1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Grand Theft Auto (GTA)

Дискусија во форумот 'Игри' започната од важна, 14 февруари 2012.

 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Ја почнав со 2ката коа перспективата беше искључиво птичја, уште во 1999та коа излезе. Тоаш беше револуционерна, немаше некоја јака графика но игривоста беше доста долга. 3ката коа искочи ја играв кај другар ми, ми се свиѓаше имаше одличен саундтрак од 80тите, но тоаш се разочарав пошо као следач на франшизата на Driver ова ми личеше на бледа копија. Коа дојде Сан Андреас како и да е, работите се сменија. Ми се свиѓаше што беше револуција, моеше буквално све да правиш со човекот, немаше некои нелогични ствари као давење у вода. Башка игривоста ја проширија, има одлична прича. Од 4ката натака не фатив, чув само дека графиката иако боли глава, gameplay-от брзо се поминува.
   
 2. mountian

  mountian Полноправен Член

  Зачленет на:
  30 јануари 2013
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  30
  GTA 5 17.09.2013 Конечно објавен датумот на промоција.
   
  На Solstice му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kanasai

  Kanasai Полноправен Член

  Зачленет на:
  8 мај 2013
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  19
  За оние кои не знаат петката излегува во 2014 за ПЦ.. Очекувана конфигурација :
  • OS: Windows XP, Vista or Windows 7 / 8
  • CPU: Intel Core 2 Duo 3 GHz or similar
  • RAM: 3 GB +
  • HDD: 30 GB free disk space +
  • Graphics: 512 MB Graphics Memory +
  • Sound Card: DirectX 9 Compatible
  • DirectX: Version 9
  • Supported Graphics Cards (GPU): Nvidia 8600 + or ATI 3870 +
   
 4. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  DirectX 9 и 512MB графичка, другар ти од GTA 1 ли даваш минимална конфигурација ?
   
 5. Kanasai

  Kanasai Полноправен Член

  Зачленет на:
  8 мај 2013
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  19
 6. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
 7. Kanasai

  Kanasai Полноправен Член

  Зачленет на:
  8 мај 2013
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  19
  http://www.rockstargames.com/V/ Не си многу во тек со настаните околу петката ;)
   
 8. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Кај виде тука конфигурација ?
   
 9. Kanasai

  Kanasai Полноправен Член

  Зачленет на:
  8 мај 2013
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  19
  Ти го дадов овој линк оти викаш дека уште ни трејлер нема излезено .. Конфигурацијата ти е друг линк
   
 10. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Ај оди погоре и прочитај го постот повторно, реков дека нема ГЕЈМПЛЕЈ(GAMEPLAY), а не Трејлер(Trailer). ;)
   

Сподели: