Grand Theft Auto (GTA)

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,997
9,629
1,683
Normandy
Ја почнав со 2ката коа перспективата беше искључиво птичја, уште во 1999та коа излезе. Тоаш беше револуционерна, немаше некоја јака графика но игривоста беше доста долга. 3ката коа искочи ја играв кај другар ми, ми се свиѓаше имаше одличен саундтрак од 80тите, но тоаш се разочарав пошо као следач на франшизата на Driver ова ми личеше на бледа копија. Коа дојде Сан Андреас како и да е, работите се сменија. Ми се свиѓаше што беше револуција, моеше буквално све да правиш со човекот, немаше некои нелогични ствари као давење у вода. Башка игривоста ја проширија, има одлична прича. Од 4ката натака не фатив, чув само дека графиката иако боли глава, gameplay-от брзо се поминува.
 

Kanasai

Полноправен Член
8 мај 2013
38
19
8
23
За оние кои не знаат петката излегува во 2014 за ПЦ.. Очекувана конфигурација :
 • OS: Windows XP, Vista or Windows 7 / 8
 • CPU: Intel Core 2 Duo 3 GHz or similar
 • RAM: 3 GB +
 • HDD: 30 GB free disk space +
 • Graphics: 512 MB Graphics Memory +
 • Sound Card: DirectX 9 Compatible
 • DirectX: Version 9
 • Supported Graphics Cards (GPU): Nvidia 8600 + or ATI 3870 +
 

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
За оние кои не знаат петката излегува во 2014 за ПЦ.. Очекувана конфигурација :
 • OS: Windows XP, Vista or Windows 7 / 8
 • CPU: Intel Core 2 Duo 3 GHz or similar
 • RAM: 3 GB +
 • HDD: 30 GB free disk space +
 • Graphics: 512 MB Graphics Memory +
 • Sound Card: DirectX 9 Compatible
 • DirectX: Version 9
 • Supported Graphics Cards (GPU): Nvidia 8600 + or ATI 3870 +
DirectX 9 и 512MB графичка, другар ти од GTA 1 ли даваш минимална конфигурација ?
 

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Ти го дадов овој линк оти викаш дека уште ни трејлер нема излезено .. Конфигурацијата ти е друг линк
Ај оди погоре и прочитај го постот повторно, реков дека нема ГЕЈМПЛЕЈ(GAMEPLAY), а не Трејлер(Trailer). ;)