1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Oriflame или Avon?

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од LadyInPink, 15 февруари 2012.

?

Орифлејм или Авон?

 1. Орифлејм

  22.9%
 2. Авон

  51.4%
 3. И двете подеднакво

  8.6%
 4. Ниедна

  17.1%
 1. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Користите ли продукти на Орифлејм или Авон?
  Што најчесто? Од кои производи сте задоволни, од кои не?
  Која од нив е подобра и во што?

  Во однос на козметика јас сум позадоволна од Орифлејм, додека парфемите на Авон ми се незаменливи.
   
  На Oriflame и Gemini им се допаѓа ова.
 2. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  Производите од Орифлејм се ужасни,само рекламата е добра.
  Од Авон користев порани,парфеми и маскара,ама сега се си купувам од парфимерија.
  Најчесто прозиводи на Гош или Макс фактор.
   
  На МериСелест му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Па Авон се подобри, според мене. Имаат подобри производи.
  Но и јас како Glorry, повеќе купувам од парфимерии, отколку што порачувам.
   
  На Glorry му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Porano se od Avon poracuvav, no veke ne, si kupuvam od parifimeriite... a od oriflame proizvodite ne mi se dopagaat voopsto
   
 5. Lily

  Lily Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  123
  Па имам нарачано неколку парфеми и од орифлејм и од авон, а козметика само од парфимерии купувам, така да не можам баш да кажам кои се подобри:)
   
 6. Minella

  Minella Активен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  171
  Не многу ,меѓутоа ако купувам куповам од Oriflame некој ситници или кога ми треба за некого за подарок , а искрено Avon порано кога почнаа во Македонија купував производи ,ама баш ниту еден продукт не беше како што треба
   
  На Oriflame му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Авон....најчесто особено купките, но и кармини,сјајчиња(од тие за испакнување на усни) кармини,парфеми,креми за раце,камена пудра.
   
  На red_rose му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Орифлејм имаат добри тоалетни води и креми за тело и добри маскари што долго време траат, Авон имаат добри препарати за коса, тоалетни води исто така и сенки за очи, течни и камени пудри, маскарите воопшто не ми се допаѓаат од Авон затоа што брзо се сушат.
   
  На Oriflame му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Зумбула

  Зумбула Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  56
  Допаѓања:
  54
  Го избирам Авон, иако користам и дел од производите на Орифлејм. Сепак квалитетот на Авон е повисок од Орифлејм и цените се попристојни.
  Парфеми, гелови, пилинзи и лосиони за тело со убави свежи, слатки и овошни мириси, серум за суви врвови и цела козметика за коса од Advance Techniques, доста трајна шминка, особено сјаеви за усни, кармини, маскари. Накитот и ташните им се убави, но цените се искрено соленки.
  За кремови за лице не им верувам ни на едните ни на другите, не си дозволувам такви луксузи.
   
 10. Sesil

  Sesil Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  298
  Допаѓања:
  230
  Ако бирам меѓу овие две марки тогаш би рекла АВОН али многу ретко порачувам, се разликуваат нијансите на шминките од тие на сликата, друго е во парфимерија има тестери ке си пробаш што ти одговара. Посебно сум разочарана од лаковите на АВОН, ми ги испофалија претставниците па ајде си порачав, се лакирав и од коа се избањав ми падна цела боја.
   

Сподели: