World Of Warcraft

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,274
1,911
1,123
Kumanovo
Дали има WoW мастери на форумов? Јас лично, играв некое време, колку за убивање на досада, но, играва е забегана до тој степен, што отвориле клиники за рехабилитација на зависници од неа. Дали има некој зависен овде? :D
 

3pi0

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
akkprosport.mk
играм но не сум до толку заразен :)
колку да убијам досада...
играм на фан сервер Eternal....
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,274
1,911
1,123
Kumanovo
Ја играв на молтен. Но, немам вклучено можда година дена .. и јаче. Досадно бидна.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,031
2,642
1,143
26
Битола
прв знак на зависност одрекување.. гледа мнекои членови го исполнуваат тој услов.. инаку јас можда су меден од ретките шо никогаш не пуштиле ВоВ и нема ни да пуштат..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 990Freak

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,274
1,911
1,123
Kumanovo
прв знак на зависност одрекување.. гледа мнекои членови го исполнуваат тој услов.. инаку јас можда су меден од ретките шо никогаш не пуштиле ВоВ и нема ни да пуштат..
Тачно е тој. Ма да, ја неможу да сфату како може една видео игра зависност да створи...
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Јас играв пред две години константно, што немам ни од дома излезено :frantic
Пред неколку месеци па ја инсталирав и па играев, можда не до толку де :D И по своја волја ја избришав од причина дека нејќам да си запоставам работите :rofl
Инаку и јас играв на Молтен,и океј ми беше :) Ама сепак, сега сто пати подобри игри се појавија, као Skyrim, Call of Duty Modern Warfare, Assassin's Creed и самоооо да имам убава графичка :place
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The puss in boots

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,274
1,911
1,123
Kumanovo
Јас играв пред две години константно, што немам ни од дома излезено :frantic
Пред неколку месеци па ја инсталирав и па играев, можда не до толку де :D И по своја волја ја избришав од причина дека нејќам да си запоставам работите :rofl
Инаку и јас играв на Молтен,и океј ми беше :) Ама сепак, сега сто пати подобри игри се појавија, као Skyrim, Call of Duty Modern Warfare, Assassin's Creed и самоооо да имам убава графичка :place
Skyriiim!! сакам да гу пробам, а мрзи ме да чекам да се вади упм, голема е. Обливион ми беше главна игра порано. The Elder Scrolls rules! :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Morticia.

Kiril

Активен Член
24 јуни 2012
181
127
43
31
Струмица
Близард како што знаат да направи игра никој во светот не знае. Најквалитетните игри во светот меѓу кои и WOW ги направи Близард и се играат и до ден денешен, и тоа офанзивно-секој гејмер. Можеби веке WOW се запостави ама па затоа не престана да се игра Дота, затоа сега се игра Диабло. А мое мислење е дека во никој случај не може да се спореди Call of Duty со Wow, сосема различни цели во играта, сосема различен жанр.