра Секулиќ, ама имаше и некои скромни како Лукијан, Александра Брковиќ, Маид .. со мерак да ги слушаш.
И да, управо си само во тоа дека ги пуштат нашиве само да им намалат конкуренција на потенцијалните победници.
И за крај, види ги страните на другите Х-Фактори на википедија, а види нашата каква е цела шарена и кич, у секакви бои, 10000 знамиња, кој од акде бил. Ако сака некој да види кој од каде е, ќе си побара на нет. Еве на пример Андреа беше од Франција на британскиот Х-Фактор, и шо сеа ај да изнастават знамиња кај Андреа француско знаме, кај овој накво кај оној накво... се што допреме, уништеме.
Ако е реално шоуто за пеење, тогаш остави на страна кој од каде е и гледај кој како пее.
Да видиме дали @Ditto+Maker се согласува со нас?:-P
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Не знаев дека вчера имало Х-Фактор?!
Сабајле гледам статуси фрчат на сите страни, по новини, ваму таму... Жељко, секоја ти чест што се спушти на такво ниско ниво! Ми беше омилен судија, ама после тоа што и го направи на Милица мислам дека се гледа колку расипан и покварен човек е во душата. Стварно?! И јас да бев на местото на Милица ќе постапев на истиот начин. Туууу, ама одвратен ми стана, мислам дека повеќе никогаш нема да го гледам на ист начин.
@Makedonec тука си? Ајде дади коментарче за групите и девојките и секако малце покажи мржња кон Жељко, не дека ќе сфате дека згрешил, ама мене ќе ми биде полесно кога ќе знам дека има уште некој што го хејта :zelen
@Ditto+Maker ти се лутиш нешто или? Ајде ајде не се лути, иди приклучувај се у дебатата :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker and Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Немам зборови за она што беше на последниов х фактор
такви не таленти имаше а нашите тој со гитарата и девојчето што беше со него отпаднаа и почнува да ме фаќа онаа досада и нервоза пред тв кога гледам дека нема подобрување на икс факторов

да не заборавам дека дури смешни ми беа кандидатките што се изнаплачија
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
  1. Да видиме дали @Ditto+Maker се согласува со нас?:-P
Јас уствари не знам за што се карате:D.
Оваа година главна маана им е што е само една жена во жирито. Александра демек треба да разбива монотонија, а таа сè што прави е лигавење и ставање на некои нешта во нејзината коса. Искрено, иако Кристина(сестра и') упатуваше некогаш навреди, сепак беше поинтересна и најмногу се трудеше како ментор. Но, сепак се надевам дека во наредната фаза од натпреварувањето ќе се појави токму Кристина како специјален гостин(или како и да се вика тоа) на Александра(Judges' Houses).
Не знаев дека вчера имало Х-Фактор?!
Сабајле гледам статуси фрчат на сите страни, по новини, ваму таму... Жељко, секоја ти чест што се спушти на такво ниско ниво! Ми беше омилен судија, ама после тоа што и го направи на Милица мислам дека се гледа колку расипан и покварен човек е во душата. Стварно?! И јас да бев на местото на Милица ќе постапев на истиот начин. Туууу, ама одвратен ми стана, мислам дека повеќе никогаш нема да го гледам на ист начин.
@Makedonec тука си? Ајде дади коментарче за групите и девојките и секако малце покажи мржња кон Жељко, не дека ќе сфате дека згрешил, ама мене ќе ми биде полесно кога ќе знам дека има уште некој што го хејта :zelen
@Ditto+Maker ти се лутиш нешто или? Ајде ајде не се лути, иди приклучувај се у дебатата :zelen
Тоа Жељко што го направи беше за да докаже дека мора да си цврст и одлучен во шоу- бизнисот, а жртвата беше Милица. Ама Жељко е таков, препотентен. Тој и беше најпочитуваниот судија, но сега некако спласна во очите на гледачите. Но, на крајот Тончи му покажа убаво. Ќе ми биде мило ако таа група има добри изведби.
Од девојките, најдобра е акушерката(не знам како се викаше:D), таа засега ми е еден од фаворитите, потоа Црногорката, а останатите не ги запаметив баш најдобро(значи не ми се допаднале:zelen). Нашата, Битолчанката, не знам како ја имаа пуштено, веројатно поради тоа што е од Македонија, па да има од сите земји; на крајот сепак и ја покажаа "вратата".
Групите... криво ми е што ги исфрлија црногорките, можеби пееја нешто поинакво, но нели цело време обараат нешто оргинално? Но, на крајот испаѓа дека крива ни е "Америка" оти тие диктирале. Епа драги судии, размислете два пати пред нешто да кажате, бидејќи на некој му зависи животот од вас, а иако знам дека тоа и толку не ви е битно, сепак се борите за поголема гледаност што ќе ви домесе повеќе пари, нели?
Тие Босанците не беа лоши, велам дека не беа лоши бидејќи јас битбоксот не го ни слушнав, ама тој што пееше добро- пееше.
Не ги искоментирав машките под 27, и постарите од 27.
Епа вака.
Темелков на аудицијата не ми се допадна многу многу, иако рака на срце тогаш не ни гледав и слушав со внимание. Но, си го заслужи местото. Дефинитивно ќе продолжи во настапите во живо, бидејќи нели мора да има од сите држави. За Охриѓанецот, интересен беше, ама неочекувам Александра да пушти двајца Македонци понатму, едноставно тоа е тешко остварливо, освен да се врати како лани што се вратија Маид(се израдував кога се врати) и Александра Секулиќ(која ми беше одвратна). Повторно, останатите учесници го заборавив, сепак повеќе ме интересираше за нашите. А, чекај ми текна на Евровизиецот. Филип мислам беше, убаво испеа тој, ама ај потсетете ме дали помина тој!? И веќе аман од "килограмите" на Жељко, на секој втор тоа му го велеше.
Постарите од 27, од сите четири категории, најмалку внимание обрнав на оваа. Само знам дека нашиот што се занимава со боречки вештини поминал, за друго појма немам. Ама ми изгледа дека Масимо ќе биде добар ментор.
image.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор and Makedonec

