X Factor Adria (втора сезона)

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Јас само слушав од икс фактор во неделата и тоа на најтивко. Не следев баш со внимание. Џабе ќе им биде и сикс сит ако нема некој што знае да пее.
Абе тоа има некој што знае да пее ама сега на почетоков од толку многу пријавени има повеќе од оние што се мислат дека знаат да пеат затоа што дома или во друштво им рекле дека убаво пеат, или од оние што сакаат да бидат видени на тв и после да се фалат демек еј виде кај бев, а тоа што се посрамотиле нема врска. Затоа не знам зошто сега гледате, кога ќе се намали бројот на натпреварувачи и ќе останат тие што знаат да пеат ќе биде поинтересно, вака само ушите ќе ве болат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Абе тоа има некој што знае да пее ама сега на почетоков од толку многу пријавени има повеќе од оние што се мислат дека знаат да пеат затоа што дома или во друштво им рекле дека убаво пеат, или од оние што сакаат да бидат видени на тв и после да се фалат демек еј виде кај бев, а тоа што се посрамотиле нема врска. Затоа не знам зошто сега гледате, кога ќе се намали бројот на натпреварувачи и ќе останат тие што знаат да пеат ќе биде поинтересно, вака само ушите ќе ве болат.
Они што се умислуват дека се нешто ајде, ама и жирито им дава лажна надеж и ги величе за после да ги тресне на земја. На нашата виде што и рекоа? Леле каков талент, леле ко незнам која пејачка била, каде беше ти до сега бла бла бла а девојчето нема поима од англиски, дикција никаква, јас не разбраз ни збор од тоа што таа пееше. Додека ја воздигнуваше жирито јас и викам на братучетка ми Добро, мојот слух е расипан или нивниот? И како после да не си помислиш дека влегуваат со врски? Уствари и тоа не е можно, скоро сите не знаеја да пеат. До жирито е.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Они што се умислуват дека се нешто ајде, ама и жирито им дава лажна надеж и ги величе за после да ги тресне на земја. На нашата виде што и рекоа? Леле каков талент, леле ко незнам која пејачка била, каде беше ти до сега бла бла бла а девојчето нема поима од англиски, дикција никаква, јас не разбраз ни збор од тоа што таа пееше. Додека ја воздигнуваше жирито јас и викам на братучетка ми Добро, мојот слух е расипан или нивниот? И како после да не си помислиш дека влегуваат со врски? Уствари и тоа не е можно, скоро сите не знаеја да пеат. До жирито е.
Не знам што и рекле дека не гледам, ама и тоа точно си е дека многу им даваат надеж. Абе кажи му таму дека врска нема и дека џабе се глупира а не да им даваат надеж, и на нив толку им треба да се скапат од фалење после.
 

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
116
58
1,028
33
Го следам шоуво, на телевизијаизгледа супер но организациски е тапа.

Првата сезона Кајмакоски победи му дадоа колата и го оставија сам да се снаоѓа Жељко ајде нешто му помогна сними со него дует, му беше на концерт и толку.
Другите учесници од првата сезона ги оставија целосно на цедило сами да се снаоѓаат како знаат и умеат намесот бар да им снимат една песна.

Вторава сеозна приметив јутјуб каналот некој им го избришал па сега направија нов кој е каша попара.
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Го следам шоуво, на телевизијаизгледа супер но организациски е тапа.

Првата сезона Кајмакоски победи му дадоа колата и го оставија сам да се снаоѓа Жељко ајде нешто му помогна сними со него дует, му беше на концерт и толку.
Другите учесници од првата сезона ги оставија целосно на цедило сами да се снаоѓаат како знаат и умеат намесот бар да им снимат една песна.

Вторава сеозна приметив јутјуб каналот некој им го избришал па сега направија нов кој е каша попара.
Во главно, се сложувам со тебе. Само една замерка: не очекувај на сите да им снимат песна, на сите на БРИТАНСКИОТ не им снимат, а не па кај нас каде приходите се каде каде помали. Види пример, осмата сезона им помогнаа да се пробијат само на Little Mix победничките, додека во седмата сезона Сајмон целото свое внимание го сврте кон One Direction, а Мет (победникот) го остави така, што според мене не е ич фер зошто типот има стварно добар глас и може многу да се спечале покрај него, со добра песна се разбира :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marcello

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Дечкото во вид на женска многу ме насмеа кога почна да ја пее евровизиската песна од Украина но во втората песна ме згади со неговото однесување
Баш приметив тие таквите имаат одредени зборови кои постојано ги повторуваат peace, love :-P
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Дечкото во вид на женска многу ме насмеа кога почна да ја пее евровизиската песна од Украина но во втората песна ме згади со неговото однесување
Баш приметив тие таквите имаат одредени зборови кои постојано ги повторуваат peace, love :-P
Кога слушнав дека е наставник, е тогаш останав без коментар.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Кога слушнав дека е наставник, е тогаш останав без коментар.
Да те поправам, Магистер по примарна школа:D
може децата од него многу добро да научат ако е добар како наставник но тоа како ќе го гледаат е друго
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker