Oriflame или Avon?

Орифлејм или Авон?


  • Total voters
    70

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Јас често порачувам производи од Авон и сум задоволна. Можеби малку се поскапи од Орифлејм , но мислам дека се поквалитетни производите.Имам нарачувано сенки за очи , кармини , пудра за лице , перли , шампони , крема за тело/ лице. Од кремата за лице Солушн сум презадоволна , од сите сјаеви за усни , само од шампоните и лаковите за нокти не сум задоволна.
 

Nicole

Староседелец
27 јуни 2012
249
226
643
Долго време ги користев производите на авон, но во последно време ги користам и од орифлејм:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_-

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
594
825
1,093
Дали парфемите се со подобар квалитет од Авон и Орифлејм или од обичните парфимерии на точење? Не сум купувал до сега од Авон и Орифлејм па затоа прашувам.
Од Орифлејм би ти го препорачалл Ascendant ... екстра е .... (bravo)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oriflame

sawyer

Нов член
21 септември 2014
1
0
1
21
Луге може некој да ми каже све како,што за претставник за авон.Порачки,проценти како идат тие работи.Сакам да се зачленам :)
 

Oriflame

Нов член
26 јануари 2015
2
0
1
25
Има некој од тука што е зачленет во Орифлејм?
Јас сум зачленете во Орифлем :)

Јас сум преставник на орифлем. Доколку има некој кој сака да се зачлени нека ми пише приватна порака.
 
Последна промена од модератор:

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Ги имам користено и двете, сега само од Орифлејм. Но, не се. Основни работи без кои не можеме. Не ги купувам скапите препарати па затоа и не знам какви се. Но гледам многу ми ги нарачуваат. Има и некои работи кои сум ги зела и не ми се погодиле. Авон го користев порано кога работев со тоа, но повеќето производи ми створија само алргиии. Не можам да кажам дека едниве чинат а другиве не. Можам да кажам само од лично искуство и тоа за некои одредени производи. Пример од авон кремите за раце, спрејовите за тело, после еден период им се менува мирисот на лошо, додека кај орифлејм не. Зависи и до кожата, не можеме сите се да поднесеме и да ни одговара.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oriflame

-•Lil Lamb•-

Баниран
27 февруари 2012
74
48
318
28
Дефинитивно Авон. Авон има повеќе избор од Орифлем, задоволна од Авон,секој месец си порачувам по нешто. Е сега пудрите не ми се сфиѓаат ама ич. После три, четери месеци се пунат со вода, ако не ги истрошиш :) и за џабе фрлени пари. А, се друго им е ок. :)