1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Kакви украси или детали во домот сакате?

Дискусија во форумот 'Дом' започната од TIGERWOMAN31SK, 25 јули 2012.

 1. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  многу цвеќиња и многу семејни фотографии од прадедовци па до сега(исклучиво на ѕид).....многу сакам добро осветлување и интересни светилки. Инаку во мојот дом има многу камења собрани од сите патувања , бидејки сум колекционер на камчиња ете тие ми служат како украси .
   
 2. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Одсекогаш сум сакал ваков теписон по дома, ама никогаш не е доцна ;)

  [​IMG]
   
 3. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Сакам премногу фотографии, тие ме исполнуваат, сакам и сувенирчиња, цела соба ми е со такви работи... уживам во нив :)
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Robert P

  Robert P Нов член

  Зачленет на:
  23 ноември 2012
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  3
  Зависи од периодот во годината, еве сега може да се залепи некоја тапета како декорација за "Нова Година " Red Wallpaper for the new year home decoration1.jpg
   
 5. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Не сакам да е пренатрупано имам некои слики,а и неколку плишани играчки ;)
   
 6. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Воопшто не сакам, сите такви мали детални работи се извор на прашина иуу (puke)
   
 7. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Миризлици свеќи
   
 8. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  Вакво се имаше на времето, сега мора да се набави нешто слично - подобро!
  [​IMG]
   
 9. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  99
  Миризливи свеќи, слики, перници, сувенири
   

Сподели: