Oriflame или Avon?

Орифлејм или Авон?


  • Вкупно гласале
    70

Oriflame

Нов член
26 јануари 2015
2
0
1
25
Пробај ги The One Пудрите нема човек кој се пожалил од нив. Според мене тие се едни од најдобрите кои сум ги користела, покриваат се!
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
968
1,133
Avon затоа што имаат попигментирани шминки, парфемите подобро мирисаат, имаат убав накит и модни додатоци. Од шминките од Орифлејм не ми се допаѓаат маскарите, се ронат, брзо се сушат и очите ме чешаат. Од авон не ми се допаѓа тоа што маскарите брзо се сушат. Кармините на авон ми се незаменливи, зошто не ги сушат усните, истовремено хидрираат и ги омекнуваат :)
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Орифлејм е подобра.Според мене,нема голема разлика во цената меѓу Авон и Орифлејм.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,774
791
1,133
Skopje
Еднаш во животот сум земал машки парфем од Авон и е ок за натака навака,а како што слушам по жениве Авон е на врвот, @bliznaci незнам како мислиш разлика во цените,од кој аспект ?
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Орифлејм е малце поскапа од Авон,а со квалитет се двете исти.
 

woworld

Староседелец
26 декември 2016
12
0
601
22
Здраво. Координатор сум во АВОН, секој што сака да заработува на брз и лесен начин и да соработува со тимот на АВОН нека ме контактира во порака. Поз