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
да не заборавам дека дури смешни ми беа кандидатките што се изнаплачија
Ејј, ако мислиш на близначките, мене баш ми беше криво (worried) Тончи испадна кретен со нив, беа ептен симпатични и допадливи и far better од оние ла ла ла што ја пееја Monday morning (никаква хармонија човече, дали Тончи и фрлил око на некоја од нив не знам, ама друга причина зошто поминаа понатаму не можам да најдам)

Александра демек треба да разбива монотонија, а таа сè што прави е лигавење и ставање на некои нешта во нејзината коса. Искрено, иако Кристина(сестра и') упатуваше некогаш навреди, сепак беше поинтересна и најмногу се трудеше како ментор.

Нашата, Битолчанката, не знам како ја имаа пуштено, веројатно поради тоа што е од Македонија, па да има од сите земји; на крајот сепак и ја покажаа "вратата".

Тие Босанците не беа лоши, велам дека не беа лоши бидејќи јас битбоксот не го ни слушнав, ама тој што пееше добро- пееше.

Отвори ја прикачената датотека 23833 [/SPOILER]
Прв болд: Да си ми жив и здрав! Подобро и да сакав не можев да опишам :zelen Како тинејџерка се понаша, а не возрасна 42годишна жена.
Втор болд: Сосем очекувано. Јас можам да се обложам дека на аудициите имало девојчиња што пеат подобро од неа, ама намерно ја оставиле неа бидејќи е просечна за да можат да ја исфрлат понатаму. Само наврати се на нејзината аудиција, колку ја кренаа у вис и и ја качија цената (puke) Зошто? За на крај да заврше така како што заврши.
Трет болд: Лелееее, не знам дали да плачам или да се смеам :D И мене истото ми падна на памет. Сите битбоксерите, битбоксерите, јас си викам чекај, кои битбоксери? :eek Ако ме прашаш мене, ова шо знае да пее го срамело сам да се пријаве па го земал другар му да се "шлепува" покрај него. Битбоксер бил, како да не. Нема ни б од битбоксер.
И уште еднаш да кажам, ако победе некој од машката или женската група, наместено е :zelen Признавам само некои од Over 27 (освен Данијела) и Highway од групите.
Бај д веј, @Makedonec @Ditto+Maker дали ми се чини, или само мене ми беа одвратни дечките од 9 control или како и да се викаа шо а пееја Money on my mind? Леле полигаво нешто немам чуено у живото, најсериозно. Ако одат у live shows, нешто стварно не е у ред со Тончи. Ај сфаќам ако одат ла ла ла или оние анџелините, се пале на нив и ќе ги пуште, ама овие серковците ако одат... :|
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Ејј, ако мислиш на близначките, мене баш ми беше криво (worried) Тончи испадна кретен со нив, беа ептен симпатични и допадливи и far better од оние ла ла ла што ја пееја Monday morning (никаква хармонија човече, дали Тончи и фрлил око на некоја од нив не знам, ама друга причина зошто поминаа понатаму не можам да најдам)


