1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

World Of Warcraft

Дискусија во форумот 'Игри' започната од 990Freak, 29 март 2012.

 1. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  имав симпатија што беше опседнат со играва пред 5 години, и кој идевме по пат , често му се случуваше да фрла магии....му се мешаше што е реално што не. Ја мразев играта затоа што му беше главна тема...:)
   
  На Kiril му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kiril

  Kiril Активен Член

  Зачленет на:
  24 јуни 2012
  Мислења:
  181
  Допаѓања:
  127
  :) :) Човекот ептем е бил опседнат со играта. Тоа е веке претерано. Не е едниствен, имаше случаеви кога се фрлале луѓето од згради по долго време играње и се замислувале дека можат да летаат. Односно имаше еден таков херој во играта кој имаше способност да си оклучи магија кога ке падне од високо да не му се одземе од healt-от :)
   
 3. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  хахахаха неможам да верувам.......:eek
  А овој бившава симпатија уште се занимава со играва. Не излегува ни преку ден ни навечер, само седи во интеренет кафе и си игра. Не сум го видела одамна, ама сигурно не останал само на магии хахахаха:):)
   
  На Kiril му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Јас играм Вов на серверот за свадби шо е... играм пајдушко, ужичко , елено моме, циганчица итн. На друг сервер до сега не се имам приклучено.
   
  На BlackTulip, Kiril и parvati им се допаѓа ова.
 5. Kiril

  Kiril Активен Член

  Зачленет на:
  24 јуни 2012
  Мислења:
  181
  Допаѓања:
  127
  Не дај боже ама штом уште игра уствари не излегува од интернет кафе поради играта сигурно е направил некоја проба за летање или слично :)
   
  На Oleri му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Едвај се одвикнав од играва. Завист невидена. (worried)
   
 7. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Да .. класата е Паладин, Blood elf/Dwarf/Draenei .. спелката се вика Divine shield.
  Инаку играв WoW .. 3 години некаде, на Redemption (Eternal-wow) и откажав пред 1 месец, доста беше играње, ми скисна веќе.
  ха ха ха :)
   
 8. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Играв на фан сервер едно време,па се пребацив на играта со карти,односно WoW TCG. Те тера да се социјализираш ако ништо друго.
   
 9. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Koa сме кај Вов .. да се пофалам за мојот нов интерфејс

  [​IMG]
   
  На Succubus му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Yvette

  Yvette Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 јануари 2014
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  276
  Страшна зараза... Се одвикнав некако.
   

Сподели: