Kакви украси или детали во домот сакате?

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
многу цвеќиња и многу семејни фотографии од прадедовци па до сега(исклучиво на ѕид).....многу сакам добро осветлување и интересни светилки. Инаку во мојот дом има многу камења собрани од сите патувања , бидејки сум колекционер на камчиња ете тие ми служат како украси .
 

Maks

Староседелец
Одсекогаш сум сакал ваков теписон по дома, ама никогаш не е доцна ;)

carmat.jpg
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Сакам премногу фотографии, тие ме исполнуваат, сакам и сувенирчиња, цела соба ми е со такви работи... уживам во нив :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Воопшто не сакам, сите такви мали детални работи се извор на прашина иуу (puke)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Големи слики, убави (минималистички) лустери, полици за книги и растенија.
Сметам дека тие некако се деталите кои највеќе зборуваат за вкусот/стилот на човекот.