Прв болд: Да си ми жив и здрав! Подобро и да сакав не можев да опишам :zelen Како тинејџерка се понаша, а не возрасна 42годишна жена.
Втор болд: Сосем очекувано. Јас можам да се обложам дека на аудициите имало девојчиња што пеат подобро од неа, ама намерно ја оставиле неа бидејќи е просечна за да можат да ја исфрлат понатаму. Само наврати се на нејзината аудиција, колку ја кренаа у вис и и ја качија цената (puke) Зошто? За на крај да заврше така како што заврши.
Трет болд: Лелееее, не знам дали да плачам или да се смеам :D И мене истото ми падна на памет. Сите битбоксерите, битбоксерите, јас си викам чекај, кои битбоксери? :eek Ако ме прашаш мене, ова шо знае да пее го срамело сам да се пријаве па го земал другар му да се "шлепува" покрај него. Битбоксер бил, како да не. Нема ни б од битбоксер.
И уште еднаш да кажам, ако победе некој од машката или женската група, наместено е :zelen Признавам само некои од Over 27 (освен Данијела) и Highway од групите.
Бај д веј, @Makedonec @Ditto+Maker дали ми се чини, или само мене ми беа одвратни дечките од 9 control или како и да се викаа шо а пееја Money on my mind? Леле полигаво нешто немам чуено у живото, најсериозно. Ако одат у live shows, нешто стварно не е у ред со Тончи. Ај сфаќам ако одат ла ла ла или оние анџелините, се пале на нив и ќе ги пуште, ама овие серковците ако одат... :|
Да сме искрени девојките што плачеа немаат некој глас а икс фактор уште помалку но за разлика од некои други кандидати беа подобри И не ми е логично да плачат за еден икс фактор затоа и смешни се
Дечките што на тебе ти се одвратни ако би ги оценувал 6/10
Не се нешто посебни и интересни наспроти тоа се лигават многу но добро е тоа што глумат некои фаци а тоа е добро за да бидат видени од публиката и ако не друго девојчињата од 10-14 години ќе припаѓаат по нив
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Да сме искрени девојките што плачеа немаат некој глас а икс фактор уште помалку но за разлика од некои други кандидати беа подобри И не ми е логично да плачат за еден икс фактор затоа и смешни се
Дечките што на тебе ти се одвратни ако би ги оценувал 6/10
Не се нешто посебни и интересни наспроти тоа се лигават многу но добро е тоа што глумат некои фаци а тоа е добро за да бидат видени од публиката и ако не друго девојчињата од 10-14 години ќе припаѓаат по нив
Абе океј е тоа девојчињата што се палат, нека си се палат. Ама Тончи? Што он гледа во нив толку посебно? Ни знаат да пеат ни да се има некоја харизма. Спореди ги нив со дечките од Highway. Highway колку се поскромни, имат глас бре, па и некоја смирувачка енергија те прифаќа додека ги слушаш. Плус, овие од Highway барем знаеш дека имат иднина, многу лесно можат да бидат новите Идоли, мене ме потсетуваат и на Бијело дугме, Црвена јабука .. А овие 9 control немаат ни глас, пеат на англиски зошто ако пеат на српски нема да биде ништо од нив, сигурно нема после Х Фактор да снимат песни на англиски? А девојчињата како и по Докторите ќе се пренесуват ама после за брзо време ќе ги заборават. Додека Highway можат да бидат запаметени :)
Јас викам џабе они се прават Сајмон, не можат да состават добра група па шо сакат нека направат. Што се случи со Докторите? Кај се сеа? Или 4U? Наместо да земат некои што имат глас бре, колку добри натпреварувачи Александра така ги пушти да си одат (уште не можам да верувам дека Иво го исфрли а нашиов го остави во игра ејј, која грешка брате) наместо од нив да се направе некоја добра група, они како со инат да сакат се да уништат.
Јас ти викам победникот им е избран, сеа само му ја намалуваат конкуренцијата. Шоуво би требало да се вика Немам Х-Фактор или Просечен глас :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker and Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Нашиот веќе не е во игра но и навистина не пее нешто посебно за да биде икс фактор
Добар впечаток ми остави натпреварувачката што ја пееше Бато а куќава на Жељко е баш замок
Останува да догледаме вечерва
@Давор ??
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Не очекував нашиот да помине. Јасно ни е на сите дека од секоја категорија мора да помине по еден од Србија(и од Хрватска). Другото сè зависи од од која држава по колкумина поминале и за кого станува збор.
Јас грешка видов или Црногорката не помина?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор