Oriflame или Avon?

Орифлејм или Авон?


  • Вкупно гласале
    70

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
И како одат порачките? (wasntme) Јас пробував преку oriflame.com.mk можеше и онлајн...и ми стигна мејл известување дека сум зачленета. Денес ми се јави една тетка и ми рече дека ќе ми испрати каталог по пошта и рече да се видиме кога ќе можам да ми кажела како одат тие работи.
Зависи од кој град си...
Да можеш и онлајн преку интернет,но можеш и да отидеш во нивната централа...Јас тамо ги правам...
Ако ти се преку интернет исто можеш да отидеш тамо да си ги земеш,за да не чекаш одма ги земаш,а може и преку пошта...Ништо комплицирано ...
Ако те интересира нешто или не ме разбра прашај ме слободно :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: UnFleur

avon

Истакнат Член
5 септември 2012
3
0
101
Би сакала да ве прашам дали користете козметика од Авон, од кој производи најмногу сте задоволни, дали сте член на Авон или можеби сакате да се зачлените . Па споделете некое свое лично искуство :)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,015
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Имам користено многу работи од Авон, пред се, шминка. Најзадоволна сум од Shock маскарата, немам најдено подобра маскара од било кој произведувач. Бев член, т.е. се уште сум, но престанав пред 2 години со правење порачки. Ми здосади и не можев повеќе да се замарам со такви глупости. Во принцип, трчаш по луѓе за да им ги дадеш порачаните производи, па пари, па уплаќање, ова она... |-( Мој совет е да не правиш порачки со луѓе со кои не се дружиш секојдневно и да внимаваш да ти исплаќаат на време. Ако имаш живци за сето маткање...
 

avon

Истакнат Член
5 септември 2012
3
0
101
Благодарам за советот досега за среќа не сум имала никакви проблеми и сум презадоволна со заработувачката и подароците :)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
ја зиам сфак месец од авон стфари, задовољан сам ептен од сфе, највише од парфеми
пред некое време и тј коцкаст нофчаник си га купи, а зиам и за лејди Т некои џиџи миџи за на врат и за на руку
башка и тај што ми ги донаса производи е мноо секси женска, од мерак да праиш наручке : )
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Maјка ми беше зачленета, но се откажа немаше многу заработка и се требаше да трча да однесе, па додека да и платат и најчесто за нас доам порачувавме.
Ги користев и сега кога најдам некој кој порачува ги земам шампоните, геловите за туширање, спрејовите од овошје исто ми се многу убави. И јас како Дарк сум презадоволна од истата маскара.
Не ми се допаѓаше тоа што каснеа со порачките и не испраќаа се, исто ако нешто е на намалени не го испорачуваа.
 

Natenceto

Истакнат Член
6 март 2012
1,029
1,193
423
Скопје
Доколку некој е заинтересиран за членство во авон слободно нека ми пише порачките се пуштаат преку интернет стасуваат дома или каде вие ќе сакате. Членството е бесплатно и за секој нов член следува подарок :)
А што подарок девојче?? Пошто гледам дека имаше чашки за кафе
 

Препознатлива

Истакнат Член
27 јуни 2012
119
94
328
Авон според мене се подобри. Добро има некои производи и во Орифлејм што се подобри од Авон, али јас позадоволна сум од Авон :)
 

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
32
Скопје
Користите ли продукти на Орифлејм или Авон?
Што најчесто? Од кои производи сте задоволни, од кои не?
Која од нив е подобра и во што?

Во однос на козметика јас сум позадоволна од Орифлејм, додека парфемите на Авон ми се незаменливи.

Дефинитивно се согласувам со мислењето, Орифлејм се подобри во бела козметика а Авон во парфеми и лакови за нокти :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oriflame

Party Poison

Истакнат Член
20 февруари 2012
140
142
343
Од орифлејм немам ништо нарачано,ама од Авон имам земено доста работи и имаат една многу добра трибојна сенка за очи,и без да ставам пудра како подлога не се брише