1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што правите кога некој близок ве оттргнува од него?

Дискусија во форумот 'Семејство' започната од Викторија, 17 февруари 2012.

 1. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Јас пак мислам дека ако објасни може полесно да ја сфати, да таа згрешила и за таа грешка треба да се извини, доколку го направи тоа, тогаш тој ќе увиди дека таа се кае за направената грешка... барем до сега секогаш било така во моите случаеви, кога правам грешки
   
 2. Викторија

  Викторија Нов член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  13
  Му пишав една убава порака, се извинив баш како што Lady Blue потенцира, што е навистина правилно...но не врати, не пиша ништо, не се јави...во пораката стоеше и дека јас сум ја сватила грешката и во моментов не му треба разгалено детиште како мене над сета мака, дека јас ке се тргнам, па за понатаму ќе видиме, му пишав Збогум, иако знае дека не го мислам тоа, сме се карале неколку пати и така сме си пишувале, но тука не станува збор за мене, јас во моментов не сум важна, тој е важен и само сакам да се опорави, ништо повеќе...така да решив да го оставам да си ги среди мислите малце, па со господ напред, за неколку дена ќе отидам, ќе го видам...али ќе бидам спремна и на фактот да ме праша: Зашто дојде? Како и да Ви благодарам на сите за искрените одговори, на Caci i Lady Blue, др. е кога разговарам со луѓе што може некогаш се нашле во слична ситуација, знаат што да кажат, зашто мразам кога луѓето околу мене што не знаат што се случува, ме сожалуваат...Секое добро до сите вас!!Па да даде господ све да биде во ред!
   
  На Caci и melpomena им се допаѓа ова.
 3. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  оди сега наспи се, утре е нов ден
   
 4. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Ауууууууууууу многу болна тема..искрено јас би ја почитувал желбата на блиската особа затоа што некој луѓе а и јас искрено кога би бил во таква ситуација не би сакал да ме гледаат најблиските во такво светло и да ме запамтат како таков..подобро да се секаваат на мене кога се било ок отколку слаб и изнемоштен..у секој случај многу ми е жал и ти посакувам што полесно да го пребродиш ова и да бидеш силна
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Викторија

  Викторија Нов член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  13
  Ти благодарам Hexasto....:(
   
 6. Викторија

  Викторија Нов член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  13
  Формуџии издржувам некако силна сум, но ме убива помислата што треба да чекам неколку дена да поминат да го побарам....многу бил нервозен, не сакал никого да гледа....не знаете колку ми фали, откако ме отфрли и ми кажа да го оставам, јас не му се јавив, еве веќе два дена...Но едвај издржувам, немам сили....сакам да му се јавам, а не можам, ќе пукнам...:(
   
 7. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Биди силна се ке се среди..
   
 8. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  ако некој сака да ме отргни од него сам ке се повлецам и чао готово шо ке се расправам или сл.ако тој /таа осети дека не треба да има било каков контакт со мене се повлекувам и готово несакам да му сметам на никој или да бидам било каква прецка за некој АМА ако таа лицност дојди и му се посака на газот пак да имаме контакт е тогас знам како ке постапам :)
   
 9. Викторија

  Викторија Нов член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  13
  Марјан не знам баш дали ме следиш од почетокот и знаеш за што станува збор, али секој би постапил така на твое место да, но овде станува збор за нешто мн посериозно...како и да е, кога веќе почна, баш ме интересира како ќе постапиш?
   
 10. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  аха сега процитав за сто станува збор.ако јас би досол во таква ситуација стварно не знам како би изреагирал но ке се трудам да одтанам со лицноста,би требало да бидес упорна да седнес и да разговарате заедно и тој треба да се потруди да ре свати зосто се гледа дека го сакас :)
   

Сподели: