1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

World Of Warcraft

Дискусија во форумот 'Игри' започната од 990Freak, 29 март 2012.

 1. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Дали има WoW мастери на форумов? Јас лично, играв некое време, колку за убивање на досада, но, играва е забегана до тој степен, што отвориле клиники за рехабилитација на зависници од неа. Дали има некој зависен овде? :D
   
 2. Dr.Gonzo

  Dr.Gonzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  651
  Допаѓања:
  1,915
  Дрога да, али WoW никако:nah
   
  На Feline, The_Mayor, parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  играм но не сум до толку заразен :)
  колку да убијам досада...
  играм на фан сервер Eternal....
   
 4. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Ја играв на молтен. Но, немам вклучено можда година дена .. и јаче. Досадно бидна.
   
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  не играј бе овој, ке убегаш како јапанско дете
   
  На The_Mayor му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  прв знак на зависност одрекување.. гледа мнекои членови го исполнуваат тој услов.. инаку јас можда су меден од ретките шо никогаш не пуштиле ВоВ и нема ни да пуштат..
   
  На 990Freak му/ѝ се допаѓа ова.
 7. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Тачно е тој. Ма да, ја неможу да сфату како може една видео игра зависност да створи...
   
 8. Succubus

  Succubus Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 февруари 2012
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  835
  Јас играв пред две години константно, што немам ни од дома излезено :frantic
  Пред неколку месеци па ја инсталирав и па играев, можда не до толку де :D И по своја волја ја избришав од причина дека нејќам да си запоставам работите :rofl
  Инаку и јас играв на Молтен,и океј ми беше :) Ама сепак, сега сто пати подобри игри се појавија, као Skyrim, Call of Duty Modern Warfare, Assassin's Creed и самоооо да имам убава графичка :place
   
  На The puss in boots му/ѝ се допаѓа ова.
 9. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Skyriiim!! сакам да гу пробам, а мрзи ме да чекам да се вади упм, голема е. Обливион ми беше главна игра порано. The Elder Scrolls rules! :D
   
  На Morticia. му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Kiril

  Kiril Активен Член

  Зачленет на:
  24 јуни 2012
  Мислења:
  181
  Допаѓања:
  127
  Близард како што знаат да направи игра никој во светот не знае. Најквалитетните игри во светот меѓу кои и WOW ги направи Близард и се играат и до ден денешен, и тоа офанзивно-секој гејмер. Можеби веке WOW се запостави ама па затоа не престана да се игра Дота, затоа сега се игра Диабло. А мое мислење е дека во никој случај не може да се спореди Call of Duty со Wow, сосема различни цели во играта, сосема различен жанр.
   

Сподели: