Kакви украси или детали во домот сакате?

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Би сакал да имам некое убао ретко цвеќе, од моите омилени фудбалски тимови знаме, некоја слика со жива природа....итн. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
 

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Јас вчера си купив 3 рамки од Џамбо а неам своја соба и тоа по боја си ги бирав, зелени и сини, пошо сакам да си имам своја соба и да ми биде зелено сина :zelen:eek: Е така, и друго сакам кревети на спрат за со брат ми д спиеме заедно, сакам едно масиче мало, стаклено може, сакам една топка фудбал за седење шо е ко фотеља тоа, сакам 2 полици, едната за книги едната за рамки такви работи, еден шкаф огромен до горе, пола за мене пола за брат ми, една вратичка зелена другата сина :sreken неколку гиоки, од страна некои од тие кутиите од Џамбо за чување некои ствари у нив, бирото за комјутерот го сакам, на него моливите обавезно со сите привезоци шо си ги собирам и лувам, на бирото може уште некоја слика, свеќници сакам и имам, мечињата на една полица огромна и сакам онакво за алишта закачалка ама како у директорскине канцеларии по имаат (muscle) И сакам и тој големиот цвет од Џамбо за доле на сред соба, на Калија и купив таков за роденден и топ и е у соба сега :sreken Друго шо сакам поим неам, сакам и добри звучници некои, јаки... Ај бе доста е (facepalm)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
не сакам многу ситнурии и дребулии низ дома,не сакам да е натрупано..
она посебно што сакам а и имам е едно катче во кое ке се сместени фотографии од луге кои ми значат,за да можам да ги гледам и кога не се со мене.