X Factor Adria (втора сезона)

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
@Makedonec гледаше трета епизода?
Јас не гледав и ми беше малце криво, ама сега кога видов кои поминале, си викам и поарно што не си глеал само ќе се нервираш :zelen
Само едно нешто ќе кажам: Ова што е катастрофа-катастрофа е, само им симнувам капа на Филип и Ивона што ни го обелија образот на Ѕвездите на Гранд. Дечките стварно знаат да пеат, а не како овие на Х Фактор, сега ги креват у воздух ама кога ќе дојде bootcamp сите ќе испопаѓат.
Бај д веј, некој да не знае колку точно аудициски епизоди ќе има, то ест од кога почнува six-seat challenge?
Бај д веј 2, ако јас имам жена и ќерка (па макар и да сум разведен) не би ме личело да го правам воа, стварно.
-Ти поџеш самном за руку таму до икса, да бар на тренутак они помисле да сам ти ја дечко?
Стварно?!
Бај д веј 3, изгледаше и некако вештачко, како да му рекле да го каже тоа.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Гледав трета епизода поинтересна беше од втората но не знаеш дали учесниците или жирито е поголем ужас
овие не знаат да пеат а другиве им даваат лажна надеж
лани бар се внимаваше на тоа

добар впечаток ми остави Хармониката што од сега ќе ја викале икс фактор :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Еее, девојчево има Х-Фактор. Пее подобро, има подобар акцент и појасно ги изговара зборовите на англиски од 90% натпреварувачи кои поминаа понатаму на Х-Фактор. Браво, девојко! Растури!
@Makedonec чуј ја :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Реално кај Пинковите sвездички има повеќе икс фактори од кај вистинските Икс фактор
нешто што би поминало како икс фактор
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Реално кај Пинковите sвездички има повеќе икс фактори од кај вистинските Икс фактор
нешто што би поминало како икс фактор
Мене девојчето ми е просечно :( Океј е, не пее лошо, ама не е по ништо уникатна, не е ништо посебно. Не знам како да се изразам. И другарка ми пее како неа, али тоа не значи дека има Х-фактор. Да, ми се допадна како ги испеа песните од Елитни одреди, ама само толку. Не ме фасцинира, ниту ме тресна од земја ниту па ме наежи. За мене сеуште најдобар натпреварувач останува Амел Ќуриќ, единствениот натпреварувач кој јас би го пуштил да оде понатаму со 4 да. Другите кој од кој покатастрофа. Се надевам дека натаму ќе се покаже уште некој во подобро светло, иначе маф му е работата (worried)
 

dreamydreamer

Староседелец
11 октомври 2012
38
47
1,018
И мене ми е страшно досаден Х-факторов досега. Не знам дали е до жирито, или до натпреварувачите, ама не ми е тоа тоа. Епизодите ми се некако преизмешани, без ред, и до сега многу малку личности ги запамтив и ми оставија баш онака убав впечаток. Ама ќе видиме, има уште време да се оправи :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Кога сфатиле дека апсолутно ниту еден кандидат нема Х фактор во себе, дека се сите просечни или потпросечни... што не се откажале луѓево...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker and Давор

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Оваа епизода е интересна во споредба со минатите
тројцата дечки што двајца свиреа на гитара а едниот пееше мене ми беа добри

@Давор
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Оваа епизода е интересна во споредба со минатите
тројцата дечки што двајца свиреа на гитара а едниот пееше мене ми беа добри

@Давор
Мене годинава...апсолутно никој не ми е добар. Сите се толку досадни...
Најужасни братот и сестрата... еве го оргиналот од нивниот настап:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec