Oriflame или Avon?

Орифлејм или Авон?


  • Вкупно гласале
    70

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,204
423
Дома пред Пц
Орифлејм за козметика секаква, а Авон многу ретко ептен ако ми остане око на некоја ташна зш сум манијак за ташни :jazice
 

street_chic

Староседелец
14 февруари 2012
1,433
3,678
723
Portofino, Italy
Дефинитивно Avon, почнувајќи од различни лосиони за тело, гелови за туширање, маскари, сенки, кармини, сјаеви за уста, парфеми...чат пат и по нешто од накит и ташни....
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,388
1,133
Yellow submarine
Голден Роуз ;) ( за шминка)
Ем поефтино, ем барем засега се што сум купила не ме разочарало.

Да бидам искрена знам одвреме навреме да си нарачам некој лосион, гел за туширање, млеко за тело...од Авон.
Орифлејм ги пречкртав со ТОЛКАВ црн Хитлерски кукаст крст откако од нивната маскара фатив инфекција на очите од која дерман не ми дојде...
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Јас користам производи од Авон и многу сум задоволна од истите. :trepka
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,871
1,123
AVON се одлични и ги користам Avon-производите, ама и од Oriflame нарачувам некогаш, и тие не се за фрлање xD
 

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
27
На некој пуст остров
Јас сум зачленета во Орифлејм, но неможам да кажам дека Авон не е добар, и двете имаат и добри и лоши страни. Понекогаш продаваат безвезални ствари - пред некој ден гледав шоља за кафе - 499д, ало луѓе :nah
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
авон !
.... мерка едн нофчаник да си га купу, кд ке начекам некој каталог негде , ке си га наручу , мнооо е јак!!! ...шизл дизл ххх :sreken
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Јас бидејки и сум зачеленета во Oriflame од тамо порачувам и искрено сум задоволна од производите ми одговараат и со цена и со квалитет малку не ми се допаѓаат тоалетните води но :/ :/ Сјаеви,Маскара се најдобри а од пудрата на Џордани не се делам одамна ја користам прекрасна е ...ми одговара и не сум со план да ја сменам :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: InnaLaurie