1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Oriflame или Avon?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 15 февруари 2012.

?

Орифлејм или Авон?

 1. Орифлејм

  22.9%
 2. Авон

  51.4%
 3. И двете подеднакво

  8.6%
 4. Ниедна

  17.1%
 1. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  Јас често порачувам производи од Авон и сум задоволна. Можеби малку се поскапи од Орифлејм , но мислам дека се поквалитетни производите.Имам нарачувано сенки за очи , кармини , пудра за лице , перли , шампони , крема за тело/ лице. Од кремата за лице Солушн сум презадоволна , од сите сјаеви за усни , само од шампоните и лаковите за нокти не сум задоволна.
   
 2. Lollypop

  Lollypop Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  251
  Допаѓања:
  197
  почесто од авон користам
   
 3. Nicole

  Nicole Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  226
  Долго време ги користев производите на авон, но во последно време ги користам и од орифлејм:)
   
  На 84 sk_Y ^_- му/ѝ се допаѓа ова.
 4. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Пааа користам тоалетни води од Орифлејм мене ми се допаѓаат , а плус Авон се поскапи ... :D
   
  На Oriflame и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 5. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Од Орифлејм би ти го препорачалл Ascendant ... екстра е .... (bravo)
   
  На Oriflame му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Порано,повеќе користев од Орифламе,а сега повеќе од Авон..:)
   
 7. sawyer

  sawyer Нов член

  Зачленет на:
  21 септември 2014
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Луге може некој да ми каже све како,што за претставник за авон.Порачки,проценти како идат тие работи.Сакам да се зачленам :)
   
 8. Oriflame

  Oriflame Нов член

  Зачленет на:
  26 јануари 2015
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Јас сум зачленете во Орифлем :)

  Јас сум преставник на орифлем. Доколку има некој кој сака да се зачлени нека ми пише приватна порака.
   
  #48 Oriflame, 29 јануари 2015
  Последна промена од модератор: 29 јануари 2015
 9. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Ги имам користено и двете, сега само од Орифлејм. Но, не се. Основни работи без кои не можеме. Не ги купувам скапите препарати па затоа и не знам какви се. Но гледам многу ми ги нарачуваат. Има и некои работи кои сум ги зела и не ми се погодиле. Авон го користев порано кога работев со тоа, но повеќето производи ми створија само алргиии. Не можам да кажам дека едниве чинат а другиве не. Можам да кажам само од лично искуство и тоа за некои одредени производи. Пример од авон кремите за раце, спрејовите за тело, после еден период им се менува мирисот на лошо, додека кај орифлејм не. Зависи и до кожата, не можеме сите се да поднесеме и да ни одговара.
   
  На Oriflame му/ѝ се допаѓа ова.
 10. -•Lil Lamb•-

  -•Lil Lamb•- Баниран

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  74
  Допаѓања:
  48
  Дефинитивно Авон. Авон има повеќе избор од Орифлем, задоволна од Авон,секој месец си порачувам по нешто. Е сега пудрите не ми се сфиѓаат ама ич. После три, четери месеци се пунат со вода, ако не ги истрошиш :) и за џабе фрлени пари. А, се друго им е ок. :)
   

Сподели: