Oriflame или Avon?

Орифлејм или Авон?


  • Вкупно гласале
    70

Natenceto

Истакнат Член
6 март 2012
1,029
1,193
423
Скопје
АВОН не дека работам туку зашто сум задоволна, не ми се битни парите што ги давам, битен ми е квалитет што го добивам. Имам разни сјаеви,кармини за усни но од маската со кал од мртво море од колекцијата планет спа не се делам. Имам пудра extra lasting прекрасна е, цел ден ми стои. Но не велам дека не користам и орифламе, од нив сум задоволна од маскарата wonder lash како и од многу други карминчиња. Не ми се допаднаа very me сјаевите за усни и маскара, користам и пудра во прав од орифламе од која не се двојам веќе 4 години.
 

Fiona

Староседелец
16 февруари 2012
17
17
603
Што знам и двете некако подеднакво.
И Авон и Орифлејм имаат некои производи од кои сум задоволна и некои кои за ништо не чинат.
Во ниту една од нив не сум зачленета, меѓутоа имам претставници преку кои редовно порачувам производи.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Дали парфемите се со подобар квалитет од Авон и Орифлејм или од обичните парфимерии на точење? Не сум купувал до сега од Авон и Орифлејм па затоа прашувам.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,269
9,111
1,683
Од Орифлејм сум купувал.........квалитет така-така...сега овие од Авон да ги пробам :)
 

Schmeterlinge

Нов член
8 април 2012
2
3
3
26
Дефинитивно Oriflame! Од Avon,само од парфемите сум задоволна, козметиката воопшто не ми одговара, а посебно креони, маскари, сенки..ми се има јавено иритација на очите многу пати. Од Орифлејм не ми се случило такво нешто досега, а и поефтини се ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oriflame and Bum-Bum

Mermaid

Полноправен Член
25 мај 2012
42
25
8
Скопје
AVON.....задоволна сум, особено од маските и останати препарати за коса
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
И како одат порачките? (wasntme) Јас пробував преку oriflame.com.mk можеше и онлајн...и ми стигна мејл известување дека сум зачленета. Денес ми се јави една тетка и ми рече дека ќе ми испрати каталог по пошта и рече да се видиме кога ќе можам да ми кажела како одат тие работи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum