Што правите кога некој близок ве оттргнува од него?

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Јас пак мислам дека ако објасни може полесно да ја сфати, да таа згрешила и за таа грешка треба да се извини, доколку го направи тоа, тогаш тој ќе увиди дека таа се кае за направената грешка... барем до сега секогаш било така во моите случаеви, кога правам грешки
 

Викторија

Нов член
16 февруари 2012
16
13
3
Му пишав една убава порака, се извинив баш како што Lady Blue потенцира, што е навистина правилно...но не врати, не пиша ништо, не се јави...во пораката стоеше и дека јас сум ја сватила грешката и во моментов не му треба разгалено детиште како мене над сета мака, дека јас ке се тргнам, па за понатаму ќе видиме, му пишав Збогум, иако знае дека не го мислам тоа, сме се карале неколку пати и така сме си пишувале, но тука не станува збор за мене, јас во моментов не сум важна, тој е важен и само сакам да се опорави, ништо повеќе...така да решив да го оставам да си ги среди мислите малце, па со господ напред, за неколку дена ќе отидам, ќе го видам...али ќе бидам спремна и на фактот да ме праша: Зашто дојде? Како и да Ви благодарам на сите за искрените одговори, на Caci i Lady Blue, др. е кога разговарам со луѓе што може некогаш се нашле во слична ситуација, знаат што да кажат, зашто мразам кога луѓето околу мене што не знаат што се случува, ме сожалуваат...Секое добро до сите вас!!Па да даде господ све да биде во ред!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci and melpomena

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,419
1,153
Му пишав една убава порака, се извинив баш како што Lady Blue потенцира, што е навистина правилно...но не врати, не пиша ништо, не се јави...во пораката стоеше и дека јас сум ја сватила грешката и во моментов не му треба разгалено детиште како мене над сета мака, дека јас ке се тргнам, па за понатаму ќе видиме, му пишав Збогум, иако знае дека не го мислам тоа, сме се карале неколку пати и така сме си пишувале, но тука не станува збор за мене, јас во моментов не сум важна, тој е важен и само сакам да се опорави, ништо повеќе...така да решив да го оставам да си ги среди мислите малце, па со господ напред, за неколку дена ќе отидам, ќе го видам...али ќе бидам спремна и на фактот да ме праша: Зашто дојде? Како и да Ви благодарам на сите за искрените одговори, на Caci i Lady Blue, др. е кога разговарам со луѓе што може некогаш се нашле во слична ситуација, знаат што да кажат, зашто мразам кога луѓето околу мене што не знаат што се случува, ме сожалуваат...Секое добро до сите вас!!Па да даде господ све да биде во ред!
оди сега наспи се, утре е нов ден
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,635
113
Македонија
Ауууууууууууу многу болна тема..искрено јас би ја почитувал желбата на блиската особа затоа што некој луѓе а и јас искрено кога би бил во таква ситуација не би сакал да ме гледаат најблиските во такво светло и да ме запамтат како таков..подобро да се секаваат на мене кога се било ок отколку слаб и изнемоштен..у секој случај многу ми е жал и ти посакувам што полесно да го пребродиш ова и да бидеш силна
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Викторија

Нов член
16 февруари 2012
16
13
3
Формуџии издржувам некако силна сум, но ме убива помислата што треба да чекам неколку дена да поминат да го побарам....многу бил нервозен, не сакал никого да гледа....не знаете колку ми фали, откако ме отфрли и ми кажа да го оставам, јас не му се јавив, еве веќе два дена...Но едвај издржувам, немам сили....сакам да му се јавам, а не можам, ќе пукнам...:(
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,635
113
Македонија
Формуџии издржувам некако силна сум, но ме убива помислата што треба да чекам неколку дена да поминат да го побарам....многу бил нервозен, не сакал никого да гледа....не знаете колку ми фали, откако ме отфрли и ми кажа да го оставам, јас не му се јавив, еве веќе два дена...Но едвај издржувам, немам сили....сакам да му се јавам, а не можам, ќе пукнам...:(
Биди силна се ке се среди..
 

marjan

Истакнат Член
13 февруари 2012
489
657
93
Bitol, Bitola, Macedonia
ако некој сака да ме отргни од него сам ке се повлецам и чао готово шо ке се расправам или сл.ако тој /таа осети дека не треба да има било каков контакт со мене се повлекувам и готово несакам да му сметам на никој или да бидам било каква прецка за некој АМА ако таа лицност дојди и му се посака на газот пак да имаме контакт е тогас знам како ке постапам :)
 

Викторија

Нов член
16 февруари 2012
16
13
3
ако некој сака да ме отргни од него сам ке се повлецам и чао готово шо ке се расправам или сл.ако тој /таа осети дека не треба да има било каков контакт со мене се повлекувам и готово несакам да му сметам на никој или да бидам било каква прецка за некој АМА ако таа лицност дојди и му се посака на газот пак да имаме контакт е тогас знам како ке постапам :)

Марјан не знам баш дали ме следиш од почетокот и знаеш за што станува збор, али секој би постапил така на твое место да, но овде станува збор за нешто мн посериозно...како и да е, кога веќе почна, баш ме интересира како ќе постапиш?
 

marjan

Истакнат Член
13 февруари 2012
489
657
93
Bitol, Bitola, Macedonia
аха сега процитав за сто станува збор.ако јас би досол во таква ситуација стварно не знам како би изреагирал но ке се трудам да одтанам со лицноста,би требало да бидес упорна да седнес и да разговарате заедно и тој треба да се потруди да ре свати зосто се гледа дека го сакас :)