Mатурска вечер

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Сеедно. Независно дали краток или долг, фустанот ќе биде посвечен од оној што би го облекле да речеме во сабота навечер.
И краток и долг, ќе можеш да го облечеш повторно на некоја свадба или слична свеченост.
Не верувам дека некој ќе купи фустан за матура кој потоа ќе го носи на плажа...
Џабе ќе се разубедуваме кога имаме различни ставови ;) Тој што го носев на матура не е ништо посвечен од останатите што ги имам, сите можам да ги носам и на излегување и на свадба на пример :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Џабе ќе се разубедуваме кога имаме различни ставови ;) Тој што го носев на матура не е ништо посвечен од останатите што ги имам, сите можам да ги носам и на излегување и на свадба на пример :)
Не се разубедуваме, туку дискутираме, кажуваме ставови.
Ти мислиш дека матурскиот фустан не е воопшто битен, битно е да се „туриш“ од носење после, додека јас мислам нешто спротивно.
Не можам да замислам како некој се појавува на матура во целосно обичен фустан.
Тоа за мене е исто како некоја да купи обично бело фустанче и во него да се венча, за после да може да си го носи пак.
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Не се разубедуваме, туку дискутираме, кажуваме ставови.
Ти мислиш дека матурскиот фустан не е воопшто битен, битно е да се „туриш“ од носење после, додека јас мислам нешто спротивно.
Не можам да замислам како некој се појавува на матура во целосно обичен фустан.
Тоа за мене е исто како некоја да купи обично бело фустанче и во него да се венча, за после да може да си го носи пак.
Не не не .. Не мислам дека треба да е обичен но не и да биде нешто пренатрупано и да не може да се облече пак ,туку само за матура за да изгледаш "спектакуларно"...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Не не не .. Не мислам дека треба да е обичен но не и да биде нешто пренатрупано и да не може да се облече пак ,туку само за матура за да изгледаш "спектакуларно"...
И краток фустан може да биде пренатрупан и после да го чуваш само во плакар.
Значи, должината не е мерило за „спектакуларноста“ на фустанот.
Јас се држам до тоа дека сепак за матура поприкладно е долг фустан. Долг и елегантен, не оскаровска тоалета.
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
И краток фустан може да биде пренатрупан и после да го чуваш само во плакар.
Значи, должината не е мерило за „спектакуларноста“ на фустанот.
Јас се држам до тоа дека сепак за матура поприкладно е долг фустан. Долг и елегантен, не оскаровска тоалета.
Напротив - долг повеќе ме асоцира на некоја 40 годишна тетка отколку на 17-18 годишна девојка.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
Фустанот дефинитивно ќе ми е краток. Да биде што поедноставен, за да можам мамичето да му го расплачам од носење.
Боја сакам сина или црна, да не е многу впечатлива. На нога салонки, затоа што ќе се убијам на сандалки. И да не се многу високи. Најверојатно црни, и нив после да можам да ги носам кај ќе стигнам. Фризура некоја посебна нема да имам. Косата пеглана. За шминка немам сеуште размислено. Не се замарам многу многу, повеќе ме загрижува полагањето отколку вечерта.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marrie and Luckky

Abe CreP

Истакнат Член
14 февруари 2012
111
84
328
28
Девојкииииииии не се преоптеретувајте со матурата ,послушајте ме. Еве јас каков фустан сошив пред 3 години Отвори ја прикачената датотека 296
и верувајте ми дека од тогаш навака го немам облечено ниту еднаш. Ај го стеснив долниот дел убаво стои уз тело се тоа,ама кај да носам сатен бе ?! во диско,кафич?! На свадби и остали веселби не може да се носи пошо е ептен кратко и ете го,зафаќа место во плакар. А му се мислев 3 месеци како да биде што да биде ,милион слики симнав од интернет комбинирав. Штиклите ми беа бели, и тие зафаќаат место у шкаф сеа. Добро, ги носев 3,4 пати и толку им беше. Во моментот ми одговараа после тоа не. А цел град го свртев додека најдам бели.
Мој совет, купете си фустан една недела пред матура и тоа не било каква хаљина туку како оние што си ги носите секој викенд за излегување, исто и штикли.
А за фризура и шминка не жалам што дадов 1800 (имав изнајмено еден прамен коса-500ден) :wub
Незнам дали те разбрав убаво, сама го соши ?, Ако да, у тој слу4ај бравос ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

Elence

Полноправен Член
13 февруари 2012
96
86
18
33
New York, New York
twitter.com
Еве јас вакво си носев во далечното минато коа ми беше матура :), може на некој ке мy личи интересно :)
82675019_10.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Abe CreP